Nepřehlédněte

Poznej své sousedy

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Aktuality

V pořadí XII. ročník Dne Českého Švýcarska v Krásné Lípě

 

Vstupenky na večerní koncerty můžete zakoupit již nyní v informačním středisku v Domě Českého Švýcarska. Cena vstupenky je 50 Kč a platí na koncert ŽLUTÉHO PSA  i SLZY.

Den Českého Švýcarska patří k tradičním akcím v Krásné Lípě a ten letošní již 12. ročník je naplánován na poslední sobotu v srpnu. V bohatém celodenním programu nechybí Parkmaraton, který letos nese přívlastek cross. Vybrat si můžete z několika délek tratí. V nabídce najdete i dětský Parkmaraton, dětský štafetový běh a rodinný maraton.

Jedním z lákadel Dne Českého Švýcarska je sraz legendárních motocyklů Čechie Böhmerlad, které i letos budete moci obdivovat nejen na Křinickém náměstí.

Těšit se můžeme i na moderátora Michala Guliáše, klaunské vystoupení Sacracirkus, ukázku modelů tanků, žongléra, skupinu Vitamín, atrakce pro děti, řemeslné dílničky a bohaté občerstvení.

Vrcholem Dne jsou večerní koncerty Žlutého psa – české rockové kapely působící již od roku 1978 a dodnes patřící mezi širší rockové špičky a Slzy – popové skupiny, která se v roce 2014 proslavila písní Lhůta záruční.

Pozvánka na Den Českého Švýcarska 2016 + fotografie a video z minulého ročníku na stránkách http://www.region-ceskesvycarsko.cz.


25.8.2016


O životě Emila Zátopka a běžecké pivo speciálně vyvinuté pro běžce Parkmaratonu 2016

Tým cross Parkmaratonu Krásná Lípa a pivovar Falkenštejn Vás v předvečer závodu zvou na vyprávění příběhu o životě Emila Zátopka - besedu s Pavlem Kosatíkem, autorem knihy Emil běžec.

Beseda se koná v pátek 26. srpna 2016 od 19:00 v Domě Českého Švýcarska a na účastníky také čeká ochutnávka běžeckého piva Svižnej Emil - svěžího letního Ale 9° z Pivovaru Falkenštejn vyvinutého speciálně pro běžce jako iontový nápoj Parkmaratonu 2016.

Více na přiloženém plakátku...


24.8.2016


Dům rybářů čeká velká proměna

V minulých dnech byla dokončena oprava střechy Domu rybářů, jež předcházela dalším rekonstrukčním fázím. Ještě tento týden začnou práce na opravě fasády, během níž dojde i k výměně oken, vstupních dveří i garážových vrat. Celkové barevné řešení a členění oken a fasády zachová a podtrhne původní industriální vzhled budovy. Akce je součástí širšího záměru revitalizace Kyjovské ulice, v rámci níž se připravují úpravy městské zeleně, projektují se úpravy chodníků a opravy dalších dvou objektů v majetku města.


24.8.2016


Gaudium Pragense koncertoval v krásnolipském kostele

V sobotu 20. srpna 2016 se v zaplněném krásnolipském kostele konal koncert smíšeného sboru Gaudium Pragense, který čítal 18 členů, jednu sólistku a jednu varhanici. Celý koncert vedl Lukáš Hurník, který je zároveň nejen dirigentem tohoto sboru, ale také hudebním skladatelem a jehož mluvené slovo a příběhy k jednotlivým skladatelům, kteří tu zazněli, příjemně dokreslovaly zážitek z hudby samotné. Další fotografie z koncertu najdete fe fotogalerii ZDE:

(jd)


23.8.2016


Festival lokální ekonomiky

Pozvánka na 4. ročník Festivalu lokální ekonomiky, který se uskuteční v sobotu 24. září 2016 ve Chřibské. Program bude tvořit národní konference lokální ekonomiky a farmářské trhy regionálních výrobků s doprovodným kulturním programem. Tématem letošního ročníku je sociální zemědělství a sociální podnikání. Organizátorem je MAS Český sever, z. s. a Město Chřibská.

 


22.8.2016


Informace o výlukách SŽDC, s.o. na železničních tratích č. 080 a 081 mezi stanicemi Česká Lípa hl. n. - Nový Bor a Stružnice - Česká Lípa hl. n.

Provozovatel dráhy Správa železniční dopravní cesty, s. o. informuje, že ve dnech 5. ZÁŘÍ 2016 od 22:20 HOD. až 6. ZÁŘÍ 2016 do 17:30 HOD. bude na železniční trati 080 Bakov nad Jizerou - Jedlová probíhat NEPŘETRŽITÁ výluka v úseku ČESKÁ LÍPA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ - NOVÝ BOR.

Současně bude ve dnech ve dnech 5. ZÁŘÍ 2016 od 22:20 HOD. až 6. ZÁŘÍ 2016 do 14:00 HOD. probíhat NEPŘETRŽITÁ výluka také v úseku (BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ -) STRUŽNICE - ČESKÁ LÍPA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ na železniční trati 081.

Účelem těchto výluk jsou práce při modernizaci železniční stanice Česká Lípa hlavní nádraží.

Dopravce České dráhy, a. s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením: ...

Více


22.8.2016


Vandrování po Tolštejnském panství oživí 5 nových interaktivních tras

Dne 10. srpna 2016 byla podepsána smlouva o poskytnutí dotace mezi MAS Český sever, z.s., a Euroregionem Nisa ve výši 12.630 eur na projekt „Za tajemstvím čtyř živlů do Tolštejnského panství“, reg. číslo ERN-0209-CZ-23.05.2016... Více v tiskové zprávě ZDE:


22.8.2016


Slavnostní koncert skladatelů Šluknovského výběžku k 150. výročí filipovských událostí i v Krásné Lípě

V pondělí 12. září 2016 od 19:00 se u příležitostí 150. výročí filipovských událostí koná v kostele sv. Máří Magdaleny v Krásné Lípě slavnostní koncert během kterého vystoupí Vilémovský chrámový sbor, Mikulášovický sbor a pěvci ze Sebnitz a Neustadtu a Rumburský komorní orchestr, sólisté Gertrud Šormová (varhany) a Helena Krausová (zpěv), dirigent Patrik Engler, sbormistři Markéta Englerová a Jana Zimmerová a s úvodním slovem ThLic. Stanislav Přibyl, Th.D., CSsR.

Plakátek ke stažení v pdf ZDE:


22.8.2016


Bytový dům dostane novou střechu

Dům v majetku města v Mánesově ulici č. 24 prochází generální opravou střechy. Postupně je vyměňováno bednění, poškozené trámy a pozednice, následně bude instalována nová krytina a klempířské prvky. V loňském roce byla vyměněna okna a proveden otluk omítky. Napřesrok pak plánujeme i finální opravu fasády. Letos se ještě nové fasády a oken dočkají i Dům rybářů a bytový dům Kyjovská 53.

Krásná LípaKrásná LípaKrásná Lípa


19.8.2016


Odpočinkové místo u Cimráku

U rybníku Cimrák byly nainstalovány prvky z pohledového betonu pro posezení a rekreaci. Jedná se o další krok v rozšiřování sportovně rekreační zóny u našeho největšího městského rybníku, na cyklostezce v blízkosti oblíbeného Oranžového hřiště a altánu. Další úpravy proběhnou v příštím roce. Akce je financována z dotačního programu MZE ČR.

Krásná LípaKrásná LípaKrásná Lípa


19.8.2016


Práce na opravách kapliček pokračují

Oprava tzv. Žebrácké kaple na pomezí Zahrad a Vlčí Hory pokračuje výměnou oplechování věže, po opravě střešní konstrukce, repasuje se vrcholový kříž. Kaplička v Kyjově nad přehradou dostane novou střechu, dveře, opravíme fasádu a upravíme i studánku. V příštím týdnu, společně s našimi turisty, začneme řešit rekonstrukci lesní kapličky sv. Anny nad Dlouhým Dolem. Vše financováno z dotací, darů a s podílem města Krásná Lípa.

Krásná LípaKrásná Lípa


19.8.2016


Krásnolipské trio vystoupilo v kostele sv. Máří Magdaleny

Třetí z řady letních koncertů Krásnolipského tria se uplynulou sobotu odehrál v kostele sv. Máří Magdaleny v Krásné Lípě. Trio ve složení Zuzana Čermáková, Jaroslav Šťastný – housle a Michal Janiš – klávesy tentokrát předneslo skladby Vivaldiho, Bacha, Telemanna a Leclaira. Slovem opět posluchače koncertem provedl Karel Jarolímek.

Na další koncert Krásnolipského kulturního léta se můžete těšit již tuto sobotu, 20. září v 18:00, kdy se krásnolipském kostele sv. Máří Magdaleny posluchačům představí smíšený sbor Gaudium Pragense pod taktovkou Lukáše Hurníka.

Další fotografie z koncertu Krásnolipského tria najdete ve fotogalerii.


18.8.2016


Pozvánky z OPS České Švýcarsko

Pro pedagogy České Švýcarsko o.p.s. připravuje vzdělávací kurzy na téma environmentální výchova, které proběhnou v září 2016 v Městské knihovně v Děčíně: V říši obrů - kurz pro pedagogy k celoročnímu projektu a Environmentální výchova v ročních obdobích - podzim a zima.

Dále OPS České Švýcarsko společně se Správou NPČŠ vyhlašují výtvarnou soutěž pro děti na téma Návrat divočiny do Českého Švýcarska.

Současně probíhá výstava Soužití s velkými šelmami, která potrvá do 7. října 2016.


18.8.2016


Počasí v Krásné Lípě - červenec 2016

Krásná Lípa - Křinické náměstí 10.7.2016

Letošní červenec nám ukázal, že pojmem globální oteplování se nerozumí neustálý meziroční růst průměrných měsíčních teplot. Ten letošní byl totiž o necelé 2°C chladnější než loňský. Z pohledu průměrné měsíční teploty byl měsíc zcela v normálu. Oproti červnu se však obešel bez tropické vlny, která by vytáhla teploty nad 30°C. Spokojit jsme se tak museli pouze s letními dny, kterých v Krásné Lípě padlo celkem 8. Letošní rok jsme také zatím nezaznamenali žádnou tropickou noc, tedy noc, při které teplota neklesla v intervalu 22 – 8 hod. pod 20,0°C. 

První červencová dekáda měla do léta spíše daleko. Odpolední teploty nad 25°C vyšplhaly pouze v jejím závěru. Jinak se pohybovaly maximálně do 20°C, jen vyjímečně slabě přes. K tomu všemu se v některých dnech vyskytla slabá přeháňka s úhrnem nejčastěji do 2 mm srážek. V první dekádě, konkrétně v noci z 3. na 4. padlo červencové minimum 7,5°C. 

Nástup druhé dekády byl letní. Teplota 11. července sahala po tropickém maximu, ale díky oblačnosti se dostala jen na 29,3°C, což bylo nakonec celkové červencové maximum. Následovalo postupné a citelné ochlazování a dorazilo deštivé počasí. 14. vystoupala maximální teplota pouze na 11,2°C, to vše za přispění vydatnějšího deště. Další dny následovalo velmi pozvolné oteplování s postupně méně častým výskytem srážek. 

Nejpříjemnější byla třetí dekáda, která přinesla teploty většinou se pohybující kolem 25°C. Rovněž rána a večery byly podstatně příjemnější s teplotami kolem 19°C. Pěkné počasí v některých dnech překazila bouřka (např. 24. a 27. 7.).

Průběh teploty ZDE: a denní úhrny srážek ZDE: 

Úvodní fotografie z 10. července 2016 (Tour de Feminin)

Červenec 2014 - 2009

Počet dnů letních (maximální denní teplota vyšší než 25°C): 8

Počet dnů tropických (maximální denní teplota vyšší než 30°C): 0

Počet tropických nocí (minimální teplota v intervalu 22 – 8 h nebyla nižší než 20°C) : 0 

(www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm)


16.8.2016


FitMAMI in-line v Krásné Lípě

Chcete se prohánět s kočárkem na in-linech, ale zároveň mít jistotu, že jezdíte správně a především bezpečně? Chcete se naučit brzdit, správně zatáčet a nepoužívat kočárek jako oporu? Chcete využít maximum z in-line bruslení pro zpevněn í postavy?
Pak je program FITMAMI IN-LINE určen právě pro VÁS! ... Více na přiložném plakátku.


15.8.2016


Na přelomu září a října bude SportAreál týden uzavřen


12.8.2016


Soužití s velkými šelmami - putovní výstava organizace Hnutí DUHA

České Švýcarsko o.p.s. Vás srdečně zve na výstavu o soužití se vzácnými velkými šelmami, která je již od roku 2009 na cestách po českých a moravských muzeích, galeriích a informačních centrech. Výstava švédských a norských autorů se skládá ze 31 panelů, připravilo ji a o české podrobnosti doplnilo Hnutí DUHA. Expozice zobrazuje život vlků, rysů, medvědů a také severských rosomáků. Líčí jejich pokusy o soužití s lidmi v různých částech Evropy a upozorňuje na hlavní problémy, s nimiž se tato vzácná zvířata potýkají.

Počty velkých šelem se téměř ve všech evropských státech v posledním půlstoletí zvýšily, ale jsme my lidé na to připraveni?

Výstava je ke shlédnutí v otevírací době informačního střediska každý den od 9:00 do 17:00, přes léto až do 18:00 (pauza od 12:00 do 12:30) od 3. 8. 2016 - 9:00 do 7. 10. 2016 - 17:00.

K výstavě je možné zakoupit v informačním středisku brožurku: „Soužití s velkými šelmami“ nebo si vyzvednout leták: „Návrat vlka a rysa do Českosaského Švýcarska“.

Výstava je realizována díky podpoře SFŽP ČR a MŽP v rámci projektu: Návrat divočiny do Českého Švýcarska.

(http://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/vystava/souziti-s-velkymi-selmami-vystava)


3.8.2016


Zájezd na Zahradu Čech

I letos máte možnost se s námi podívat do Litoměřic na Zahradu Čech. Odjezd je 13. září v 7:00 z náměstí v Krásné Lípě a předpokládaný návrat cca v 18:30. Cena zájezdu je 100 Kč. Přihláky u Štěpánky Kopsové, tel.: 412 354 820.


29.7.2016


Cross Parkmaraton 2016

Pozvánka pro příznivce běhu, krásné přírody a nevšedních zážitků do Krásné Lípy na Cross Parkmaraton 2016, který je součástí Dne Českého Švýcarska. Poběží se v sobotu 27. srpna - cross maraton / cross půlmaraton / cross 10km / dětské závody. Více informací, propozice a přihlášky najdete na stránkách http://www.parkmaraton.cz/.


25.7.2016


S veřejnou ochránkyní práv se příliš neshodneme!

Na základě stížnosti několika romských rodičů, prověřuje situaci v naší škole veřejná ochránkyně práv (VOP) Anna Šabatová. Při její návštěvě Krásné Lípy 31. května jsme jí, v průběhu společného dvouhodinového jednání, informovali o našich mnohaletých aktivitách v sociálním začleňování a práci s romskou minoritou. Informovali jsme ji i o řadě nedostatků a komplikací v nastavení podpory ze strany státu v této oblasti. Jednání s představiteli města předcházelo nejprve jednání se stěžovateli. Základní školu ani její ředitelku úředníci VOP nenavštívili.

Následně jsme dne 16. 6. 2016 obdrželi výzvu s několika návrhy na řešení situace. Návrhy úřadu VOP jsme se podrobně zabývali. Zjišťovali jsme případný (ne)zájem rodičů žáků 1. A. o případné prázdninové doučování (na schůzku se dostavilo 5 rodičů!), následně jsme dle doporučení požádali Město Rumburk o vyjádření k problematice přestupu našich žáků do škol v Rumburku, konzultovali jsme navržená opatření s pedagogickými odborníky, atd. O našem dalším postupu a pozici jsme informovali paní ombudsmanku dopisem dne 14. 7. 2016, kde jsme se vyjádřili jednotlivě ke každému ze zaslaných návrhů. Hlavní doporučení – promíchání žáků jednotlivých tříd - jsme samozřejmě jednoznačně odmítli. Naše odpověď v plném znění je k dispozici na webových stránkách města a na našem facebookovém profilu.

Domníváme se, že náš postup v případě rozdělení loňských prvních ročníků nebyl diskriminační a jeho přínosy je potřeba vyhodnotit s dostatečným časovým odstupem. Příčinu stávajícího stavu, vidíme především v tom, že romští rodiče, bohužel ve většině, projevují o vzdělání svých dětí velmi malý zájem, podobně i o předškolní a mimoškolní aktivity. Tyto děti pak, přes veškerou naši snahu, podporu a nabídky, přichází do vzdělávacího procesu nepřipraveny. Tímto by se měl urychleně zabývat především stát, který na „zabezpečení“ těchto rodin vydává neúčinně a nesystematicky miliardové částky ze svého rozpočtu.

Své stanovisko k návrhům zaslali paní Šabatové i rodiče stávající 1. B., a někteří další občané Krásné Lípy, i ta jsou dostupná rovněž na našem webu.

Vzhledem ke skutečnosti, že v měsíci červnu v naší základní škole proběhlo opakovaně (ve školním roce již třetí) šetření České školní inspekce, zabývající se opět především prvními ročníky, můžeme očekávat další tlak na změnu organizace výuky. Je zarážející kolik energie a sil, je situaci v naší základní škole státními úřady věnováno. Ta pak naopak chybí tam, kde bychom iniciativu a podporu státu očekávali a potřebovali.

Jan Kolář

Přílohy:

 1 - VOP Šabatová - výzva KL.pdf
 2 - odpověď města KL - VOP 1.pdf
 3 - odpověď města KL - VOP vč. přílohy.pdf
 4 - VOP - reakce rodičů 1. B kopie.pdf
 5 - Rumburk - dotaz.pdf
 6 - stanovisko Rumburku - odpověď.pdf
 7 - Votápková 20160712_dopis_Šabatová_final.pdf
 8 - reakce rodičů z I. a II.C a rodičů buducích prvňáků alternativní třídy.pdf


15.7.2016


Informace o dočasném uzavření městské knihovny


24.6.2016


Kalendář kulturních a sportovních akcí na 3. čtvrtletí 2016


22.6.2016


Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Město Krásná Lípa vyhlašuje na základě usnesení zastupitelstva města č. 05-07/2015 ze dne 9. září 2015 Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť pro roky 2015 - 2016.. Dotační program ke stažení (v pdf) ZDE: Žádost ZDE:


18.1.2016


Archiv

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě
.

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

4.9. 16:00
Děda

7.9. 19:00
Starci na chmelu

11.9. 16:00
Malý princ

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku