CS Čeština DE Deutsch

Nepřehlédněte

Pozemky pro výstavbu rodinných domů

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Zemřel pan Petr Derner

O minulém víkendu nás předčasně, ve věku 58 let, opustil pan Petr Derner, dlouholetý zaměstnanec města Krásná Lípa, neuvěřitelně pracovitý a obětavý člověk, skvělý kamarád, prostě „Derňas“. Bude nám tu hodně chybět! Za město Krásná Lípa v úctě Jan Kolář, starosta.


25.7.2017


Jiří Stivín nadchl početné publikum

Sám se svým stínem - to byl název koncertního programu, se kterým v sobotním podvečeru vystoupil v Krásné Lípě flétnový virtuos Jiří Stivín. V prostředí kostela sv. Máří Magdaleny zazněly z části autorské skladby, z části skladby velkých mistrů: A. Vivaldiho, W. A. Amadea Mozarta, G. F. Händela či J. S. Bacha. Posluchači vyslechli i několik improvizací na témata lidových písní. Jiří Stivín, tentokrát bez své typické pokrývky hlavy, za to však s klarinetem a se širokou sbírkou zobcových a příčných fléten potěšil početné publikum i několika přídavky, včetně písně na přání z publika, zahranou na dvě flétny, ovšem nosem... Po špičkovém houslistovi Jaroslavu Svěceném a vynikajícím cellistovi Jiřím Bártovi jsme přivítali v Krásné Lípě další mimořádnou hudební osobnost. Další hudební lahůdka je připravena na 12. srpna, kdy se v kostele seznámíme s hudební tvorbou Vladimíra Franze.

Další fotografie z koncertu ZDE:


24.7.2017


Koncert Anety Ručkové a Josefa Kratochvíla

V sobotu 29. července 2017 v kapli ve Vlčí Hoře budou koncertovat Aneta Ručková - lyricko-koloraturní sopranistka a Josef Kratochvíl - nadějný varhaník a klavírista mladé generace. Koncert začína v 18:00, vstupné je 40 Kč. Informace o obou účinkujících najdete na stránkách: http://anetajosef.com


22.7.2017


Našel se pes

Ve čtvrtek 20. července 2017 se cca v 10:00 v Krásném Buku našel pes. S informací o majiteli nebo v případě zájmu kontaktujte Technické služby Krásná Lípa, pí. Hlaváčkovou, tel.: 412 354 848, 737 662 340.


20.7.2017


Lávka v Lidické ulici dostává nový nátěr

Po 9 letech se obnovuje ochranný nátěr lávky přes železniční trať v Lidické ulici. Práce provádí za provozu Technické služby města. V případě příznivého počasí bude v příštím týdnu lávka na několik dnů uzavřena, aby mohly být nátěry dokončeny. Budeme v předstihu informovat.


20.7.2017


Počasí v Krásné Lípě - červen 2017

Červen letošního roku opět lámal rekordy. Průměrná teplota překonala v Krásné Lípě o 0,7°C loňskou nejvyšší průměrnou teplotu a mnohde byl letošní červen vůbec nejteplejším červnem za posledních 120 let. Tomu také odpovídaly teploty, které při přílivu tropického vzduchu v teplých oblastech Čech stoupaly nad 35°C. Do Krásné Lípy však díky severní poloze tropický vzduch nedorazil a maximální červnová teplota vystoupala „jen“ na necelých 29°C. I relativně nízké teplotní maximum oproti jiným částem země stačilo, aby i v Krásné Lípě byl letošní červen nejteplejší v historii měření

První červnová dekáda přinesla příjemné počasí s malým množstvím srážek a teplotami kolem 23°C ve dne a 14°C v noci. Nejteplejším dnem v této dekádě byl 3. červen, kdy teplota vystoupala odpoledne nad letních 25°C, naopak nejchladnějším dnem byl 7. červen, kdy se teplota zastavila jen na 17°C. 

Druhá dekáda přinesla teplé počasí s výskytem letních dnů. V polovině dekády však přešla studená fronta, která přinesla srážkový úhrn 12 mm a citelnější ochlazení. To ovšem netrvalo dlouho a teploty se vrátily zpět na hodnoty kolem 24°C. Opět je potřeba zdůraznit, že v rámci ČR byl sever Čech citelně chladnější, než jižní polovina území, kde teploty pravidelně atakovaly tropickou hranici 30°C. 

Závěrečných 10 dnů června přineslo již poněkud divočejší počasí. 22. přecházela přes naše území studená fronta, která přinášela v letním období bouřky z ne příliš obvyklého severozápadního směru. A jedna bouřka zasáhla i Krásnou Lípu. Před samotným vstupem na naše území bouře citelně zeslábla a naštěstí nenapáchala výraznější škody jako v sousedním Německu. Lovci bouří tuto bouřku označili jako supercela. Srážkový úhrn přes 30 mm z celé epizody určitě potěšil zahrádkáře. Následovalo oteplení na hodnoty opět kolem 24°C. V samotném závěru měsíce přešla další studená fronta a hned za ní se nad naším územím vytvořila tlaková níže, která přinesla hlavně do jihozápadních a středních Čech mohutnou zálivku. Někde napršelo více, než bylo potřeba, takže takové oblasti jihozápadně od Prahy (Radotín, Dobřichovice), kde napršelo přes 100 mm srážek za 24 hodin, se potýkaly se zatopenými objekty a sesuvy půdy na komunikace. Ani Krásná Lípa nezůstala na suchu a zálivka v podobě 42 mm srážek při mírné a přechodně silné intenzitě (ne přívalové) deště přišla určitě vhod.

(www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm)


19.7.2017


Nedělní podvečer byl ve znamení krásné hudby

Další výjimečný koncert v rámci Krásnolipského kulturního léta si vyslechli posluchači včera v kostele sv. Máří Magdaleny. Zazněly známé i méně známé skladby světových autorů v podání hudebního uskupení Trio Consortio. Prostor chrámu rozezněl soprán Štěpánky Heřmánkové, trubka Miroslava Laštovky, obě podpořeno varhanní hrou Vladimíra Roubala, který zařadil i několik vlastních improvizací. Na tuto sobotu je připravena skutečná lahůdka, koncert nepřehlédnutelné hudební osobnosti flétnisty Jiřího Stivína, opět od 18 hodin v kostele nad náměstím.

Několik dalších fotografií z koncertu najdete ve fotogalerii ZDE:


17.7.2017


Podpora pečovatelské služby


12.7.2017


Soutěž „Město plné květin“

Rada města Krásná Lípa vyhlašuje pro rok 2017 soutěž „Město plné květin“.

Účastníkem soutěže se může stát občan, který na území města Krásná Lípa vlastní byt, obytný dům či rekreační objekt nebo je nájemníkem bytu a živými květinami si v průběhu vegetační sezóny vyzdobí vnější okenní parapety či balkony, a to ve směru k městské komunikaci. Soutěže se mohou účastnit s vhodnou sezonní výsadbou květin i majitelé či nájemci předzahrádek podél městských komunikací... Další informace v pdf ZDE:


11.5.2017


Krásná Lípa z ptačí perspektivy

Prolétnout se a vidět Krásnou Lípu z ptačí perspektivy máte možnost prostřednictvím tohoto pětiminutového promo videa města Krásná Lípa, plného dosud většinou nepublikovaných videozáběrů natočených v roce 2016 pomocí dronu.


10.11.2016


Archiv

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

26.7. 19:00
Rodinný film

28.7. 18:00
Zpívej

2.8. 19:00
Sezn@mka

Celý program

Akce ve městě

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku