Nepřehlédněte

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Aktuality

Strýček Váňa

Sobotní večer patřil v Kulturním domě Krásná Lípa divadelnímu souboru Hraničář. Soubor nám představil tragikomedii od Antona Pavloviče Čechova „Strýček Váňa“. Zážitek to byl opravdu velkolepý díky výkonu souboru, který by směle mohl konkurovat profesionálním divadlům. Děkujeme.

(L. Hanková)

Další fotografie z představení nejdete ve fotogalerii.


30.5.2016


Pozvánka pro rybáře


28.5.2016


Informace z krásnolipské školy - březen 2016

Aktuální informace o dění v krásnolipské škole a školkách najdete na stránkách Základní a Mateřské školy Krásná Lípa www.zskrasnalipa.cz. 

Setkání s žáky z Putzkau

Ve čtvrtek 3. března jsme se znovu setkali s německými kamarády. Tentokrát v Krásné Lípě v Továrně, kde jsme svěnovali tématu Masopust a vyráběli jarní věnečky. Jako sváču jsme dostali vynikající buchtu ze školní jídelny a čaj. Poté co jsme si pověděli o Masopustu a vyrobili krásné jarní věnečky, jsme šli na menší procházku na oranžové hřiště. Na hřišti jsme si zahráli několik her. Když jsme se vrátli z procházky, tak jsme šli na dobrý oběd. Po obědě jsme se s německými kamarády rozloučili a rozešli jsme se k domovům. Tento den se mi velice líbil a učitě se těšíme na další přátelské setkání.

(Za celou skupinu Andrea Boštíková)

Záchrana žab

V pondělí 21. března postavili žáci naší školy, členové Ekotýmu, ve spolupráci se Správou Národního parku České Švýcarsko v Doubici zábrany pro obojživelníky. V lokalitě je každoročně vysoký výskyt obojživelníků – jarní tah za rozmnožováním v blízkém rybníku. Zábrany jsou lapací pasti, ve kterých se obojživelníci zachytí – nedostanou se na silnici, kde obojživelníkům hrozí nebezpečí. Zachycené obojživelníky žáci každé ráno z pastí vyberou z a přenesou je do bezpečí na druhou stranu silnice. Předpokládá se výskyt několika druhů žab a čolků. Aktivitu ukončíme až po jarním tahu obojživelníků.

 

Exkurze na lososí famu

V úterý 22. března se byli žáci prvního ročníku a s nimi i členové ekotýmu podívat do lososí líhně v Sebnitz v Německu. Viděli jsme, jak probíhá vývojový cyklus lososa. Bylo to parádní sledovat, jak se v odměrce mačká 8000 lososů. Dále jsme viděli americké raky, kteří vypudili naše raky z potoků. Ještě jsme viděli mušle a jesetery. Děkujeme za tento výlet NP České Švýcarsko.

(Členové ekotýmu) 

Den vody

Ve středu 23. března jsme ve škole měli Den vody, který si připravili členové ekotýmu s pomocí učitelů, kteří žákům pomohli  a poradili s přípravou. De probíhal tak, že první dvě hodiny členové ekotýmu vyučovali své spolužáky o tom, jak je pro nás voda důležitá, jak ji znečišťujeme, jak s ní šetřit a podobně. Následující dvě hodiny, tedy třetí a čtvrtou hodinu, si ekotýmáci připravili pro druhý stupeň a pro čtvrtou a pátou třídu dílny s různými tématy, které se týkaly vody (například: skupenství vody, filtace vody atd.). Na dílnách žáci dělali různé pokusy a také se dozvěděli nové informace. V první, druhé a třetí třídě probíhala třetí a čtvrtá hodina tak, že žáci byli se svými třídními učitelkami a vyráběli něco k tématu voda. Pátou a šestou hodinu měli žáci z druhého stupně své třídní učitelé, se kterými vyráběli nebo se věnovali tématu voda.

Tento sen semi moc líbil a myslím, že i mým spolužákům a kamarádům také.

(Andrea Boštíková)

Družina vyrazila na výlet

I když už začaly velikonoční prázdniny, dalo 36 našich dětí 24. 3. 2016 přednost účastnit se výletu do děčínského „Hopsária“. Ráno u vlaku mohlo dobrodružství začít. Sešli jsme se všichni, vlak také přijel. První, co jsme ve vlaku udělali byl průzkum našich baťůžků. Copak nám to maminky připravily dobrého?? Nikdo nebyl zklamán – maminky naše chutě odhadly opět skvěle.

Další naší činností byl průzkum vlakové soupravy. Všude plno svítících čudlíků, včetně moderního WC. Dokonce i do kabiny strojvedoucího bylo vidět. Pan průvodčí byl tolerantní a tak cesta uběhla plna zážitků.

A pak tu bylo ono „Hopsárium“. V obchodním centru nás čekalo vše po čem naše dušičky touží. Šlapací autíčka, prolejzačky, skluzavky, balónková koupel, xboxy – a další a další atrakce. Ty tři hodiny opravdu stály za to. Napít se, atrakce, opět doplnit tekutiny a zas znovu do víru her. Jedinou vadou na kráse bylo, že jsme skoro okamžitě vykoupili ledovou tříšť a prodávajícím trvalo dvě hodiny, než připravili další. I tak jsme bufet skoro vykoupili.

Když nám vychovatelky zavelely, že už musíme na vlak, byly jsme trošku zklamané, ale musíme přiznat i trochu utahané. Cestou domů dokonce některé z nás usnuly. Na nádraží nás čekali rodičové a my se už zase těšíme na další takové dobrodružství s naší „družkou.“

(Děti a vychovatelé družiny)


28.5.2016


Mezinárodní folklórní festival, Staročeský jarmark a Mezinárodní festival dechových hudeb

O víkendu 17. až 19. června 2016 se v Krásné Lípě koná již 8. ročník Mezinárodního folklórního festivalu, který v sobotu 18. června  doplní další dvě významné události - Staročeský jarmark, na kterém nebude chybět tradiční soutěž o NEJ bábovku a koncert Big-bandů v rámci Mezinárodního festivalu dechových hudeb Česká Kamenice.

Program Mezinárodního folklórního festivalu v pdf ke stažení ZDE:

Program Mezinárodního festivalu dechových hudeb Česká Kamenice v pdf ZDE:


26.5.2016


Počasí v Krásné Lípě - duben 2016

Na letošní duben milovníci teplého jarního počasí zřejmě neradi vzpomínají. Průměrná teplota 6,6°C se vyrovnala velmi studenému dubnu v roce 2013. Naštěstí letos průběh počasí nebyl tak drastický jako v roce 2013. To se v první dekádě v nedalekých ski areálech ještě bez problémů lyžovalo.
První dubnová dekáda přitom vypadala slibně. První den sice přinesl deštivé počasí s odpolední teplotou jen +4°C. Další dny se pak citelně oteplilo a 5. 4. jsme naměřili přes 22°C. Z dubnového představení teplého počasí to bylo v tento měsíc všechno. Do konce první dekády se odpolední teploty pohybovaly jen kolem 10°C a přidal se občasný déšť.
Druhá dubnová dekáda se vyznačovala nejčastěji občasným deštěm a teplotami v odpoledních hodinách slabě pod 10°C. Krátce se oteplilo 13. dubna. V tento den vyšplhala teplota na +16°C.
Ve třetí dekádě se ještě více ochladilo. Ranní teploty při vyjasnění klesaly lehce pod bod mrazu a odpolední teploty vylezly tak tak nad 5°C. Aprílové počasí završil 26. duben, kdy napadl sníh. Ten se však udržel jen několik hodin. Duben se rozloučil s oteplením na přijatelnějších 16°C.

Zajímavost o bouřce z 23. května, která později byla klasifikována jako "supercela". Velikost krup na čele bouřky dosahovala až 4 cm. Podle radaru to zpočátku vypadalo, že nás jižně mine přes Českou Kamenici a dále na západ směr Děčín. Supercely ale mění směr a tak se bouřka v oblasti Kamenického Šenova stočila na sever...

www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm


26.5.2016


Očkování psů


23.5.2016


Jak je to s cestovními doklady pro děti?

Rodinné dovolené spojené s cestováním do zahraničí znamenají i vyřizování cestovních dokladů. Co vše je potřeba zařídit při cestování s dětmi? Věděli jste například, že i děti mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných evropských zemí cestovat na vlastní občanský průkaz? Více v pdf ZDE:


23.5.2016


Sbírka na opravu kapličky sv. Anny

Vážení turisté, příznivci turistiky a především vy co jste hlasovali pro kapličku.
Historická kaplička citlivě zapadající do rázu krajiny dodávající místu duchovní rozměr, přečkala díky hodným lidem několik generací.
Nyní i my můžeme pomoci.
Zub letitosti ale i ruka vandala zanechali na drobné stavbě stopy.
Klub českých turistů Krásná Lípa v souladu se svou 35 letou náplní činnosti hodlá kapličku opravit. Rozsah stavebních úprav bude záviset na výsledku sbírky.

Jak můžete pomoci i vy?
Přispěním do transparentní sbírky vyhlášené ČSOB na číslo účtu: 101 7777 101/0300, variabilní symbol: 20160306.

Příspěvky je možné posílat do 27. června 2016 do 24.00 hodin. Při platbě vždy uveďte v. s. projektu. Příspěvek veřejnosti je možné zaplatit i složenkou.

Za případný příspěvek Vám krásnolipský Klub českých turistů děkuje.

(http://www.kctkrasnalipa.cz/)

Kaplička na stránkách ČSOB pomáhá regionům: http://www.csobpomaharegionum.cz/#ustecky
Kaplička na videu: https://youtu.be/fTRaBE_4SYA


20.5.2016


Odlehčovací služba – řešení i pro Vás

     Pečujete o rodinného příslušníka a potřebujete si zařídit osobní věci, nakoupit, zajít si k lékaři, vyřídit něco na úřadech, nebo si odpočinout? Kolikrát neřešitelné situace zvládáte za pomoci příbuzných či známých? Nemluvě o dnes běžných případech, kdy se rozhodujete, zda nastoupit do zaměstnání nebo se věnovat péči o blízkého.   Možným řešením je využití odlehčovací služby.

     Odlehčovací služba umožňuje rodině a dalším osobám pečujícím o seniora, o osobu s chronickým onemocněním nebo se zdravotním postižením odlehčit v jejich namáhavé práci, nabrat nové síly, odpočinout si nebo vyřešit krátkodobé situace. Odlehčovací služba Vás zastoupí v péči o vaše blízké.

     Odlehčovací služby poskytuje občanům Šluknovska Kostka Krásná Lípa. Jedná se o terénní odlehčovací službu, kdy kvalifikované asistentky přichází za klientem domů. V jeho domácím prostředí mu pomohou při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, při poskytnutí či zajištění stravy, při obstarávání osobních záležitostí či poskytnou sociálně terapeutické činnosti.  

     Cílem služby je, aby uživatel mohl zůstat co nejdéle ve svém domácím prostředí, mezi svými blízkými a byla maximálně podporována jeho soběstačnost.

     Pokud se nacházíte v podobné situaci, bližší informace o odlehčovací službě najdete osobně v komunitním centru v Krásné Lípě, na webových stránkách www.komunitnicentrum.com, nebo je možno se telefonicky informovat na telefonu. 412 354 839 a 777 925 302.

(Miloš Hanzlíček, Kostka Krásná Lípa)


19.5.2016


Svobodný vědomý tanec

Pozvánka do Krásné Lípy na taneční dílny svobodného vědomého tance.


18.5.2016


Informace z Kostky - Lila Rosa

Lila Rosa je název tanečního souboru, který funguje již druhým rokem při nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež T-klub. V nabídce volnočasových aktivit zaujímá tanec velmi významnou roli. Vede k rozvoji individuálních schopností, k posílení vlastní aktivity účastníků a k udržení romských tradic. Děti se díky souboru seznamují s romským folklorem a prostřednictvím vystoupení poznává romský folklor také veřejnost. Soubor se věnuje jak romským, tak moderním tancům. V tanečním souboru došlo k dvěma zásadním změnám. Starší členové soubor opustili a přišla nová mladší generace. Na kvalitě souboru se to ovšem neprojevilo. Nyní soubor navštěvuje 18 dětí. Další zásadní změnou byla změna ve vedení. Vedení souboru se nově ujala Kateřina Ječná, která organizuje zkoušky, vyhledává taneční festivaly a doprovází soubor na všechna vystoupení. Taneční zkoušky probíhají 2x týdně, v prostorách, které nám zapůjčilo město Krásná Lípa. K tomu, aby mohl taneční soubor trénovat, jezdit na festivaly, inovovat své kostýmy, je potřeba podpora. Tu nám v letošním roce poskytlo Ministerstvo kultury, za což mu děkujeme.

(Mgr. Adéla Galbavá, Kostka Krásná Lípa)


18.5.2016


Informace z Kostky - doučování v Amari klubu

Děti z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Amari pocházejí převážně ze sociálně slabého prostředí a jejich věk se pohybuje v rozmezí 6-11 let. Největším problémem v tomto období je škola. Děti potřebují klidný prostor pro psaní úkolů, často nemají s kým úkol napsat, nerozumí mu nebo jim ke zpracování chybí pomůcky. Nejde ovšem jen o psaní úkolů, ale celkově o přípravu do školy. A k tomu je v nízkoprahovém zařízení vyhrazen čas od 12:00 – 14:00. V tento čas mohou děti přijít a společně s pracovníky si úkol napsat, mohou se věnovat procvičování látky, která jim nejde, nebo si zopakovat, co se ve škole naučili. Má-li některé z dětí ve škole problémy většího rozsahu, je možné, aby se pracovník spojil s třídní učitelkou a spolupracovali na tom, aby se prospěch dítěte zlepšil. Doučování v Amari klubu vedou jak pracovníci klubu, tak pedagogický pracovník. K tomu, abychom mohli přijmout kvalifikovaného pedagoga, přispěl také Nadační fond Albert, který doučování v Amari klubu v letošním roce podpořil.

(Mgr. Adéla Galbavá, Kostka Krásná Lípa)


18.5.2016


Pohádkový les

K 35. výročí založení klubu KČT Krásná Lípa ve spolupráci s městem a Technickými službami města pořádá v sobotu 11. června 2016 Pohádkový les.


18.5.2016


Mezinárodní hudební festival

V rámci doprovodného programu festivalu v sobotu 18. června 2016 se mezi 11 až 13 hodinou na Křinickém náměstí v Krásné Lípě koná koncertní vystoupení kapel: 11:00 – 12:00 Big Band ZUŠ Vysoké Mýto a od 12:00 – 13:00 Back Side Big Band. Více informací o 17. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice 2016 najdete na stránkách města Česká Kamenice ZDE:


18.5.2016


Pohled z 37 metrů nad terénem z vrcholu Vápenného vrchu na místě připravované rozhledny Vápenka


16.5.2016


Svátek matek v domech s pečovatelskou službou

Připomenout si svátek matek a potěšit obyvatelky domů s pečovatelskou službou přišly minulý týden děti z mateřských školek Sluníčko a Motýlek. Přednesly pásmo písniček, básniček, tanečků, her a přinesly babičkám hezké dárky.

Oběma školkám velmi děkujeme a těšíme se na jejich další návštěvu.

Několik fotografií z vystoupení najdete ve Fotogalerii a krátké video ve Videogalerii.


10.5.2016


Spojka ke Sněžné bude v novém

Uzavírka komunikace na Sněžnou z důvodu opravy povrchu silnice III/2655:
Částečná z důvodu frézování: od 23.5.2016 do 25.5.2016
Úplná z důvodu pokládky vrstev: od 6.6.2016 do 9.6.2016 v době od 07.00 do 17.00 hod....
Uzavírku je možné objet Krásným Bukem kolem Kratochvílů...
Děkujeme za pochopení


5.5.2016


Krásná Lípa na cestách

Další pozdrav dvou krásnolipáku z cesty kolem světa...

 "Ahoj do nejkrásnější Krásné Lípy! 

Posíláme pozdravy z rozpáleného rudého středu Austrálie a další fotku s vlajkou. Posvátná skála Uluru (Ayers rock) uprostřed pouště nám přišla dost významným bodem na to, abychom opět nechali zavlát krásnolipskou vlajku! 

Posíláme pozdravy a těšíme se (snad) brzy na shledanou!!! 

Láďa & Káťa"

Cestu obou Krásnolípáků kolem světa můžete společně s námi sledovat na http://www.bigtrip.cz a na https://www.facebook.com/BIGTRIP.CZech.

Více


28.4.2016


Oznámení výluky

Správa železniční dopravní cesty uzavře nepřetržite od 25. dubna 8:50 hod. do 13. června 2016 23:59 hod. traťovou kolej mezi stanicemi Jedlová - Krásná Lípa a Krásná Lípa - Rumburk.

Z tohoto důvodu budou všechny vlaky jedoucí v době výluky nahrazeny autobusovou dopravou. Všechny nahrazené spoje budou jezdit podle výlukového jízdního řádu (ke stažení ZDE: ).

 


19.4.2016


Ptáci Českého Švýcarska, výstava na téma Ptačí oblast Labské pískovce

České Švýcarsko o.p.s. ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko Vás srdečně zve na výstavu, která vznikla v roce 2014 k 10. výročí Ptačí oblasti Labské pískovce. Výstava vy-světluje význam vyhlášení této oblasti zejména pro velmi ohrožené druhy jako je sokol stěhova-vý, chřástal polní, výr velký a datel černý. Na výstavě se seznámíte nejen s řadou dalších zajíma-vých druhů ptáků této oblasti, ale i s prací ornitologů, kteří usilují o zachování vzácných druhů ptáků této ptačí oblasti. Výstava je ke shlédnutí v otevírací době informačního střediska v Domě Českého Švýcarska každý den od 9:00 do 17:00, v červnu až do 18:00 (pauza od 12:00 do 12:30)... Více na přiloženém plakátku.


18.4.2016


Pednáška Evy Kiedroňové, specialistky na psychomotorický vývoj dítěte

Přednáška Evy Kiedroňové na téma psychomotorický vývoj dítěte a správná manipulace, která se koná 31. 5. 2016 v 10.00 hodin v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Více na přiloženém plakátku.


16.4.2016


Kalendář akcí na 2. čtvrtletí 2016

Kalendář akcí na duben až červen 2016 v pdf najdete ZDE:


1.4.2016


Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Město Krásná Lípa vyhlašuje na základě usnesení zastupitelstva města č. 05-07/2015 ze dne 9. září 2015 Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť pro roky 2015 - 2016.. Dotační program ke stažení (v pdf) ZDE: Žádost ZDE:


18.1.2016


Asistenti prevence kriminality - KONTAKT

V případě potřeby, můžete kontaktovat naše asistenty prevence kriminality na těchto telefonních číslech: +420 603 893 634, +420 702 929 489


11.12.2015


Archiv

Počasí v regionu

Počasí Krásná Lípa - Slunečno.cz

Atuální počasí na stránkách meteorologické stanice
v Krásné Lípě
.

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Program kina

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku