CS Čeština DE Deutsch

Aktuality

O montessori pedagogice bude přednáška Zuzany Prémy

Ve středu 17. května 2017 od 17:00 se v Kulturním domě Krásná Lípa koná přednáška Zuzany Prémy, ktrerá se zabývá výukou podle Márie Montessori již přes 17 let. Učila v předškolních i školních zařízeních a byla u zrodu již několika montessori škol. Mnohé také inspirovala k většímu přiblížení se montessori principům. Je autorkou publikací pro děti, organizátorkou kurzů vzdělávání a mimoškolní výchovy a překladatelkou.


3.5.2017


Beseda u Cimbálu

Pozvánka folklorního souboru Lužičan na besedu u cimbálu, která se koná v sobotu 6. května 2017 od 16:00 v aparthotelu Lípa v Krásné lípě. Občerstvení je zajištěno.


1.5.2017


Dětská konference „Šluknovský výběžek – mám ho rád“

Na čtvrtek 27. dubna 2017 se ve spolupráci s naší školou připravuje dětská konference „Šluknovský výběžek – mám ho rád“, která bude přístupná nejen přednášejícím, ale i veřejnosti a podle programu zde vystoupí celá řada studentů z naší a okolních škol s opravdu zajímavými tématy, které mohou být nejen zábavné, ale i poučné.

Konference se bude konat v krásnolipském kulturním domě, od 9:00 bude probíhat registrace účastníků a v 9:45 bude slavnostní zahájení… Celý časový harmonogram dne a přihlášené projekty najdete v příloze ZDE:


25.4.2017


Oznámení o přerušení dodávky vody


25.4.2017


Program 45. zasedání Rady města Krásná Lípa

Program 45. zasedání Rady města Krásná Lípa, které se koná 24. dubna 2017 najdete ZDE:


24.4.2017


Oznámení o výluce na železnici mezi Krásnou Lípou a Rumburkem na trati 081


21.4.2017


Ozvěny Ekofilmu v Krásné Lípě budou ve znamení vody

Týden od 18. do 22. dubna 2017 se v Krásné lípě ponese v duchu Ozvěn Ekofilmu. Proběhne celá řada akcí s ekologickou tématikou, především pak o vodě. Od úterý se budou promítat filmy v našich partnerských školách na Šluknovsku. Ve čtvrtek 20. dubna se s námi můžete zapojit do úklidu říčky Křinice a na pátek je připraven cyklovýlet s průvodcem po tzv. Křinické cyklostezce.

Vyvrcholením Ozvěn bude sobotní celodenní program, který se bude z větší části odehrávat v Domě Českého Švýcarska a v krásnolipském kulturním domě. Čeká nás celá řada moderovaných přednášek českých a zahraničních osobností a promítání filmů s ekologickou tématikou. Současně jsou připraveny dva výlety s průvodci do okolí, v Lípa resortu proběhne slavnostní vyhodnocení soutěže Voda a život a na závěr v kulturním domě vystoupí kapela Jablkoň.

Podrobný program a další informace najdete na stránce Ozvěn Ekofilmu v Krásné Lípě: http://www.krasnalipa.cz/ozveny.php

Facebook: https://www.facebook.com/Ozvěny-Ekofilmu-v-Krásné-Lípě-1828659937455287/


21.4.2017


Seznam filmů Ozvěn Ekofilmu v Krásné Lípě

V sobotu 22. dubna 2017 je na programu Ozvěn Ekofilmu v Krásné Lípě i promítání filmů s ekologickou tématiku. ZDE je seznam, z kterého budou vybrány filmy, které uvidíte v krásnolipském kulturním domě od 10:00 do 16:00.

...

(Aktualizováno)
Je vybráno - seznam filmů, které uvidíte a harmonogram promítání najdete ZDE: 


21.4.2017


AMANN Group průběžně nabírá zaměstnance pro svůj závod ve Chřibské


20.4.2017


Ozvěny Ekofilmu v Krásné Lípě a přednáška Steva Lichtaga

Steve Lichtag je světoznámý filmař, propagátor ochrany moří a oceánů, ale také známý herec, který hrál například ve filmech - Holky z porcelánu, Trhala fialky dynamitem či Lvi salónu, mohli jsme ho vidět i v TV seriálu Pan Tau. Režíroval filmy jako Poslední lovci, Prapodivný svět či Quo vadis Cambodia. V roce 2004 založil Mezinárodní filmový festival „Voda – moře – oceány“, který se koná pod záštitami Ministerstva životního prostředí, primátora města Ústí nad Labem a rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Je prezidentem nadace CRYSTAL PLANET, zaměřené na ochranu podvodní flory a fauny. Spolupracuje úzce s takovými osobnostmi, jako je William Parks, Dr. Erich Ritter, Jean-Michel Cousteau, Dr. Samuel Gruber, nebo Garry Atkinson.

Steve Lichtaga můžete vidět v Krásné Lípě, v kulturním domě od 16 hodin při jeho přednášce s názvem „Podmořský svět“. 

Trailer k filmu Aldabra, jednoho z mnoha filmů, které Steve Lichtag věnoval přírodě a podmořskému světu.


20.4.2017


Další strana

Aktuální

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

Akce ve městě

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku