Nepřehlédněte

Poznej své sousedy

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Aktuality

Den úcty ke stáří

V sobotu 8. října 2016 ve 14:00 hod. jsou všichni krásnolipští senioři zváni do kulturního domu na Den úcty ke stáří. K poslechu a tanci hraje kapela Peleton, se svým pořadem vystoupí i děti z MŠ Sluníčko.


29.9.2016


Podzimní zábava s kapelou Vitamín

V sobotu 22. října 2016 jste zváni do Kulturního domu v Krásné Lípě na podzimní zábavu s kapelou Vitamín. Vstupné je 30 Kč. (Fotografie na plakátku z vystoupení skupiny VITAMÍN na Křinickém náměstí v Krásné Lípě 27. 8. 2016 - Den Českého Švýcarska.)


29.9.2016


Krásnolipská koloběžkyjáda 2016

Koloběžkové závody si užili malí i velcí Stejně jako v minulosti i letošní poslední zářijová neděle patřila v Krásné Lípě koloběžkám. Hraví dospělí a jejich děti proměnili cyklostezku u rybníka Cimrák v závodní dráhu koloběžkové rallye. Všichni dohromady absolvovali zhruba dvousetmetrovou slalomovou trať, na níž mezi kužely poměřovali svou šikovnost i rychlost. Odpoledne pak byla pro všechny soutěžící, ale nejen pro ně, připravena pohádka, kterou do Krásné Lípy přivezl Kašpárek a Divadlo Úsměv z Prahy. Další fotografie si můžete prohlédnout na http://hokejvdf.rajce.idnes.cz/kolobezkyada_2016/.

(Šárka Pešková)


27.9.2016


Odchyt netopýrů u Jeskyně víl v Kyjovském údolí

Přijměte pozvání na odchyt netopýrů v Kyjovském údolí u Jeskyně víl a zúčastněte se monitoringu těchto létajících savců, při němž budete moci nahlédnout pod ruce profesionálních chiropterologů.

Monitoring netopýrů nyní probíhá po celém území NP České Švýcarsko a jeho okolí. Na jednom z odchytů jsme objevili nový druh pro náš národní park (více zde: http://www.npcs.cz/novy-druh-netopyra-pro-ceske-svycarsko).

Bude odchyt v Kyjovském údolí podobně úspěšný? A budete chtít být u toho?

Více informací najdete v přiloženém plakátku.

(Jakub Juda, Správa NP České Švýcarsko)


27.9.2016


Slavností dobrot ve Varnsdorfu

Bývaly doby, kdy byl Šluknovský výběžek znám též jako oblast sadů se specifickými odrůdami švestek, jabloní a jiných druhů ovoce. V posledním půlstoletí byla tato tradice bohužel zapomenuta, neboť se o sady nikdo systematicky nestaral. Postupem času většina z nich zmizela v náletových lesích či ustoupila výstavbě či jiné zemědělské činnosti. Dnes se pěstování ovoce v regionu věnují převážně jen drobní zahrádkáři. Je smutné, že místní levné chutné a zdravé ovoce nemá odbyt, přičemž supermarkety jsou plné produktů, které nacestovaly tisíce kilometrů po celém světě.

Tento trend pochopitelně není příznivý. Ekonomové, environmentalisté i odborníci na výživu připomínají, že nejlepší a nejzdravější je konzumovat potraviny vyprodukované v domácím regionu. Aby si tuto skutečnost uvědomila i spotřebitelská veřejnost, pořádá svépomocné družstvo Mandava ve spolupráci s Městem Varnsdorf a MAS Český sever třetí ročník Slavností dobrot, kde hlavním účinkujícím bude právě české jablko.

Slavnosti dobrot se letos konají v sobotu 1. října od 10 hodin v areálu kulturního domu Střelnice ve Varnsdorfu. Na programu je moštování (do přinesených nádob z vlastní úrody), prodej jabloní, přednáška o roubování, poradenství pěstitelům a soutěž Varnsdorfský ovocnář, ve které se bude hodnotit chuť a vzhled výpěstků z regionu (příjem soutěžních vzorků je v 9 hodin u pořadatele akce). Kulturní doprovod Slavností dobrot zajistí od 10.30 hodin dívčí pěvecký soubor Varnsdorfské Náhodou.


27.9.2016


Ukončení svozu bioodpadu v roce 2016

Poslední svoz biologicky rozložitelných odpadů rostlinného původu v hnědých nádobách přímo od občanů bude uskutečněn 2. 11. 2016. Doba svozu bude v daný den od 6:00 hodin do 20:00 hodin.

První svoz biologicky rozložitelných odpadů rostlinného původu v hnědých nádobách přímo od občanů v roce 2017 se uskuteční 5. 4. 2017 (v případě příznivých klimatických podmínek).

Mimo svozové období zůstávají hnědé sběrné nádoby u objektů.

Podrobnější informace – Lenka Fritscheová, MěÚ Krásná Lípa, tel. 412 354 833, fritscheova@krasnalipa.cz


27.9.2016


Program kina na říjen 2016


27.9.2016


„Po stopách Augusta Frinda“

Po stopách Augusta Frinda, je projekt, na který byl získán příspěvek v rámci Společného fondu malých projektů SN-CZ 2014 – 2020. Příspěvek byl získán ve výši 85% z celkových nákladů projektu v hodnotě 11.284 Eur.

Projekt “Po stopách Augusta Frinda“ by měl obnovit, rozšířit a oživit dosavadní informovanost a znalosti o významném malíři, rodáků z Krásné Lípy, který byl výrazně podporován rodinami Dittrich a Hielle.

Začátkem září se uskutečnila přednáška ve městě Dohna o tomto malíři a jeho významu pro rozvoj kultury v česko-německých zemích. 

Následně ke konci září proběhla společná setkání účastníků projektu ve městě Dohna a Krásná Lípa. V rámci exkurze do města Dohna jsme si prošli ateliér našich partnerů a zároveň jsme se seznámili s městečkem Dohna. Průvodce nám odhalil nejedno tajemství, například význam tzv. poštovních sloupů.

V Krásné Lípě jsme společně slavnostně otevřeli novou naučnou stezku „Po stopách Augusta Frinda“, která se tvořila během letních měsíců. Ke stezce jsou v informačním středisku k dispozici česko-německé letáky s krátkými texty a mapkou celé trasy. Obě exkurze se vydařily a měli jsme tak možnost seznámit se blíže s našimi partnery, jejich prací, domovem a krásou okolí.

V rámci projektu připravujeme i unikátní česko-německou knihu Gabriely Jeřábkové pod názvem Životní příběh akademického malíře Augusta Frinda.

(Lucie Hanková)


27.9.2016


Exkurze za zajímavostmi Městského parku v Krásné Lípě

V sobotu 24. 9. 2016 jsme měli možnost nahlédnout, prostřednictvím povídání botaničky Ivany Markové a starosty Jana Koláře, nejen do historie vzniku současné podoby Městského parku, ale dozvěděli jsme se i mnoho zajímavostmi o místních dřevinách a rostlinách a to nejen z vyprávění J. Koláře a I. Markové, ale i díky vzpomínkám některých pamětníků, kteří se exkurze zúčastnili.

Akci pořádala OPS České Švýcarsko.


26.9.2016


Rozhledna na Dymníku oslavila 120 narozeniny

V sobotu 24. září 2016 se na rozhledně Dymník, kterou provozují krásnolipští turisté, slavilo 120 let rozhledny a 180 let od narození Augusta Wenschucha, rumburského radního, který nechal rozhlednu vybudovat. Na programu oslav nechyběli krásnolipští turisté, kteří zde kromě jiného zajišťovali občerstvení a Krásnolipský komorní sbor, který jste mohli vidět vystupovat hned několikrát, na samém úpatí rozhledny a zanedlouho na tribuně pod rozhlednou…

Články a fotografie z oslav najdete např. na webu KČT Krásná Lípa http://www.kctkrasnalipa.cz/ a Výběžku.eu http://www.vybezek.eu/aktuality/21-zpravy/8073-120-vyroci-dymniku.html.


26.9.2016


Další městský dům prochází rekonstrukcí

Výměnou oken začala a opravou fasády pokračuje oprava bytového domu Kyjovská 53. Současně připravujeme projektovou dokumentaci na úpravu plochy a chodníku před domem sousedící s přilehlou komunikací.


23.9.2016


Ledopády budou konečně proznačeny

Po mnoha dlouhých měsících jednání a schvalování orgány ochrany přírody, konečně proběhlo proznačení nového turistického okruhu tzv. Brtnickými ledopády, které iniciovalo město Krásná Lípa a společně s místním klubem KČT. Správa Národního parku České Švýcarsko přislíbila provádění sezonního značení jednotlivých ledopádových útvarů. Hlavní zimní atraktivita východní části Českého Švýcarska tak získá přehledné vedení trasy pro své návštěvníky. Zároveň byla schválena i propojka kolem Kyjovské přehrady, napříč mezi červenou trasou vedoucí Kyjovským údolím a zelenou trasou mezi Hřebcem a Vápenným vrchem. Návštěvníci skal v Kyjově tak získají možnost volby kratšího turistického okruhu. Proznačení této trasy proběhne v nejbližší době.


23.9.2016


Dr. Johann Hille na obrazu Augusta Frinda

Dlouholetý předseda Horského spolku pro nejsevernější Čechy (Gebirgs Verein für das nördlichste Böhmen ), který byl v Krásné Lípě založen 1. 9. 1885. Již v prvním roce své existence měl spolek 7 odborů s celkem 327 členy: Chřibská (100 členů), Krásná Lípa (80), Brtníky (70), Vlčí Hora (20), Zahrady (12), Císařský (25), Doubice (20). V dalších letech se sp...olek nadále rozrůstal. Jednak novými členy, ale i celými novými odbory: v roce 1886 přistoupily odbory ze Šluknova, Velkého Šenova, Krásného Buku, Lipové a Jiřetína p. J., v roce 1893 se kyjovský Gebirge Verein změnil také v odbor spolku, přistoupil i Jiříkov. Konečně po I. světové válce přistoupil jako další odbor původní Gebirge und Verschonerungs Verein Mikulášovice, atd. Spolek měl tak nakonec celkem 23 odborů s více než 3.900 členy.


23.9.2016


Žijeme se šelmami – beseda s promítáním

Pozvánka do Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě na besedu s promítáním na téma Žijeme se šelmami.

Přednášejícím je pan Michal Bojda z Hnutí DUHA, vedoucí ekovýchovných programů o velkých šelmách, absolvent učitelství biologie a zeměpisu na Pedagogické fakultě MU v Brně, který zajišťuje i poradenství chovatelům hospodářských zvířat v případě škod způsobených právě velkými šelmami (v okolí Lidečka na Moravě). 

Pro účastníky jsou připraveny i některé materiály na toto téma: např. leták o návratu velkých šelem do Českého Švýcarska a Šluknovského výběžku – zdarma.

Akci pořádá České Švýcarsko o.p.s. při příležitosti výstavy Soužití s velkými šelmami, kterou zapůjčilo Hnutí Duha.


19.9.2016


Burza podzimního a zimního dětského oblečení, vybavení a hraček

Ve dnech 14. - 15. 10. 2016 se koná další burza dětského oblečení a potřeb pro děti pořádaná Mateřským centrem Beruška Krásná Lípa.

Předat věci do prodeje můžete v kulturním domě Krásná Lípa v pátek 14. října od 16 do 18 hodin.

Nakoupit můžete v sobotu 15. října od 8 do 10 hodin.

Věci k prodeji přineste čisté, v rozumném množství. Každá položka bude jednotlivě zanesena do evidence, proto prosíme o trpělivost. Přijímáme také věci, které chcete darovat zdarma.Přijímáme veškeré podzimní a zimní dětské oblečení, boty, lyže, brusle, sáňky, kočárky, autosedačky, hračky, knížky a další věci vhodné pro děti.

Těší se na vás pomocníci z Mateřského centra Beruška Krásná Lípa.

(Lada Hrnečková, MC Beruška Krásná Lípa)


19.9.2016


Upozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

Upozornění ke stažení v pdf ZDE:


13.9.2016


Soutěž "Sbírej & vyhraj!"

Společnost Asekol vyhlašuje soutěž ve sběru vysloužilého elektra. I Vy máte možnost se zapojit! Pravidla jsou jednuduchá - za každý kus doneseného elektrozařízení na sběrný dvůr obdržíte razítko na soutěžní kupon, který pak s pěti razítky a vyplněný zašlete na uvedenou adresu. Po ukončení soutěže proběhne slosování a vylosovaní výherci budou pozvání na předání cen...

Více na přiloženém soutěžním kuponu, který si můžete stáhnout (černobílá verze, pdf) ZDE: a vytisknout.

Informace o Sběrném dvoře Krásná Lípa najdete na stránce Odpadové hospodářství města Krásná Lípa.


7.9.2016


Na přelomu září a října bude SportAreál týden uzavřen


12.8.2016


Soužití s velkými šelmami - putovní výstava organizace Hnutí DUHA

České Švýcarsko o.p.s. Vás srdečně zve na výstavu o soužití se vzácnými velkými šelmami, která je již od roku 2009 na cestách po českých a moravských muzeích, galeriích a informačních centrech. Výstava švédských a norských autorů se skládá ze 31 panelů, připravilo ji a o české podrobnosti doplnilo Hnutí DUHA. Expozice zobrazuje život vlků, rysů, medvědů a také severských rosomáků. Líčí jejich pokusy o soužití s lidmi v různých částech Evropy a upozorňuje na hlavní problémy, s nimiž se tato vzácná zvířata potýkají.

Počty velkých šelem se téměř ve všech evropských státech v posledním půlstoletí zvýšily, ale jsme my lidé na to připraveni?

Výstava je ke shlédnutí v otevírací době informačního střediska každý den od 9:00 do 17:00, přes léto až do 18:00 (pauza od 12:00 do 12:30) od 3. 8. 2016 - 9:00 do 7. 10. 2016 - 17:00.

K výstavě je možné zakoupit v informačním středisku brožurku: „Soužití s velkými šelmami“ nebo si vyzvednout leták: „Návrat vlka a rysa do Českosaského Švýcarska“.

Výstava je realizována díky podpoře SFŽP ČR a MŽP v rámci projektu: Návrat divočiny do Českého Švýcarska.

(http://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/vystava/souziti-s-velkymi-selmami-vystava)


3.8.2016


Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Město Krásná Lípa vyhlašuje na základě usnesení zastupitelstva města č. 05-07/2015 ze dne 9. září 2015 Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť pro roky 2015 - 2016.. Dotační program ke stažení (v pdf) ZDE: Žádost ZDE:


18.1.2016


Archiv

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě
.

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

2.10. 16:00
Cesta do fantazie

12.10. 19:00
Polednice

16.10. 16:00
Až na severní pól

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku