CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Město Krásná Lípa hledá zaměstnance na pozici administrativní a spisový pracovník

Město Krásná Lípa vyhlašuje veřejnou výzvu k přihlášení uchazečů o pracovní místo administrativní a spisový pracovník. Práce obsahuje zajišťování podatelny, spisové služby, vyřizování administrativní agendy starosty a místostarosty, sekretářské a běžné korespondenční činnosti, administrace agend rady města a zastupitelstva města. Více informací k nabízené práci najdete ZDE: Přihlášky je možné podávat do 9. června 2023.


6.6.2023


Město Krásná Lípa hledá řidiče

Město Krásná Lípa vyhlašuje veřejnou výzvu k přihlášení uchazečů o pracovní místo řidič motorových vozidel. Práce obsahuje řízení mechanizačních prostředků v souladu se specifickými oprávněními a provádění oprav a údržby těchto prostředků, provádění zimní údržby komunikací, zámečnické, montážní, natěračské a údržbářské práce, pomocné práce, provádění drobných oprav zahradní mechanizace, motorových pil a křovinořezů. Více informací k nabízené práci najdete ZDE: Přihlášky je možné podávat do 23. června 2023.


6.6.2023


Pohádkový les, Staročeský jarmark a soutěž O nejlepší bábovku jarmarku

Pohadkovy-les-Starocesky-jarmark-100623-plakat.jpgKlub českých turistů Krásná Lípa a město Krásná Lípa vás v sobotu 10. června 2023 zvou do Krásné Lípy na Pohádkový les a Staročeský jarmark.

Start a cíl Pohádkového lesa je v kulturním domě. Připraveny jsou dvě trasy. Na trasu dlouhou 2 km se můžete registrovat od 8:00 do 11:30, na 7km trasu od 8:00 do 10:00 a dorazit do cíle z obou tras je možné do 14:00. Obě trasy jsou vhodné i pro rodiče s kočárky, těšit se můžete až na 20 pohádkových stanovišť a 70 pohádkových bytostí, na 7km trase najdete také stanoviště s drobným občerstvením. Startovné je 50 Kč. Účastníci v cílí obdrží diplom, připraveny jsou také upomínkové předměty, sladkosti, pro děti s diplomem zdarma skákací hrad a výtvarné dílničky na náměstí. Tradiční slavnostní vyhlášení pohádkových stanovišť a pohádkových bytostí na náměstí začíná v 15:30. Na Křinickém náměstí bude rovněž probíhat Staročeský jarmark s ukázkami lidových řemesel, stánkovým prodejem a s již zmiňovanými výtvarnými dílničkami (9:00 –15:00) a atrakcemi pro děti (9:00–16:00). Chybět nebude soutěž O nejlepší bábovku jarmarku – příjem bábovek do soutěže je od 9:00 do 11:30 a vyhlášení ve 14:00. Program jarmarku doplní od 8:00 reprodukovaná hudba, od 13:00 do 13:45 pohádka pro děti O kohoutkovi a slepičce a od 14:40 do 15:30 vystoupení country kapely.


2.6.2023


Informace o plánované výluce na železniční trati 081

Správa železnic informuje o plánované výluce na železniční trati 081 Děčín hl. n. – Rumburk (a zpět), která bude probíhat nepřetržitě od 31. května 2023 7:00 do 11. června 2023 17:00. Informace k výluce naleznete ZDE:


31.5.2023


Krásná Lípa chce být lépe připravená na náhlé katastrofy. Vyjádřete svůj názor na připravenost města a jeho obyvatel. Řekněte nám, co byste chtěli zlepšit

tazatele-diakonie-ilustracni-foto.jpgV posledních letech se zdá, že mimořádné události jsou stále častější. Střetáváme se s řadou výzev, od přírodních katastrof až po pandemie, které prověřují naši schopnost rychle a účinně reagovat. Všichni máme v čerstvé paměti loňský požár v blízkém národním parku. Je důležité se na takové situace připravit, abychom minimalizovali jejich dopad a mohli co nejrychleji obnovit normální život. Proto se naše město zapojilo do preventivního programu humanitárního střediska Diakonie ČCE – Odolná obec, který pomůže zhodnotit, jak jsme na tom s připraveností a navrhnout opatření, která ji mohou zlepšit.
 
Na začátku května se koordinátoři z Diakonie sešli s pracovní skupinou složenou ze zástupců městského úřadu a mapovali spolu rizika, která mohou v Krásné Lípě nastat a jaká preventivní opatření obec dělá. Odborníci z Diakonie se také seznámili s místní situací, jaká jsou zde specifika, potřeby, struktura obyvatel, spolky, firmy a další.
V druhém kroku zapojíme do přípravy obyvatele Krásné Lípy. V sobotu 10. června proběhne mapování mezi obyvateli města. Týmy dobrovolníků Diakonie osloví náhodně vybrané domácnosti s dotazníkem, abychom zjistili, jak lidé v Krásné Lípě vnímají připravenost, co vědí, jaké informace jim chybí, co vidí jako slabiny. Dobrovolníci Diakonie budou chodit ve dvojicích, budou označeni, aby se lidé z oslovených domácností nebáli. Rozhovory budou probíhat venku. Dotazování je dobrovolné a anonymní.
 
Dotazník je také k dispozici v online verzi ZDE: Prosíme, vyplňte ho, i když nebudete přímo osloveni dobrovolníky. Čím víc zpětné vazby získáme, tím lépe.
 
„Připravenost na katastrofy se týká nás všech, názory a připomínky obyvatel jsou pro nás velmi důležité,“ říká Jan Kolář, starosta města a dodává: „Na základě sebraných informací vytvoříme plán aktivit a opatření, jak připravenost našeho města na katastrofy zlepšit. Do plánování zapojíme i místní spolky a podnikatele.“
Díky programu Odolná obec získala Krásná Lípa také finanční příspěvek na nové vybavení pro jednotku sboru dobrovolných hasičů. Dobrovolní hasiči díky němu mají například novou mobilní nádrž na vodu, postroj na zvedání zvířat nebo mini pásový nakladač pro práci v terénu. Vybavení bude v případě potřeby sloužit celému regionu.
Práce Diakonie bude probíhat v Krásné Lípě do poloviny roku 2024. O všech konkrétních krocích vás budeme pravidelně informovat.
 
Program připravila Diakonie ČCE ve spolupráci s německou Diakonie Katastrofenhilfe. Je určen pro obce a menší města s počtem obyvatel do pěti tisíc. Vychází ze zkušeností Diakonie získaných při pomoci lidem po mimořádných událostech. Do dnešního dne programem prošlo 11 českých obcí a měst, včetně sousedního Rumburku.
„Od roku 1997 pomáháme v ČR při všech velkých povodních, zasahovali jsme u tornáda na jižní Moravě, pomáhali zvládat covidovou pandemii i příliv uprchlíků z Ukrajiny. Víme, jaké škody dokáže napáchat zanedbaná příprava: zbytečné ztráty na majetku, v horších případech na zdraví a životech, obrovská frustrace všech,“ líčí Ivana Dingová, hlavní koordinátorka programu a dodává: „Je přirozené, že v období klidu se nikdo do přípravy na katastrofy nehrne, ale když věnujete prevenci pozornost a víte, co v krizi dělat, snížíte zbytečné ztráty.“ 

26.5.2023


Očkování psů

ockovani-psu-170623-letak.jpgOčkování psů v Krásné Lípě proběhne v sobotu 17. června 2023 v 16:30 v budově technických služeb města, Pletařská 22/3. Ceny očkování: vzteklina 200 Kč, trojkombinace 400 Kč. Současně bude možné si tam za 400 Kč nechat psa očipovat. Očkováni proti vzteklině budou pouze psi s čipem.


23.5.2023


Svatojánské slavnosti bylin

Svatojanske-slavnosti-bylin-240623-plakat.jpgOslavu síly letního slunovratu a pokladů přírody tancem, hudbou a dobrým jídlem nabízí Svatojánské slavnosti bylin ve Vlčí Hoře. Letos se konají 24. června a těšit se můžete na celou řadu hudebních vystoupení, tematické přednášky, rituály, seberozvojové workshopy, pohádky a program pro děti, prodejní stánky lokálních tvůrců a další… Akci pořádá Nobilis Tilia, program a další informace najdete na jejich stránkách ZDE:


11.5.2023


Volejbalový Májový turnaj

Majovy-turnaj-ve-volejbale-240623-plakat.jpgV sobotu 24. června 2023 se od 9.00 ve sportovního areálu v Krásné Lípě hraje Májový turnaj – volejbalový turnaj smíšených družstev. Zváni jsou hráči i fanoušci volejbalu. Turnaj, letos již 8. ročník, pořádá TJ Krásná Lípa, oddíl volejbalu. Přihlásit se můžete na e-mailu volejbalkrasnalipa@seznam.cz.


10.5.2023


Archiv

Aktuální počasí

Zataženo

Teplota: 15,9°C
Zdánlivá teplota: 15,8°C
Vítr: 5,4 km/h
Nárazy: 8,3 km/h
Směr větru: VSV
Srážky: 8,3 mm/d
Vlhkost: 89%
Tlak: 1014,7 hPa
UV Index: 1

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace Česká obec

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

logo Facebooku

Mobilní aplikace Artur