Nepřehlédněte

Poznej své sousedy

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Aktuality

Den úcty ke stáří

V sobotu 8. října 2016 ve 14:00 hod. jsou všichni krásnolipští senioři zváni do kulturního domu na Den úcty ke stáří. K poslechu a tanci hraje kapela Peleton, se svým pořadem vystoupí i děti z MŠ Sluníčko.


29.9.2016


Podzimní zábava s kapelou Vitamín

V sobotu 22. října 2016 jste zváni do Kulturního domu v Krásné Lípě na podzimní zábavu s kapelou Vitamín. Vstupné je 30 Kč. (Fotografie na plakátku z vystoupení skupiny VITAMÍN na Křinickém náměstí v Krásné Lípě 27. 8. 2016 - Den Českého Švýcarska.)


29.9.2016


Krásnolipská koloběžkyjáda 2016

Koloběžkové závody si užili malí i velcí Stejně jako v minulosti i letošní poslední zářijová neděle patřila v Krásné Lípě koloběžkám. Hraví dospělí a jejich děti proměnili cyklostezku u rybníka Cimrák v závodní dráhu koloběžkové rallye. Všichni dohromady absolvovali zhruba dvousetmetrovou slalomovou trať, na níž mezi kužely poměřovali svou šikovnost i rychlost. Odpoledne pak byla pro všechny soutěžící, ale nejen pro ně, připravena pohádka, kterou do Krásné Lípy přivezl Kašpárek a Divadlo Úsměv z Prahy. Další fotografie si můžete prohlédnout na http://hokejvdf.rajce.idnes.cz/kolobezkyada_2016/.

(Šárka Pešková)


27.9.2016


Slavností dobrot ve Varnsdorfu

Bývaly doby, kdy byl Šluknovský výběžek znám též jako oblast sadů se specifickými odrůdami švestek, jabloní a jiných druhů ovoce. V posledním půlstoletí byla tato tradice bohužel zapomenuta, neboť se o sady nikdo systematicky nestaral. Postupem času většina z nich zmizela v náletových lesích či ustoupila výstavbě či jiné zemědělské činnosti. Dnes se pěstování ovoce v regionu věnují převážně jen drobní zahrádkáři. Je smutné, že místní levné chutné a zdravé ovoce nemá odbyt, přičemž supermarkety jsou plné produktů, které nacestovaly tisíce kilometrů po celém světě.

Tento trend pochopitelně není příznivý. Ekonomové, environmentalisté i odborníci na výživu připomínají, že nejlepší a nejzdravější je konzumovat potraviny vyprodukované v domácím regionu. Aby si tuto skutečnost uvědomila i spotřebitelská veřejnost, pořádá svépomocné družstvo Mandava ve spolupráci s Městem Varnsdorf a MAS Český sever třetí ročník Slavností dobrot, kde hlavním účinkujícím bude právě české jablko.

Slavnosti dobrot se letos konají v sobotu 1. října od 10 hodin v areálu kulturního domu Střelnice ve Varnsdorfu. Na programu je moštování (do přinesených nádob z vlastní úrody), prodej jabloní, přednáška o roubování, poradenství pěstitelům a soutěž Varnsdorfský ovocnář, ve které se bude hodnotit chuť a vzhled výpěstků z regionu (příjem soutěžních vzorků je v 9 hodin u pořadatele akce). Kulturní doprovod Slavností dobrot zajistí od 10.30 hodin dívčí pěvecký soubor Varnsdorfské Náhodou.


27.9.2016


Ukončení svozu bioodpadu v roce 2016

Poslední svoz biologicky rozložitelných odpadů rostlinného původu v hnědých nádobách přímo od občanů bude uskutečněn 2. 11. 2016. Doba svozu bude v daný den od 6:00 hodin do 20:00 hodin.

První svoz biologicky rozložitelných odpadů rostlinného původu v hnědých nádobách přímo od občanů v roce 2017 se uskuteční 5. 4. 2017 (v případě příznivých klimatických podmínek).

Mimo svozové období zůstávají hnědé sběrné nádoby u objektů.

Podrobnější informace – Lenka Fritscheová, MěÚ Krásná Lípa, tel. 412 354 833, fritscheova@krasnalipa.cz


27.9.2016


Program kina na říjen 2016


27.9.2016


„Po stopách Augusta Frinda“

Po stopách Augusta Frinda, je projekt, na který byl získán příspěvek v rámci Společného fondu malých projektů SN-CZ 2014 – 2020. Příspěvek byl získán ve výši 85% z celkových nákladů projektu v hodnotě 11.284 Eur.

Projekt “Po stopách Augusta Frinda“ by měl obnovit, rozšířit a oživit dosavadní informovanost a znalosti o významném malíři, rodáků z Krásné Lípy, který byl výrazně podporován rodinami Dittrich a Hielle.

Začátkem září se uskutečnila přednáška ve městě Dohna o tomto malíři a jeho významu pro rozvoj kultury v česko-německých zemích. 

Následně ke konci září proběhla společná setkání účastníků projektu ve městě Dohna a Krásná Lípa. V rámci exkurze do města Dohna jsme si prošli ateliér našich partnerů a zároveň jsme se seznámili s městečkem Dohna. Průvodce nám odhalil nejedno tajemství, například význam tzv. poštovních sloupů.

V Krásné Lípě jsme společně slavnostně otevřeli novou naučnou stezku „Po stopách Augusta Frinda“, která se tvořila během letních měsíců. Ke stezce jsou v informačním středisku k dispozici česko-německé letáky s krátkými texty a mapkou celé trasy. Obě exkurze se vydařily a měli jsme tak možnost seznámit se blíže s našimi partnery, jejich prací, domovem a krásou okolí.

V rámci projektu připravujeme i unikátní česko-německou knihu Gabriely Jeřábkové pod názvem Životní příběh akademického malíře Augusta Frinda.

(Lucie Hanková)


27.9.2016


Exkurze za zajímavostmi Městského parku v Krásné Lípě

V sobotu 24. 9. 2016 jsme měli možnost nahlédnout, prostřednictvím povídání botaničky Ivany Markové a starosty Jana Koláře, nejen do historie vzniku současné podoby Městského parku, ale dozvěděli jsme se i mnoho zajímavostmi o místních dřevinách a rostlinách a to nejen z vyprávění J. Koláře a I. Markové, ale i díky vzpomínkám některých pamětníků, kteří se exkurze zúčastnili.

Akci pořádala OPS České Švýcarsko.


26.9.2016


Rozhledna na Dymníku oslavila 120 narozeniny

V sobotu 24. září 2016 se na rozhledně Dymník, kterou provozují krásnolipští turisté, slavilo 120 let rozhledny a 180 let od narození Augusta Wenschucha, rumburského radního, který nechal rozhlednu vybudovat. Na programu oslav nechyběli krásnolipští turisté, kteří zde kromě jiného zajišťovali občerstvení a Krásnolipský komorní sbor, který jste mohli vidět vystupovat hned několikrát, na samém úpatí rozhledny a zanedlouho na tribuně pod rozhlednou…

Články a fotografie z oslav najdete např. na webu KČT Krásná Lípa http://www.kctkrasnalipa.cz/ a Výběžku.eu http://www.vybezek.eu/aktuality/21-zpravy/8073-120-vyroci-dymniku.html.


26.9.2016


Dr. Johann Hille na obrazu Augusta Frinda

Dlouholetý předseda Horského spolku pro nejsevernější Čechy (Gebirgs Verein für das nördlichste Böhmen ), který byl v Krásné Lípě založen 1. 9. 1885. Již v prvním roce své existence měl spolek 7 odborů s celkem 327 členy: Chřibská (100 členů), Krásná Lípa (80), Brtníky (70), Vlčí Hora (20), Zahrady (12), Císařský (25), Doubice (20). V dalších letech se sp...olek nadále rozrůstal. Jednak novými členy, ale i celými novými odbory: v roce 1886 přistoupily odbory ze Šluknova, Velkého Šenova, Krásného Buku, Lipové a Jiřetína p. J., v roce 1893 se kyjovský Gebirge Verein změnil také v odbor spolku, přistoupil i Jiříkov. Konečně po I. světové válce přistoupil jako další odbor původní Gebirge und Verschonerungs Verein Mikulášovice, atd. Spolek měl tak nakonec celkem 23 odborů s více než 3.900 členy.


23.9.2016


Žijeme se šelmami – beseda s promítáním

Pozvánka do Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě na besedu s promítáním na téma Žijeme se šelmami.

Přednášejícím je pan Michal Bojda z Hnutí DUHA, vedoucí ekovýchovných programů o velkých šelmách, absolvent učitelství biologie a zeměpisu na Pedagogické fakultě MU v Brně, který zajišťuje i poradenství chovatelům hospodářských zvířat v případě škod způsobených právě velkými šelmami (v okolí Lidečka na Moravě). 

Pro účastníky jsou připraveny i některé materiály na toto téma: např. leták o návratu velkých šelem do Českého Švýcarska a Šluknovského výběžku – zdarma.

Akci pořádá České Švýcarsko o.p.s. při příležitosti výstavy Soužití s velkými šelmami, kterou zapůjčilo Hnutí Duha.


19.9.2016


Burza podzimního a zimního dětského oblečení, vybavení a hraček

Ve dnech 14. - 15. 10. 2016 se koná další burza dětského oblečení a potřeb pro děti pořádaná Mateřským centrem Beruška Krásná Lípa.

Předat věci do prodeje můžete v kulturním domě Krásná Lípa v pátek 14. října od 16 do 18 hodin.

Nakoupit můžete v sobotu 15. října od 8 do 10 hodin.

Věci k prodeji přineste čisté, v rozumném množství. Každá položka bude jednotlivě zanesena do evidence, proto prosíme o trpělivost. Přijímáme také věci, které chcete darovat zdarma.Přijímáme veškeré podzimní a zimní dětské oblečení, boty, lyže, brusle, sáňky, kočárky, autosedačky, hračky, knížky a další věci vhodné pro děti.

Těší se na vás pomocníci z Mateřského centra Beruška Krásná Lípa.

(Lada Hrnečková, MC Beruška Krásná Lípa)


19.9.2016


Soutěž "Sbírej & vyhraj!"

Společnost Asekol vyhlašuje soutěž ve sběru vysloužilého elektra. I Vy máte možnost se zapojit! Pravidla jsou jednuduchá - za každý kus doneseného elektrozařízení na sběrný dvůr obdržíte razítko na soutěžní kupon, který pak s pěti razítky a vyplněný zašlete na uvedenou adresu. Po ukončení soutěže proběhne slosování a vylosovaní výherci budou pozvání na předání cen...

Více na přiloženém soutěžním kuponu, který si můžete stáhnout (černobílá verze, pdf) ZDE: a vytisknout.

Informace o Sběrném dvoře Krásná Lípa najdete na stránce Odpadové hospodářství města Krásná Lípa.


7.9.2016


Na přelomu září a října bude SportAreál týden uzavřen


12.8.2016


Soužití s velkými šelmami - putovní výstava organizace Hnutí DUHA

České Švýcarsko o.p.s. Vás srdečně zve na výstavu o soužití se vzácnými velkými šelmami, která je již od roku 2009 na cestách po českých a moravských muzeích, galeriích a informačních centrech. Výstava švédských a norských autorů se skládá ze 31 panelů, připravilo ji a o české podrobnosti doplnilo Hnutí DUHA. Expozice zobrazuje život vlků, rysů, medvědů a také severských rosomáků. Líčí jejich pokusy o soužití s lidmi v různých částech Evropy a upozorňuje na hlavní problémy, s nimiž se tato vzácná zvířata potýkají.

Počty velkých šelem se téměř ve všech evropských státech v posledním půlstoletí zvýšily, ale jsme my lidé na to připraveni?

Výstava je ke shlédnutí v otevírací době informačního střediska každý den od 9:00 do 17:00, přes léto až do 18:00 (pauza od 12:00 do 12:30) od 3. 8. 2016 - 9:00 do 7. 10. 2016 - 17:00.

K výstavě je možné zakoupit v informačním středisku brožurku: „Soužití s velkými šelmami“ nebo si vyzvednout leták: „Návrat vlka a rysa do Českosaského Švýcarska“.

Výstava je realizována díky podpoře SFŽP ČR a MŽP v rámci projektu: Návrat divočiny do Českého Švýcarska.

(http://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/vystava/souziti-s-velkymi-selmami-vystava)


3.8.2016


Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Město Krásná Lípa vyhlašuje na základě usnesení zastupitelstva města č. 05-07/2015 ze dne 9. září 2015 Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť pro roky 2015 - 2016.. Dotační program ke stažení (v pdf) ZDE: Žádost ZDE:


18.1.2016


Archiv

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě
.

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

2.10. 16:00
Cesta do fantazie

12.10. 19:00
Polednice

16.10. 16:00
Až na severní pól

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Jsme na Facebooku