Nepřehlédněte

Poznej své sousedy

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Aktuality

Klub pro podnikavé ženy - přehled podzimních akcí28.8.2016


Pozvánka ze SportAreálu na 3. ročník RETRO tenisu

Fotografie na plakátku je z roku 2015, další z minulého ročníku najdete ve fotogalerii, nebo na Facebooku.


28.8.2016


Houbařský den v Seifhennersdorfu

Pozvánka ze sousedního Seifhennersdorfu na dospělými i dětmi oblíbený Houbařský den. Akce s bohatým programem se koná v neděli 18. září 2016 od 11:00 do 17:00 hod.

Těšit se můžete například na Radniční sklípek na téma vše o pokrmech z hub, Gretel trh - houby, Karáskův chléb, hornolužické koláče, loupežnické klobásky, ovoce a zelenina, velkou výstavu hub s radami od odborníků, houby pod mikroskopem - velmi zajímavé a naučné detaily ze světa hub, výstavu „Tenkrát v DDR - každodenní život“, Karáskův přírodní trh kde najdete lahodné speciality z divočiny, drůbeže a sýrů, dobroty z domácího statku a další... Velký podstávkový dům Bulnheimscher Hof se svými cennými stropními malbami Vás zve k návštěvě, kde se bude konat burza lňených látek a mj. bude představena technika hačkování a prezentace háčkování... Zájemci si mohou projít 4,5 kilometru dlouhou Karáskovu okružní stezku a příznivci cyklistiky mohou projet 21 kilometrovou cyklostezku Po stopách legendárního vůdce loupežníků.

Podrobné informace a celý program v pdf ZDE:

 

 


27.8.2016


Zájezd na Zahradu Čech

I letos máte možnost se s námi podívat do Litoměřic na Zahradu Čech. Odjezd je 13. září v 7:00 z náměstí v Krásné Lípě a předpokládaný návrat cca v 18:30. Cena zájezdu je 100 Kč. Přihláky u Štěpánky Kopsové, tel.: 412 354 820.


26.8.2016


Dům rybářů čeká velká proměna

V minulých dnech byla dokončena oprava střechy Domu rybářů, jež předcházela dalším rekonstrukčním fázím. Ještě tento týden začnou práce na opravě fasády, během níž dojde i k výměně oken, vstupních dveří i garážových vrat. Celkové barevné řešení a členění oken a fasády zachová a podtrhne původní industriální vzhled budovy. Akce je součástí širšího záměru revitalizace Kyjovské ulice, v rámci níž se připravují úpravy městské zeleně, projektují se úpravy chodníků a opravy dalších dvou objektů v majetku města.


24.8.2016


Gaudium Pragense koncertoval v krásnolipském kostele

V sobotu 20. srpna 2016 se v zaplněném krásnolipském kostele konal koncert smíšeného sboru Gaudium Pragense, který čítal 18 členů, jednu sólistku a jednu varhanici. Celý koncert vedl Lukáš Hurník, který je zároveň nejen dirigentem tohoto sboru, ale také hudebním skladatelem a jehož mluvené slovo a příběhy k jednotlivým skladatelům, kteří tu zazněli, příjemně dokreslovaly zážitek z hudby samotné. Další fotografie z koncertu najdete fe fotogalerii ZDE:

(jd)


23.8.2016


Festival lokální ekonomiky

Pozvánka na 4. ročník Festivalu lokální ekonomiky, který se uskuteční v sobotu 24. září 2016 ve Chřibské. Program bude tvořit národní konference lokální ekonomiky a farmářské trhy regionálních výrobků s doprovodným kulturním programem. Tématem letošního ročníku je sociální zemědělství a sociální podnikání. Organizátorem je MAS Český sever, z. s. a Město Chřibská.

 


22.8.2016


Informace o výlukách SŽDC, s.o. na železničních tratích č. 080 a 081 mezi stanicemi Česká Lípa hl. n. - Nový Bor a Stružnice - Česká Lípa hl. n.

Provozovatel dráhy Správa železniční dopravní cesty, s. o. informuje, že ve dnech 5. ZÁŘÍ 2016 od 22:20 HOD. až 6. ZÁŘÍ 2016 do 17:30 HOD. bude na železniční trati 080 Bakov nad Jizerou - Jedlová probíhat NEPŘETRŽITÁ výluka v úseku ČESKÁ LÍPA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ - NOVÝ BOR.

Současně bude ve dnech ve dnech 5. ZÁŘÍ 2016 od 22:20 HOD. až 6. ZÁŘÍ 2016 do 14:00 HOD. probíhat NEPŘETRŽITÁ výluka také v úseku (BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ -) STRUŽNICE - ČESKÁ LÍPA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ na železniční trati 081.

Účelem těchto výluk jsou práce při modernizaci železniční stanice Česká Lípa hlavní nádraží.

Dopravce České dráhy, a. s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením: ...

Více


22.8.2016


Vandrování po Tolštejnském panství oživí 5 nových interaktivních tras

Dne 10. srpna 2016 byla podepsána smlouva o poskytnutí dotace mezi MAS Český sever, z.s., a Euroregionem Nisa ve výši 12.630 eur na projekt „Za tajemstvím čtyř živlů do Tolštejnského panství“, reg. číslo ERN-0209-CZ-23.05.2016... Více v tiskové zprávě ZDE:


22.8.2016


Slavnostní koncert skladatelů Šluknovského výběžku k 150. výročí filipovských událostí i v Krásné Lípě

V pondělí 12. září 2016 od 19:00 se u příležitostí 150. výročí filipovských událostí koná v kostele sv. Máří Magdaleny v Krásné Lípě slavnostní koncert během kterého vystoupí Vilémovský chrámový sbor, Mikulášovický sbor a pěvci ze Sebnitz a Neustadtu a Rumburský komorní orchestr, sólisté Gertrud Šormová (varhany) a Helena Krausová (zpěv), dirigent Patrik Engler, sbormistři Markéta Englerová a Jana Zimmerová a s úvodním slovem ThLic. Stanislav Přibyl, Th.D., CSsR.

Plakátek ke stažení v pdf ZDE:


22.8.2016


Bytový dům dostane novou střechu

Dům v majetku města v Mánesově ulici č. 24 prochází generální opravou střechy. Postupně je vyměňováno bednění, poškozené trámy a pozednice, následně bude instalována nová krytina a klempířské prvky. V loňském roce byla vyměněna okna a proveden otluk omítky. Napřesrok pak plánujeme i finální opravu fasády. Letos se ještě nové fasády a oken dočkají i Dům rybářů a bytový dům Kyjovská 53.

Krásná LípaKrásná LípaKrásná Lípa


19.8.2016


Odpočinkové místo u Cimráku

U rybníku Cimrák byly nainstalovány prvky z pohledového betonu pro posezení a rekreaci. Jedná se o další krok v rozšiřování sportovně rekreační zóny u našeho největšího městského rybníku, na cyklostezce v blízkosti oblíbeného Oranžového hřiště a altánu. Další úpravy proběhnou v příštím roce. Akce je financována z dotačního programu MZE ČR.

Krásná LípaKrásná LípaKrásná Lípa


19.8.2016


Práce na opravách kapliček pokračují

Oprava tzv. Žebrácké kaple na pomezí Zahrad a Vlčí Hory pokračuje výměnou oplechování věže, po opravě střešní konstrukce, repasuje se vrcholový kříž. Kaplička v Kyjově nad přehradou dostane novou střechu, dveře, opravíme fasádu a upravíme i studánku. V příštím týdnu, společně s našimi turisty, začneme řešit rekonstrukci lesní kapličky sv. Anny nad Dlouhým Dolem. Vše financováno z dotací, darů a s podílem města Krásná Lípa.

Krásná LípaKrásná Lípa


19.8.2016


Pozvánky z OPS České Švýcarsko

Pro pedagogy České Švýcarsko o.p.s. připravuje vzdělávací kurzy na téma environmentální výchova, které proběhnou v září 2016 v Městské knihovně v Děčíně: V říši obrů - kurz pro pedagogy k celoročnímu projektu a Environmentální výchova v ročních obdobích - podzim a zima.

Dále OPS České Švýcarsko společně se Správou NPČŠ vyhlašují výtvarnou soutěž pro děti na téma Návrat divočiny do Českého Švýcarska.

Současně probíhá výstava Soužití s velkými šelmami, která potrvá do 7. října 2016.


18.8.2016


FitMAMI in-line v Krásné Lípě

Chcete se prohánět s kočárkem na in-linech, ale zároveň mít jistotu, že jezdíte správně a především bezpečně? Chcete se naučit brzdit, správně zatáčet a nepoužívat kočárek jako oporu? Chcete využít maximum z in-line bruslení pro zpevněn í postavy?
Pak je program FITMAMI IN-LINE určen právě pro VÁS! ... Více na přiložném plakátku.


15.8.2016


Na přelomu září a října bude SportAreál týden uzavřen


12.8.2016


Soužití s velkými šelmami - putovní výstava organizace Hnutí DUHA

České Švýcarsko o.p.s. Vás srdečně zve na výstavu o soužití se vzácnými velkými šelmami, která je již od roku 2009 na cestách po českých a moravských muzeích, galeriích a informačních centrech. Výstava švédských a norských autorů se skládá ze 31 panelů, připravilo ji a o české podrobnosti doplnilo Hnutí DUHA. Expozice zobrazuje život vlků, rysů, medvědů a také severských rosomáků. Líčí jejich pokusy o soužití s lidmi v různých částech Evropy a upozorňuje na hlavní problémy, s nimiž se tato vzácná zvířata potýkají.

Počty velkých šelem se téměř ve všech evropských státech v posledním půlstoletí zvýšily, ale jsme my lidé na to připraveni?

Výstava je ke shlédnutí v otevírací době informačního střediska každý den od 9:00 do 17:00, přes léto až do 18:00 (pauza od 12:00 do 12:30) od 3. 8. 2016 - 9:00 do 7. 10. 2016 - 17:00.

K výstavě je možné zakoupit v informačním středisku brožurku: „Soužití s velkými šelmami“ nebo si vyzvednout leták: „Návrat vlka a rysa do Českosaského Švýcarska“.

Výstava je realizována díky podpoře SFŽP ČR a MŽP v rámci projektu: Návrat divočiny do Českého Švýcarska.

(http://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/vystava/souziti-s-velkymi-selmami-vystava)


3.8.2016


S veřejnou ochránkyní práv se příliš neshodneme!

Na základě stížnosti několika romských rodičů, prověřuje situaci v naší škole veřejná ochránkyně práv (VOP) Anna Šabatová. Při její návštěvě Krásné Lípy 31. května jsme jí, v průběhu společného dvouhodinového jednání, informovali o našich mnohaletých aktivitách v sociálním začleňování a práci s romskou minoritou. Informovali jsme ji i o řadě nedostatků a komplikací v nastavení podpory ze strany státu v této oblasti. Jednání s představiteli města předcházelo nejprve jednání se stěžovateli. Základní školu ani její ředitelku úředníci VOP nenavštívili.

Následně jsme dne 16. 6. 2016 obdrželi výzvu s několika návrhy na řešení situace. Návrhy úřadu VOP jsme se podrobně zabývali. Zjišťovali jsme případný (ne)zájem rodičů žáků 1. A. o případné prázdninové doučování (na schůzku se dostavilo 5 rodičů!), následně jsme dle doporučení požádali Město Rumburk o vyjádření k problematice přestupu našich žáků do škol v Rumburku, konzultovali jsme navržená opatření s pedagogickými odborníky, atd. O našem dalším postupu a pozici jsme informovali paní ombudsmanku dopisem dne 14. 7. 2016, kde jsme se vyjádřili jednotlivě ke každému ze zaslaných návrhů. Hlavní doporučení – promíchání žáků jednotlivých tříd - jsme samozřejmě jednoznačně odmítli. Naše odpověď v plném znění je k dispozici na webových stránkách města a na našem facebookovém profilu.

Domníváme se, že náš postup v případě rozdělení loňských prvních ročníků nebyl diskriminační a jeho přínosy je potřeba vyhodnotit s dostatečným časovým odstupem. Příčinu stávajícího stavu, vidíme především v tom, že romští rodiče, bohužel ve většině, projevují o vzdělání svých dětí velmi malý zájem, podobně i o předškolní a mimoškolní aktivity. Tyto děti pak, přes veškerou naši snahu, podporu a nabídky, přichází do vzdělávacího procesu nepřipraveny. Tímto by se měl urychleně zabývat především stát, který na „zabezpečení“ těchto rodin vydává neúčinně a nesystematicky miliardové částky ze svého rozpočtu.

Své stanovisko k návrhům zaslali paní Šabatové i rodiče stávající 1. B., a někteří další občané Krásné Lípy, i ta jsou dostupná rovněž na našem webu.

Vzhledem ke skutečnosti, že v měsíci červnu v naší základní škole proběhlo opakovaně (ve školním roce již třetí) šetření České školní inspekce, zabývající se opět především prvními ročníky, můžeme očekávat další tlak na změnu organizace výuky. Je zarážející kolik energie a sil, je situaci v naší základní škole státními úřady věnováno. Ta pak naopak chybí tam, kde bychom iniciativu a podporu státu očekávali a potřebovali.

Jan Kolář

Přílohy:

 1 - VOP Šabatová - výzva KL.pdf
 2 - odpověď města KL - VOP 1.pdf
 3 - odpověď města KL - VOP vč. přílohy.pdf
 4 - VOP - reakce rodičů 1. B kopie.pdf
 5 - Rumburk - dotaz.pdf
 6 - stanovisko Rumburku - odpověď.pdf
 7 - Votápková 20160712_dopis_Šabatová_final.pdf
 8 - reakce rodičů z I. a II.C a rodičů buducích prvňáků alternativní třídy.pdf


15.7.2016


Informace o dočasném uzavření městské knihovny


24.6.2016


Kalendář kulturních a sportovních akcí na 3. čtvrtletí 2016


22.6.2016


Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Město Krásná Lípa vyhlašuje na základě usnesení zastupitelstva města č. 05-07/2015 ze dne 9. září 2015 Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť pro roky 2015 - 2016.. Dotační program ke stažení (v pdf) ZDE: Žádost ZDE:


18.1.2016


Archiv

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě
.

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

4.9. 16:00
Děda

7.9. 19:00
Starci na chmelu

11.9. 16:00
Malý princ

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku