Nepřehlédněte

Poznej své sousedy

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Aktuality

Výlet za odměnu - pokračování

Město Krásná Lípa podporuje opakovaně aktivní spolky v našem městě několika způsoby. K dispozici dává bezplatně městská zařízení – kino, hasičskou zbrojnici, dům rybářů, tělocvičnu, fotbalové hřiště,… Dále město každoročně podpoří spolky nemalou finanční částkou na jejich činnost a vybrané akce, kterými spolky významně obohacují společenský život v našem městě.

Jako poděkování schválilo letos (již třetím rokem) zastupitelstvo města výlet za odměnu. První část byla již na začátku října v Senátu ČR.

S druhou částí jsme se vypravili do pražské zoo. Jednalo se převážně o spolky pracující s dětmi a mládeží.

V autobuse jsme tradičně zahájili rozbalováním řízků. V zoo nám úsměvy na tvářích vykouzlili lachtani se svoji show, dvoutýdenní sloní mládě a jeho půlroční bráška Maxmilián, líní hroši, opičí dovádění, ale třeba i jen protahující se lev či spící lední medvěd. Bylo hezké vidět rozsvícená dětská (nejen dětská) očka. Nám dospělým udělal radost zájem dětí. Každé mělo jiné představy, každé si přálo vidět jiné zvíře, děti byly opravdu zvídavé, některé i připravené s otázkami, některé si dokonce během návštěvy dělaly poznámky a malůvky.

Při příjezdu k zoo jsme si kladli otázky, zda vše stihneme, zda se nám nikdo neztratí a zda přijdou všichni včas. Řádně ušlapaní jsme se sešli u východu - VŠICHNI a včas. Tak zas příště!

Další fotografie ZDE:


26.10.2016


Setkání s novými způsoby vzdělávání našich dětí - přednáška ředitele Institutu pro inovativní vzdělávání

Vážení spoluobčané, 

možná jste se již setkali se školkou nebo školou v přírodě, školou Montessori, školou Waldorfskou, popřípadě jinými metodami vyučování, které se liší od klasického výchovně vzdělávacího procesu uplatňovaného na většině škol. 

Takové „ jiné“ školy jsou zakládány především ve větších městech. Není bez zajímavosti, že i v naší Krásné Lípě se něco takového podařilo. Máme zde již dva ročníky, 1. a 2. třídu, kde jsou žáčci netradičně vyučováni. Netradičně ke spokojenosti těchto žáčků i jejich rodičů.

Proto, abychom širší veřejnost seznámili s tím, o co v takové výuce jde, pořádáme v pondělí 7. listopadu v 17:00 v Kulturním domě Krásná Lípa přednášku ředitele Institutu pro inovativní vzdělávání pana Pavla Kraemera. 

Přednáška je určena zejména pro rodiče žáků stávajících tříd, ale také pro případné zájemce z řad rodičů budoucích prvňáčků. 

Přijměte naše pozvání, těšíme se na setkání. 

Zbyněk Šedivý


25.10.2016


Výročí revoluce aneb svoboda není zadarmo

V předvečer 27. výročí sametové revoluce si můžete spolu s námi připomenout tuto významnou událost. Program začíná v 17:00 u Lavičky Václava Havla úvodním slovem starosty, krátkým divadlem Agentury Pondělí, promluvou Martina Schulze a vystoupením Krásnolipského komorního sboru + společným zpíváním. Pokračuje v pivovaru Falkenštejn vernisáží výtvarných děl klientů Agentury Pondělí a od 18:00 v kostele zamyšlením senátora Zbyňka Linharta a slavnostním koncertem Jiřího Chluma a Krásnolipského komorního sboru.


25.10.2016


Anthony Philip Heinrich ve vysílání Českého rozhlasu

Ve středu 19. října 2016 byl na stanici Vltava odvysílán pořad Pavla Farského "Anthony Philip Heinrich - americký Beethoven ze srdce Evropy aneb cesta z Krásné Lípy do Nového Yorku". Krásnolipský rodák Anthony Philip Heinrich je považován na jednoho ze zaklatelů americké profesionální hudby a v bostonském hudebním časopise Euterpeiad, or Musical Intelligencer of Boston je nazván Beethovenem Ameriky...

Pro nás byl tento krásnolipský rodák až do koncertu klavíristy Ing. MgA. Pavla Farského v roce 2015 neznámou osobou. Pavel Farský ho objevil v roce 1998, když pracoval na své diplomové práci věnované klavírní tvorbě skladatelů Spojených států Amerických. Farský je také zakladatelem Mezinárodního spolku Anthonyho Philipa Heinricha http://anthony-philip-heinrich.com.


21.10.2016


Pracovní nabídky v Nobilis Tilia, s.r.o. ve Vlčí Hoře

Pracovní nabídky:

Samostatný pracovník obchodu

Pracovník nákupu - nákupčí

Vedoucí zahradník


21.10.2016


Svatý Martin na bílém koni dorazí i do Krásné Lípy

Na Svatého Martina na bílém koni, ale i na lampiónový průvod, setkání, zpěv a napínavý příběh malého děvčátka, které zachrání svět před zloději času v podání Divadla Kampa z Prahy můžete přijít na krásnolipské náměstí v pátek 11. listopadu 2016 v 16:30. Vlastní lampión si můžete vyrobit v Rodinném centru Klíček v Rumburku v sobotu 3. 11. 2016 od 15:00 do 17:00. Akci pořádá Krásnolipský spolek.


21.10.2016


Sportovní areál před cca 14 lety a jak ho známe dnes...

Stránky Sportovního areálu Českého Švýcarska ZDE:

Krásná Lípa, Sportovní areál Českého ŠvýcarskaKrásná Lípa, Sportovní areál Českého ŠvýcarskaKrásná Lípa, Sportovní areál Českého ŠvýcarskaKrásná Lípa, Sportovní areál Českého ŠvýcarskaKrásná Lípa, Sportovní areál Českého ŠvýcarskaKrásná Lípa, Sportovní areál Českého ŠvýcarskaKrásná Lípa, Sportovní areál Českého Švýcarska

 


21.10.2016


Kapličky v Kyjově a na pomezí Zahrad a Vlčí Hory prošly rekonstrukcí

Na srovnávacích fotografiích nedávno opravená tzv. Žebrácká kaple na pomezí Zahrad a Vlčí Hory a kaplička v Kyjově nad přehradou... Na třetí fotografii pohled do interiéru před lety zrekonstruované kaple ve Vlčí Hoře.

Krásná Lípa, Žebrácká kaple na pomezí Zahrad a Vlčí HoryKrásná Lípa, kaplička v Kyjově nad přehradou Krásná Lípa, kaple ve Vlčí Hoře


21.10.2016


Počasí v Krásné Lípě - září 2016

Krásná LípaMáme za sebou opět rekordní měsíc. Tentokrát se jím stalo září 2016. Rekordní byl po stránce průměrné teploty, která byla 14,9°C. Normální průměrná teplota pro září je v Krásné Lípě okolo 12°C. Mimořádně teplé září nebylo samozřejmě jen v Krásné Lípě, ale i v ostatních částech ČR. Zejména v Polabí a na jižní Moravě si obyvatelé užili tropické teploty trvající sedm dnů v kuse.

V Krásné Lípě byly teploty příjemnější. Celou první polovinu měsíce se s výjimkou dvou deštivých dnů v první dekádě, pohybovaly kolem hranice letního dne (25°C). Teplotní vrchol nastal 12. 9. při teplotě 27,7°C. Další dny se velmi zlehka ochlazovalo.

Velmi teplé počasí na zářiové poměry utnula studená fronta 17. 9., při které byly zaznamenány významné dešťové srážky s úhrnem kolem 30 mm. Nejchladnějším dnem bylo 19. září, kdy se teplota dostala pouze na 10,5°C. Chladno naštěstí netrvalo dlouho a teploty se postupně vracely na příjemné zářiové hodnoty, tedy na teploty okolo 18°C, které jsme zaznamenávali až do samotného konce měsíce.

Počet dnů letních (maximální denní teplota vyšší než 25°C): 7
Počet dnů tropických (maximální denní teplota vyšší než 30°C): 0
Počet tropických nocí (minimální teplota v intervalu 22 – 8 h nebyla nižší než 20°C): 0
Počet dnů mrazových (minimální teplota klesla pod 0,0°C): 0 

www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm


19.10.2016


Káťa a Láďa se vrátili z cesty kolem světa, čekalo je přivítání plné emocí

Krásná Lípa, BIG TRIPProstor u pivovaru plný lidí s pohledy upřenými k předpokládanému příjezdu Káti a Ládi, chvíle napětí a očekávání…, tak to vypadalo na krásnolipském náměstí několik okamžiků před návratem cestovatelů Kateřiny Dvořákové a Ladislava Bezděka, kteří objeli svět v expedici pod názvem BIG TRIP. Pompézní příjezd v doprovodu hasičských vozů vystřídaly chvíle plné emocí - radost, slzy, objetí, vítání, dárky, společné focení a první bezprostřední slova cestovatelů po více jak dvouleté cestě.

Nejen příjezd, ale i jejich cesta neunikla médiím. Články z návratu do Krásné Lípy spolu s fotografiemi najdete např. v Děčínském deníku nebo ve Výběžku EU…, několik fotografiívideo z příjezdu najdete i ve fotogalerii a videogalerii na našich stránkách.

Obrázky pro "bigtripáky" od dětí z MŠ Motýlek...


18.10.2016


V Krásné Lípě představili vzácný hudební nástroj

Krásná Lípa, Stradaluv klavichord

Nejstarší dochovaný klávesový nástroj Šluknovska pocházející z pozůstalosti Augusta Stradala v uplynulém víkendu rozezněl zcela zaplněný sál Kulturního domu v Krásné Lípě. Vzácný nástroj, starý více než 250 let svým mistrovstvím rozezněli ruce varnsdorfského rodáka a špičkového hudebníka Tomáše Flégra, iniciátora projektu na záchranu tohoto jedinečného kusu a Vojtěcha Spurného, kteří pro tuto slavnostní příležitost vybrali dobový repertoár z doby Augusta Stradala, jenž dal vyniknout nejen samotnému restaurovanému nástroji, ale představil i druhý, kopii Schmiedmayerova klavichordu z dílny restaurátora Bečičky, kterému byla svěřena i restaurace Stradalova klavichordu.  Hudební nástroj nyní bude součástí nové expozice připomínající slavnou hudební minulost regionu - zejména pozůstalost Augusta Stradala, posledního žáka Ference Liszta, který přesídlil po rozpadu monarchie natrvalo do Krásné Lípy.

Celkové náklady na restaurování nástroje přesáhly dvě stě tisíc korun. Z toho více jak polovina byla získána díky a díky příspěvkům jednotlivých mecenášů, ale především díky sérii deseti benefičních koncertů, které organizovala Ester Sadivová, pracovnice rumburské pobočky Oblastního muzea Děčín, jež má jednu největších zásluh na tom, že nástroj uložený v depozitu rumburského muzea nebyl odepsán a zlikvidován.

Několik dalších fotografií k článku najdete ZDE:


18.10.2016


Nový rekord v počtu přijatých a prodaných položek na Beruškové burze

V polovině října proběhla v krásnolipském Kulturním domě další Burza dětského oblečení, vybavení a hraček, kterou uspořádalo ve spolupráci s městem Krásná Lípa Mateřské centrum Beruška Krásná Lípa, z. s. Potvrdily se nám rozdíly mezi jarní a podzimní burzou, kdy na podzim chodí téměř dvakrát více prodávajících než na jaře. Tentokrát přineslo 40 prodávajících na 1.800 věcí, z nichž našla jedna čtvrtina nového majitele. Opět tím byl překonán rekord v množství přijatých a prodaných věcí. Těší nás, že jsme pomohli na jedné straně k navýšení rodinných rozpočtů a na straně druhé ke spokojenosti s nákupy s minimálními výdaji. Tentokrát bylo na burze možné pořídit kromě běžného dětského oblečení a bot například i lyže, brusle, hračky, knížky, hry, povlečení, deky, autosedačky, kočárky nebo odstrkovala – vše v rozměrech od miminka po teenagery. Sešla se i velká spousta věcí zdarma, z nichž byla většina rozebrána. Dva dny života strávilo na burze na 20 pomocníků, z toho polovina našich mládežníků. Všem bez rozdílu patří velké poděkování, bez pomocné ruky každého z nich by to opravdu nešlo.

Další fotografie ve fotogalerii:

(Lada Hrnečková)


18.10.2016


Cestujeme s Falkenštejnem aneb Jiří Rak uvádí svého hosta

Cestovatelské přednášky v pivovaru Falkenštejn...


14.10.2016


Výstava

Putovní výstava České společnosti pro ochranu netopýrů je k vidění v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě do 30. listopadu 2016 s výjimkou víkendu od 11. do 13. listopadu, kdy se zde koná cestovatelský festival Sedm divů.


12.10.2016


Sportovní areál Českého Švýcarska nabízí pronájem kurtu v hale již od 200 Kč / hod.

Sportovní areál Českéhého Švýcarska - Krásná Lípa

Od 3. října 2016 vstupuje ve Sportovním areálu Českého Švýcarska v Krásné Lípě v platnost ceník na zimní sezonu 2016 / 2017. Za pozornost stojí cenová nabídka na pronájem dvorce ve sportovní nafukovací hale. Ve dnech školního vyučování od 8:00 do 14:00 zaplatíte za kurt 200 Kč / hod. Tato zvýhodněná nabídka platí od 3. října 2016 do 22. prosince 2016. Ostatní ceny zůstávají stejné jako v předchozím zimním ceníku.

Aktuální ceník a další informace najdete ZDE:


3.10.2016


Astronomický sloupek pro říjen 2016

š pravidelný sloupek si dovolíme začít dobrou zprávou, neboť těch není nikdy dost. Dobrou zprávou je, že letní čas (SELČ – středoevropský letní čas) bude končit dne 30. 10. 2016, tedy v noci ze soboty 29. 10. na neděli 30. 10. 2016. Neděle 30. 10. 2016 bude o hodinu delší, protože ve tři hodiny ráno se čas posune zpět na dvě hodiny, čímž se dostaneme na náš starý dobrý známý středoevropský čas (nesprávně označovaný jako „zimní“ - SEČ)... Celý článek Zdeňka Taranta z hvězdárny Most v pdf ZDE:


1.10.2016


Ukončení svozu bioodpadu v roce 2016

Poslední svoz biologicky rozložitelných odpadů rostlinného původu v hnědých nádobách přímo od občanů bude uskutečněn 2. 11. 2016. Doba svozu bude v daný den od 6:00 hodin do 20:00 hodin.

První svoz biologicky rozložitelných odpadů rostlinného původu v hnědých nádobách přímo od občanů v roce 2017 se uskuteční 5. 4. 2017 (v případě příznivých klimatických podmínek).

Mimo svozové období zůstávají hnědé sběrné nádoby u objektů.

Podrobnější informace – Lenka Fritscheová, MěÚ Krásná Lípa, tel. 412 354 833, fritscheova@krasnalipa.cz


27.9.2016


Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Město Krásná Lípa vyhlašuje na základě usnesení zastupitelstva města č. 05-07/2015 ze dne 9. září 2015 Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť pro roky 2015 - 2016.. Dotační program ke stažení (v pdf) ZDE: Žádost ZDE:


18.1.2016


Archiv

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě
.

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

6.11. 16:00
Kluk ve světě příšer

12.11. 19:00
Baron Prášil

20.11. 16:00
Kniha džunglí

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku