Nepřehlédněte

Poznej své sousedy

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Aktuality

Exkurze za zajímavostmi Městského parku v Krásné Lípě

V sobotu 24. 9. 2016 jsme měli možnost nahlédnout, prostřednictvím povídání botaničky Ivany Markové a starosty Jana Koláře, nejen do historie vzniku současné podoby Městského parku, ale dozvěděli jsme se i mnoho zajímavostmi o místních dřevinách a rostlinách a to nejen z vyprávění J. Koláře a I. Markové, ale i díky vzpomínkám některých pamětníků, kteří se exkurze zúčastnili.

Akci pořádala OPS České Švýcarsko.


26.9.2016


Rozhledna na Dymníku oslavila 120 narozeniny

V sobotu 24. září 2016 se na rozhledně Dymník, kterou provozují krásnolipští turisté, slavilo 120 let rozhledny a 180 let od narození Augusta Wenschucha, rumburského radního, který nechal rozhlednu vybudovat. Na programu oslav nechyběli krásnolipští turisté, kteří zde kromě jiného zajišťovali občerstvení a Krásnolipský komorní sbor, který jste mohli vidět vystupovat hned několikrát, na samém úpatí rozhledny a zanedlouho na tribuně pod rozhlednou…

Články a fotografie z oslav najdete např. na webu KČT Krásná Lípa http://www.kctkrasnalipa.cz/ a Výběžku.eu http://www.vybezek.eu/aktuality/21-zpravy/8073-120-vyroci-dymniku.html.


26.9.2016


Další městský dům prochází rekonstrukcí

Výměnou oken začala a opravou fasády pokračuje oprava bytového domu Kyjovská 53. Současně připravujeme projektovou dokumentaci na úpravu plochy a chodníku před domem sousedící s přilehlou komunikací.


23.9.2016


Ledopády budou konečně proznačeny

Po mnoha dlouhých měsících jednání a schvalování orgány ochrany přírody, konečně proběhlo proznačení nového turistického okruhu tzv. Brtnickými ledopády, které iniciovalo město Krásná Lípa a společně s místním klubem KČT. Správa Národního parku České Švýcarsko přislíbila provádění sezonního značení jednotlivých ledopádových útvarů. Hlavní zimní atraktivita východní části Českého Švýcarska tak získá přehledné vedení trasy pro své návštěvníky. Zároveň byla schválena i propojka kolem Kyjovské přehrady, napříč mezi červenou trasou vedoucí Kyjovským údolím a zelenou trasou mezi Hřebcem a Vápenným vrchem. Návštěvníci skal v Kyjově tak získají možnost volby kratšího turistického okruhu. Proznačení této trasy proběhne v nejbližší době.


23.9.2016


Dr. Johann Hille na obrazu Augusta Frinda

Dlouholetý předseda Horského spolku pro nejsevernější Čechy (Gebirgs Verein für das nördlichste Böhmen ), který byl v Krásné Lípě založen 1. 9. 1885. Již v prvním roce své existence měl spolek 7 odborů s celkem 327 členy: Chřibská (100 členů), Krásná Lípa (80), Brtníky (70), Vlčí Hora (20), Zahrady (12), Císařský (25), Doubice (20). V dalších letech se sp...olek nadále rozrůstal. Jednak novými členy, ale i celými novými odbory: v roce 1886 přistoupily odbory ze Šluknova, Velkého Šenova, Krásného Buku, Lipové a Jiřetína p. J., v roce 1893 se kyjovský Gebirge Verein změnil také v odbor spolku, přistoupil i Jiříkov. Konečně po I. světové válce přistoupil jako další odbor původní Gebirge und Verschonerungs Verein Mikulášovice, atd. Spolek měl tak nakonec celkem 23 odborů s více než 3.900 členy.


23.9.2016


Žijeme se šelmami – beseda s promítáním

Pozvánka do Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě na besedu s promítáním na téma Žijeme se šelmami.

Přednášejícím je pan Michal Bojda z Hnutí DUHA, vedoucí ekovýchovných programů o velkých šelmách, absolvent učitelství biologie a zeměpisu na Pedagogické fakultě MU v Brně, který zajišťuje i poradenství chovatelům hospodářských zvířat v případě škod způsobených právě velkými šelmami (v okolí Lidečka na Moravě). 

Pro účastníky jsou připraveny i některé materiály na toto téma: např. leták o návratu velkých šelem do Českého Švýcarska a Šluknovského výběžku – zdarma.

Akci pořádá České Švýcarsko o.p.s. při příležitosti výstavy Soužití s velkými šelmami, kterou zapůjčilo Hnutí Duha.


19.9.2016


Burza podzimního a zimního dětského oblečení, vybavení a hraček

Ve dnech 14. - 15. 10. 2016 se koná další burza dětského oblečení a potřeb pro děti pořádaná Mateřským centrem Beruška Krásná Lípa.

Předat věci do prodeje můžete v kulturním domě Krásná Lípa v pátek 14. října od 16 do 18 hodin.

Nakoupit můžete v sobotu 15. října od 8 do 10 hodin.

Věci k prodeji přineste čisté, v rozumném množství. Každá položka bude jednotlivě zanesena do evidence, proto prosíme o trpělivost. Přijímáme také věci, které chcete darovat zdarma.Přijímáme veškeré podzimní a zimní dětské oblečení, boty, lyže, brusle, sáňky, kočárky, autosedačky, hračky, knížky a další věci vhodné pro děti.

Těší se na vás pomocníci z Mateřského centra Beruška Krásná Lípa.

(Lada Hrnečková, MC Beruška Krásná Lípa)


19.9.2016


Myslivci uklízeli po prasatech - těch dvounohých!

Členové mysliveckého spolku Staré Křečany – honitba Vlčí Hora, uklidili černou skládku na Skřivánčím Poli v prostoru bývalé bažantnice. Ta se v tomto odlehlém místě vytváří, bohužel, opakovaně. Prostor bude monitorován fotopastí. Během cca 5 hodin myslivci naplnili odpady velkoobjemový kontejner, který vč. likvidace odpadu zajistilo město Krásná Lípa. Děkujeme!

Myslivci uklízeli po prasatech - těch dvounohých!Myslivci uklízeli po prasatech - těch dvounohých!Myslivci uklízeli po prasatech - těch dvounohých!


15.9.2016


Slavnostní koncert skladatelů Šluknovského výběžku ke 150. výročí filipovských událostí

Díla hudebních skladatelů ze Šluknovského výběžku, jak těch z dob dávno minulých, tak i těch současných, to vše v podání regionálních hudebníků jsme měli možnost vyslechnout v pondělí v našem kostele. Koncert uspořádalo Biskupství litoměřické, pan biskup Jan Baxant byl také mezi posluchači.

Fotogalerii z pondělního koncertu najdete ZDE:

O pondělním koncertu, fotografie a videa najdete také na stránkách www.vybezek.eu


15.9.2016


Počasí v Krásné Lípě - srpen 2016

Letošní léto se ve srovnání s létem loňským umoudřilo. Objevují se dokonce názory, že letošní léto bylo chladné. Při pohledu do statistik za minulé roky je zřejmé, že bylo v rámci ČR zcela normální. Tak jako v červenci tak i v srpnu do Česka nedorazila žádná výrazná horká vlna, která by i ve středních polohách vynesla odpolední teploty nad tropickou třicítku. To je případ Krásné Lípy, kde ani v srpnu nebyl zaznamenán tropický den. Loni v srpnu jich bylo zaznamenáno hned 6. Letos se vyskytovaly pouze dny letní, tedy dny, ve kterých vystoupala denní teplotní maxima nad 25°C.

Srpen nezačal nikterak vábně, odpolední teploty kolem 17°C moc léto nepřipomínaly.

Prudce se oteplilo 4. srpna, kdy odpolední teplota stihla vystoupat až na 26°C. Teplo ale nevydrželo, o den později dorazila studená fronta a déšť, při kterém bylo naměřeno necelých 30 mm srážek. Po krátkém oteplování dorazilo v závěru první dekády další ochlazení, které při srážkách srazilo denní teplotu pod 10°C. Po tomto ochlazení následovalo oteplování na hodnoty okolo 20°C, většinou za doprovodu velmi slabé přeháňky.

V závěrečné třetí dekádě srážek ubylo na minimum a teploty rostly na letní hodnoty kolem 26°C. Nejvyšší teplota 27,7°C byla dosažena 27. srpna.

Prúběh teploty v srpnu:  Denní úhrny srážek v srpnu:

(www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm)


15.9.2016


11. Krásnolipský plážák

V neděli 11. září 2016 se ve Sportovním areálu Českého Švýcarska v Krásné Lípě odehrál již 11. ročník tradičního volejbalového turnaje smíšených dvojic Krásnolipský plážák. Pořadatelem turnaje je Krásnolipský spolek a vítězství v letošním ročníku vybojovala dvojice Dana Bisová a Jaroslav Devátý.

Ve fotogalerii najdete několik záběrů z posledních cca 2 hodin turnaje.


13.9.2016


Upozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

Upozornění ke stažení v pdf ZDE:


13.9.2016


Retro tenisový turnaj

V sobotu 9. září 2016 se ve SportAreálu v Krásné Lípě odehrál 3. ročník RETRO tenisového turnaje... Několik fotografií z turnaje ZDE:


12.9.2016


Aktuální dění v Krásné Lípě v mobilní aplikaci

Stručný návod jak si nainstalovat mobilní aplikaci Česká Obec 

Mobilní aplikace je zdarma ke stažení pro chytré telefony (tablety) s operačním systémem Android nebo iOS(iPhone). 

... jednoduše si ve svém mobilním telefonu najdete ikonku "Obchod Play" nebo "App Store" kterou rozkliknete a ve vyhledávači zadejte Česká Obec.

... po zobrazení na tuto aplikaci klikněte a zadejte instalovat, po instalaci klikněte "Otevřít", aplikace se zobrazí, v pravém horním rohu najdete znaménko "+" po kliku na něj se zobrazí "žluté pole s nápisem "Přidat Obec", po kliknutí na něj můžete jednoduše přidávat nebo odebírat obce které chcete sledovat, dále je můžete řadit v závislosti na tom která obec má být první nebo druhá tím že danou obec přidržíte a přetáhnete nahoru či dolů.

... dále klikněte v levém horním rohu na "Přehled obcí", zobrazí se obec, kterou jste si přidali. Pokud je obec zapojená do projektu Česká Obec, zobrazí se dané příspěvky, pokud ne, obec je prázdná pouze s upozorněním, že s námi nespolupracuje.

... obce sledujete přejetím prstu po displeji vlevo či vpravo.

... mobilní aplikace je o velikosti 4,56 kb což zabere minimální místo v paměti vašeho mobilního zařízení, aplikace se automaticky nepřipojuje k serverům, tudíž šetří vaši baterii a nepřicházíte o svoje mobilní data, aplikace si pouze načte daný příspěvek, který vaše obec zadá.


7.9.2016


Soutěž "Sbírej & vyhraj!"

Společnost Asekol vyhlašuje soutěž ve sběru vysloužilého elektra. I Vy máte možnost se zapojit! Pravidla jsou jednuduchá - za každý kus doneseného elektrozařízení na sběrný dvůr obdržíte razítko na soutěžní kupon, který pak s pěti razítky a vyplněný zašlete na uvedenou adresu. Po ukončení soutěže proběhne slosování a vylosovaní výherci budou pozvání na předání cen...

Více na přiloženém soutěžním kuponu, který si můžete stáhnout (černobílá verze, pdf) ZDE: a vytisknout.

Informace o Sběrném dvoře Krásná Lípa najdete na stránce Odpadové hospodářství města Krásná Lípa.


7.9.2016


Na přelomu září a října bude SportAreál týden uzavřen


12.8.2016


Soužití s velkými šelmami - putovní výstava organizace Hnutí DUHA

České Švýcarsko o.p.s. Vás srdečně zve na výstavu o soužití se vzácnými velkými šelmami, která je již od roku 2009 na cestách po českých a moravských muzeích, galeriích a informačních centrech. Výstava švédských a norských autorů se skládá ze 31 panelů, připravilo ji a o české podrobnosti doplnilo Hnutí DUHA. Expozice zobrazuje život vlků, rysů, medvědů a také severských rosomáků. Líčí jejich pokusy o soužití s lidmi v různých částech Evropy a upozorňuje na hlavní problémy, s nimiž se tato vzácná zvířata potýkají.

Počty velkých šelem se téměř ve všech evropských státech v posledním půlstoletí zvýšily, ale jsme my lidé na to připraveni?

Výstava je ke shlédnutí v otevírací době informačního střediska každý den od 9:00 do 17:00, přes léto až do 18:00 (pauza od 12:00 do 12:30) od 3. 8. 2016 - 9:00 do 7. 10. 2016 - 17:00.

K výstavě je možné zakoupit v informačním středisku brožurku: „Soužití s velkými šelmami“ nebo si vyzvednout leták: „Návrat vlka a rysa do Českosaského Švýcarska“.

Výstava je realizována díky podpoře SFŽP ČR a MŽP v rámci projektu: Návrat divočiny do Českého Švýcarska.

(http://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/vystava/souziti-s-velkymi-selmami-vystava)


3.8.2016


Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Město Krásná Lípa vyhlašuje na základě usnesení zastupitelstva města č. 05-07/2015 ze dne 9. září 2015 Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť pro roky 2015 - 2016.. Dotační program ke stažení (v pdf) ZDE: Žádost ZDE:


18.1.2016


Archiv

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě
.

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku