Nepřehlédněte

Poznej své sousedy

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Aktuality

Zájezd na Zahradu Čech

I letos máte možnost se s námi podívat do Litoměřic na Zahradu Čech. Odjezd je 13. září v 7:00 z náměstí v Krásné Lípě a předpokládaný návrat cca v 18:30. Cena zájezdu je 100 Kč. Přihláky u Štěpánky Kopsové, tel.: 412 354 820.


29.7.2016


Úprava v Komenského ulici

Novou sadovnickou úpravu realizovali naši zahradníci z TS v ulici Komenského před hřištěm Hauserka. Na podzim pak bude realizována výsadba nové městské zeleně ve spodní části sídliště v Nemocniční ulici ve směru k bývalé ČOV a TS.


29.7.2016


Köglerova stezka má nová zastavení

Ve spolupráci s Klubem českých turistů Krásná Lípa a Správou NP ČŠ jsme rozšířili Köglerovu naučnou stezku Krásnolipskem o 2 nové naučné tabule. Jedna je věnována ptactvu zemědělské krajiny a druhá šelmám v naší přírodě. Obě jsou umístěny na stávající trase.


29.7.2016


Krásnolipské trio bude koncertovat v kapli ve Vlčí Hoře

Město Krásná Lípa Vás zve na koncert Krásnolipského tria "Napříč hudebními žánry od klasiky až po vydatnou porci argentinského tanga". Trio ve složení Zuzana Čermáková a Jaroslav Šťastný - housle a Michal Janiš - klávesy bude koncertovat v sobotu 30. července 2016 od 18:00 hodin v kapli ve Vlčí Hoře. Slovem nás večerem provede Karel Jarolímek.


28.7.2016


České Švýcarsko o.p.s. hledá posily do svého týmu

České Švýcarsko o.p.s., organizace zaměřená na podporu šetrného turistického ruchu v širším regionu Českého Švýcarska, vypisuje výběrové řízení na pozici ekonoma/finančního manažera. Více v pdf ZDE:


28.7.2016


Výlet na Klíč

KČT Krásná Lípa a o. p. s. České Švýcarsko Vás ve středu 3. srpna 2016 zvou na jedinečnou podvečerní túru s certikovaným průvodcem Jiřím Rakem na Klíč. V případě zájmu svojí účast potvrďte na jiri.rak@ceskesvycarsko.cz.


28.7.2016


Odpad z Německa se mu prodražil!

Pověstné boží mlýny zase jednou opravdu a konečně domlely. Zhruba před rokem jsme oznámili České inspekci životního prostředí, že jsme při odkládání odpadu ve sběrném dvoře zjistili, že jeden krásnolipský občan přiváží odpad původem z Německa. Reagovali jsme tak na poměrně rozšířený (mezi jistou částí obyvatel obzvláště!) způsob zneužívání systému odpadového hospodářství města. V rámci poplatku se snaží někteří podnikavci ukládat i odpad, kter...ý přivezou z blízkého Německa, často jako „přívažek“ nějakého ještě dále prodejného kusu nábytku či přístroje. Část takového „zboží“ se pak objevuje například v bazaru na náměstí.
Nakonec se nám, ve spolupráci s inspektory ČIŽP, podařilo dosáhnout postihu za přestupek za neoprávněnou přepravu odpadu přes hranice Evropského společenství, tzv. fyzickou osobou nepodnikající. Pokuta byla stanovena ve výši 20 tis. korun, přičemž horní hranice může být až 1 milion Kč. Jde o první takový konkrétní postih chování, které je v příhraničí poměrně časté, a na které nakonec doplácíme všichni. Věřme, že prokázaná postižitelnost tohoto jednání odradí další vychytralce.

(Jan Kolář)


28.7.2016


Starostové opět o odpadech

I přes prázdninový termín se na včerejším (27.7.2016) jednání Sdružení pro rozvoj Šluknovska sešlo v Krásné Lípě 15 starostů. Na programu jednání byla opět pouze problematika odpadového hospodářství obcí s ohledem na zákonné změny v této oblasti, kdy od roku 2024 nebude možné odpady ukládat na skládkách.


28.7.2016


Okolo Vlčí hory 2016 – 2. ročník veřejného silničního závodu

(http://www.mandaone.cz)


28.7.2016


Skalními hrádky Labských pískovců

Od pátku 12. do neděle 14. srpna 2016 pořádá Klub českých turistů Krásná Lípa celou řadu pochodů od 4 do 100 km. Připraveny jsou tratě nejen pro pěší, ale i pro cyklisty. Letošní novinkou je běh maminek s kočárky. Další informace a propozice najdete na stránkách http://www.kctkrasnalipa.cz.


28.7.2016


Krásná Lípa na cestách

Cesta kolem světa se pomalu blíží do finále...

"Ahoj!

posíláme pozdravy z Ruska a z nejvýchodnějšího pevninského bodu!
Vytáhli jsme a nechali zavlát krásnolipskou vlajku na "ploščadi" v centru Vladivostoku!

Teď už frčíme skrze největší zemi světa pomalu domů.
A jak to bude s naším příjezdem? Uvidíme. Nechceme to hnát, chceme si to užít, takže datum našeho příjezdu stále neznámo ;o)
Ale co víme určitě, Krásná Lípa, bude místo kde se bude konat naše první a veliký vyprávění o cestě!

Zatím ahoj a držte palce!
BUDE TO JÍZDA!!!
Láďa & Káťa
"

Cestu obou Krásnolípáků kolem světa můžete společně s námi sledovat na http://www.bigtrip.cz a na https://www.facebook.com/BIGTRIP.CZech.

Více


28.7.2016


Cross Parkmaraton 2016

Pozvánka pro příznivce běhu, krásné přírody a nevšedních zážitků do Krásné Lípy na Cross Parkmaraton 2016, který je součástí Dne Českého Švýcarska. Poběží se v sobotu 27. srpna - cross maraton / cross půlmaraton / cross 10km / dětské závody. Více informací, propozice a přihlášky najdete na stránkách http://www.parkmaraton.cz/.


25.7.2016


Sobotní podvečer v rytmu swingu

Swingovým podvečerem zpříjemnila předposlední červencovou sobotu lidem v Krásné Lípě skupina klavíristy Pavla Větrovce, když celou hodinu hrála známé skladby ze „zlatého fondu“ českého i zahraničního swingu. Do swingové nálady přivedly posluchače písničky Jiřího Suchého, Jaroslava Ježka, či Beatles v podání zpěvačky Aleny Průchové. 

Další fotografie k článku najdete ve Fotogalerii

(šp)


25.7.2016


Poznávali jsme sousedy

V rámci přeshraniční spolupráce jsme minulý týden vyrazili za poznáním za německými partnery do okolí saského městečka Gorhisch. Podrobnou reportáž najdete: http://www.vybezek.eu/aktuality/21-zpravy/7857-poznej-sve-sousedy-oblast-gohrish.html


25.7.2016


Žebrácká kaple, kaple Panny Marie Ponocné, Hiekekapele...

Několik názvů pro kapličku na pomezí Zahrad a Vlčí Hory, kterou právě rekonstruujeme. Výměna oken, dveří, oprava vnitřní i vnější omítky a podezdívky. Na závěr přidáme i lavičku, krásný panoramatický výhled na hřbet Lužických hor láká k posezení.


25.7.2016


Novinka pro fotbalisty

I v letošním roce pokračujeme v úpravách zázemí pro naše fotbalisty. V současné době probíhají práce na rekonstrukci společenské místnosti a občerstvovacího zázemí v horních kabinách. Nové podhledy, dlažby, upravené rozvody elektřiny a vody, výmalba atd. To vše práce našich Technických služeb.


25.7.2016


Krásnolipská nádhera, hudebně-pivovarský festiválek k 3. výročí otevření Pivovaru Falkenštejn

... v sobotu 6. srpna v Krásné Lípě. Více informací na Facebooku https://www.facebook.com/PivoFalkenstejn/. Další informace o Pivovaru Falkenštejn na http://www.pivofalkenstejn.cz.


25.7.2016


Kinematograf bratří Čadíků

Po čtyři večery, od soboty 16. do úterý 19. července 2016, se krásnolipské náměstí, díky Kinematografu bratří Čadíků, přejícímu počasí a pomoci pracovníků Technických služeb, změnilo v letní kino. Celkem jsme mohli vidět čtyři české filmy různých žánrů, pohádku, komedii a gangsterky.

Výtěžek z této akce je 7 185,- Kč a poputuje na Konto Bariéry. Všem přispěvatelům děkujeme.


24.7.2016


V srpnu bude v kapli ve Vlčí Hoře koncertovat Tony Ackerman

Opět se můžeme těšit na koncert známého amerického kytaristy – Tony Ackermana, který svým koncertem rozezvučí v sobotu 6. srpna 2016 od 18:00 hodin kapli ve Vlčí Hoře.

 


19.7.2016


Naše obec recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevila životnímu prostředí

Loni občané odevzdali k recyklaci 268 televizí, 22 monitorů a 1 204,00 kg drobného elektra

Snaha obyvatel obce recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Naše obec obdržela certifikát vypovídající nejen o přínosech třídění televizí a počítačových monitorů, ale také o velkém významu sběru drobných spotřebičů, jako jsou mobilní telefony. Díky environmentálnímu vyúčtování společnosti ASEKOL můžeme nyní přesně vyčíslit, o kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody jsme díky recyklaci vysloužilého elektra ušetřili ekosystém Země. Víme také, o jaké množství jsme snížili produkci skleníkových plynů CO2 nebo nebezpečného odpadu. Informace vycházejí ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která s obcí dlouhodobě spolupracuje na recyklaci vytříděných elektrozařízení.

Z Certifikátu Environmentálního vyúčtování společnosti ASEKOL vyplývá, že občané naší obce v loňském roce vytřídili 268 televizí, 22 monitorů a 1 204,00 kg drobných spotřebičů. Tím jsme uspořili 75,47 MWh elektřiny, 2 916,02 litrů ropy, 340,89 m3 vody a 3,38 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 17,87 tun CO2 ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 64,74 tun.

Výsledek studie jednoznačně prokázal, že zpětný odběr elektrozařízení, i těch nejmenších, má nezanedbatelný pozitivní dopad na životní prostředí. Když si uvědomíme, že recyklace běžných 100 televizorů uspoří spotřebu elektrické energie pro domácnost až na 4 roky, nebo ušetří přibližně 400 litrů ropy potřebných až k sedmi cestám do Chorvatska, jsou to impozantní čísla. Pozitivní zprávou pro uživatele počítačů také je, že odevzdání 10 vysloužilých monitorů ušetří spotřebu energie potřebnou pro chod notebooku po dobu necelých 5 let. Všichni ti, kteří tříděním takto zásadně přispívají k ochraně životního prostředí, si zaslouží obrovský dík.

Studie LCA posuzuje systém zpětného odběru CRT televizorů, počítačových monitorů a drobného elektrozařízení. Hodnotí jejich sběr, dopravu a zpracování až do okamžiku finální recyklace jednotlivých frakcí vyřazených spotřebičů do nového produktu. Pro každou frakci byly vyčísleny dopady na životní prostředí. Výsledky studie jsou prezentovány jako spotřeba energie, surovin, emise do ovzduší, vody a produkce odpadu. Konečná bilance vyzněla pro zpětný odběr elektrozařízení jednoznačně pozitivně, a to ve všech aspektech.


18.7.2016


Dům služeb dostal nové označení

Po opravě fasády, společných prostor a části interiérů, probíhají v Domě služeb další úpravy. Dokončují se práce na nové ordinaci rehabilitace v přízemí a modernizuje se veřejná knihovna v prvním patře. Dnes bylo instalováno nové označení budovy ve směru z ulice Masarykova.


18.7.2016


S veřejnou ochránkyní práv se příliš neshodneme!

Na základě stížnosti několika romských rodičů, prověřuje situaci v naší škole veřejná ochránkyně práv (VOP) Anna Šabatová. Při její návštěvě Krásné Lípy 31. května jsme jí, v průběhu společného dvouhodinového jednání, informovali o našich mnohaletých aktivitách v sociálním začleňování a práci s romskou minoritou. Informovali jsme ji i o řadě nedostatků a komplikací v nastavení podpory ze strany státu v této oblasti. Jednání s představiteli města předcházelo nejprve jednání se stěžovateli. Základní školu ani její ředitelku úředníci VOP nenavštívili.

Následně jsme dne 16. 6. 2016 obdrželi výzvu s několika návrhy na řešení situace. Návrhy úřadu VOP jsme se podrobně zabývali. Zjišťovali jsme případný (ne)zájem rodičů žáků 1. A. o případné prázdninové doučování (na schůzku se dostavilo 5 rodičů!), následně jsme dle doporučení požádali Město Rumburk o vyjádření k problematice přestupu našich žáků do škol v Rumburku, konzultovali jsme navržená opatření s pedagogickými odborníky, atd. O našem dalším postupu a pozici jsme informovali paní ombudsmanku dopisem dne 14. 7. 2016, kde jsme se vyjádřili jednotlivě ke každému ze zaslaných návrhů. Hlavní doporučení – promíchání žáků jednotlivých tříd - jsme samozřejmě jednoznačně odmítli. Naše odpověď v plném znění je k dispozici na webových stránkách města a na našem facebookovém profilu.

Domníváme se, že náš postup v případě rozdělení loňských prvních ročníků nebyl diskriminační a jeho přínosy je potřeba vyhodnotit s dostatečným časovým odstupem. Příčinu stávajícího stavu, vidíme především v tom, že romští rodiče, bohužel ve většině, projevují o vzdělání svých dětí velmi malý zájem, podobně i o předškolní a mimoškolní aktivity. Tyto děti pak, přes veškerou naši snahu, podporu a nabídky, přichází do vzdělávacího procesu nepřipraveny. Tímto by se měl urychleně zabývat především stát, který na „zabezpečení“ těchto rodin vydává neúčinně a nesystematicky miliardové částky ze svého rozpočtu.

Své stanovisko k návrhům zaslali paní Šabatové i rodiče stávající 1. B., a někteří další občané Krásné Lípy, i ta jsou dostupná rovněž na našem webu.

Vzhledem ke skutečnosti, že v měsíci červnu v naší základní škole proběhlo opakovaně (ve školním roce již třetí) šetření České školní inspekce, zabývající se opět především prvními ročníky, můžeme očekávat další tlak na změnu organizace výuky. Je zarážející kolik energie a sil, je situaci v naší základní škole státními úřady věnováno. Ta pak naopak chybí tam, kde bychom iniciativu a podporu státu očekávali a potřebovali.

Jan Kolář

Přílohy:

 1 - VOP Šabatová - výzva KL.pdf
 2 - odpověď města KL - VOP 1.pdf
 3 - odpověď města KL - VOP vč. přílohy.pdf
 4 - VOP - reakce rodičů 1. B kopie.pdf
 5 - Rumburk - dotaz.pdf
 6 - stanovisko Rumburku - odpověď.pdf
 7 - Votápková 20160712_dopis_Šabatová_final.pdf
 8 - reakce rodičů z I. a II.C a rodičů buducích prvňáků alternativní třídy.pdf


15.7.2016


Kulturní léto v Krásné Lípě

Na přiloženém plakátku najdete výběr z připravovaných akcí v Krásné Lípě na léto 2016. Další najdete v Kalendáři kulturních a sportovních akcí na 3. čtvrtletí 2016.


14.7.2016


29. ročník Tour de Feminin vyhrála Dánka Ludwig Cecilie Uttrup a v hodnocení družstev si nejlépe vedl Russia National Team

V neděli 10. července 2016 se jela 5. závěrečná etapa XXIX. ročníku světového poháru – mezinárodního etapového cyklistického závodu žen „TOUR de FEMININ - O cenu Českého Švýcarska“, po které se na krásnolipském náměstí za účasti významných hostů – patronů závodu, zástupců spolupracujících měst a obcí a sponzorů konalo slavnostní vyhlášení 5. etapy a výsledků celého závodu.

Kompletní informace o závodu včetně zajímavostí, přehledů a statistik z minulých ročníků, výsledky jednotlivých etap a celého závodu doplněné fotografiemi najdete na stránkách: http://www.tourdefeminin.com/cz/

Rozhovor s ředitelem závodu, panem Jiřím Víchem v Deníku.cz: http://decinsky.denik.cz/ostatni_region/jiri-vich-tour-de-feminin-se-letos-vydaril-diky-dobrovolnikum-20160720.html

Video na ČT Sport "Závod Tour de Feminin vyhrála Dánka Ludwigová": http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/cyklistika/335601-zavod-tour-de-feminin-vyhrala-danka-ludwigova/

Video a fotografie na webu Ústeckiého kraje "Závod Tour de Feminin vyhrála Dánka Ludwigová": http://www.kr-ustecky.cz/zavod-tour-de-feminin-vyhrala-danka-ludwigova/d-1703007

Několik fotografií z průběhu závodu v Krásné Lípě najdete ZDE:

Videa: Tour de Feminin 2016 – START: https://youtu.be/RHZHKePEWHQ, Tour de Feminin - 4. etapa, průjezdy Krásnou Lípou: https://youtu.be/vWaB02XdQrs, Tour de Feminin 2016 - 5. etapa, průjezdy a cíl: https://youtu.be/5Sre2ZJLf9U 

Pozornost si zaslouží i Tour de Feminin na Facebooku (https://www.facebook.com/tourdefeminin/), kde najdete mnoho fotografií nejen z posledního ročníku závodu a videa s netradičními pohledy včetně leteckých, která jistě zaujmou nejen fanoušky cyklistiky.


11.7.2016


Informace o dočasném uzavření městské knihovny


24.6.2016


Kalendář kulturních a sportovních akcí na 3. čtvrtletí 2016


22.6.2016


Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Město Krásná Lípa vyhlašuje na základě usnesení zastupitelstva města č. 05-07/2015 ze dne 9. září 2015 Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť pro roky 2015 - 2016.. Dotační program ke stažení (v pdf) ZDE: Žádost ZDE:


18.1.2016


Archiv

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě
.

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku