CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Plesovou sezonu v Krásné Lípě zahájil reprezentační ples města

Reprezentacni-ples.jpgVše začalo v sobotu 18. ledna 2020 krátce po 20. hodině v kulturním domě zahájením, kterého se ujala místostarostka města Jana Drobečková a moderátor Miroslav Vais. Pak už „slovo“ patřilo kapele Proband a tanečníkům z varnsdorfské taneční školy Styl manželů Josefových, kteří zde v rámci předtančení vystoupili hned dvakrát. Nechyběla ani tombola a losování cen hlavní tomboly. Tradiční ples města se v tomto roce konal již po osmadvacáté a slavnostně vyzdobený sál kulturního domu se nesl v duchu letošního významného jubilea – 150. výročí povýšení Krásné Lípy na město. Vyzdobené pódium doplňovala projekce historických i současných fotografií. Několik dalších si hosté mohli prohlédnout i na stěnách sálu a na programech. Na toto výročí upomíná i malý dárek, který postupně přicházející hosté dostali u vstupu, kde je vítala pořadatelská služba a nabízela příchozím přípitek.

Za vydařeným plesem stojí hodně práce – velké poděkování patří lidem z organizačního týmu, účinkujícím a všem sponzorům plesu za štědré dary.

Sponzory 28. reprezentačního plesu města Krásná Lípa jsou: Petr a Petra Hankovi | Nobilis Tilia, s. r. o. | SaM Děčín, a. s. | WAKOS, s. r. o. | Správa národního parku České Švýcarsko | SAMAT, spol. s r. o. | Pivovar Falkenštejn, s. r. o. | Kominictví Brůna, s. r. o. | Novia Fashion, s. r. o. | Truhlárna Papoušek, Chřibská | Jiří Čech | Potraviny Andrea Došková | ZEPS, s. r. o. | LYRECO | Novia fashion, s. r. o. | ProProjekt, s. r. o. | Autoservis Šrejma | JVB Engineering, s. r. o. | Travel Free, Rožany | Zbyněk Linhart, Senát PČR | Centrum zdraví.

Několik dalších fotografií ZDE:

 


24.1.2020


Našel se pes

nasel-se-pes.jpgVe čtvrtek 23. ledna 2020 se v 9:45 v Krásné Lípě v Masarykově ulici u řeznictví našel pes. S informací o majiteli nebo v případě zájmu kontaktujte Technické služby Krásná Lípa, tel.: 412 354 848, 737 662 340.


23.1.2020


Nabídka pouze pro občany města Krásná Lípa!!!

dental-studio-Iljuk.JPGV úterý 28. 1. 2020 od 9:00 do 14:00 hod. a ve středu 29. 1. 2020 od 9:00 do 17:00 hod. bude v ordinaci v Domě ČŠ na Křinickém náměstí (zadní vchod) probíhat zápis zájemců o zubní péči. Zájemce musí prokázat trvalý pobyt na území města Krásná Lípa!!!

Děkujeme za pochopení. ILJUK DENTAL STUDIO


23.1.2020


Předškolní univerzita ZŠ Krásná Lípa aneb škola na zkoušku

predskolni-univerzita-Krasna-Lipa.jpg

Máte doma budoucího prvňáčka? Základní škola v Krásné Lípě nabízí novou formu přípravy do školy v tandemu rodič – dítě. Pomůžete svému dítěti s adaptací na školní prostředí, uděláte si představu, jak se učí v dnešní škole, vyzkoušíte si se svým budoucím prvňáčkem práci s pomůckami a seznámíte se s využitím robotů ve výuce.

Jak univerzita proběhne? Semestr proběhne ve třech setkáních: 5. 2. 2020 – Svět člověka, 20. 2. 2020 – Český jazyk, 17. 3. 2020 – Matematika. Vždy od 16:00 do 17:00 hod. Slavnostní ukončení s předáním diplomů proběhne 17. 3. 2020 v 17:15.

Informace: www.zskrasnalipa.cz, dotazy zasílejte na e-mail podatelna@zskrasnalipa.cz


22.1.2020


Kalendář Krásná Lípa – Proměny 2020

kalendar-Promeny.jpgMěsto Krásná Lípa vydalo k letošnímu 150. výročí povýšení Krásné Lípy na město kalendář pro rok 2020 s názvem Proměny. Kalendář je možné zakoupit v potravinách u Andrey Doškové, ulice Masarykova 1094/4 (dříve potraviny Vorlíček).


22.1.2020


Cesto Pokec Show – Josef Formánek

Cesto-pokec-show-Formanek.jpgPřipravujeme novou formu zábavy, či chcete-li kultury ve městě, věnované cestovatelské tématice, plnou legrace a šílených historek. Bude se jednat o nezvyklé "talk show" tedy pokec s významnou osobností z ne ryze cestovatelského prostředí, avšak na téma cestování. Pokusíme se vám naše hosty představit v trochu jiném světle, než je běžně znáte, nevážně i vážně, s dostatečnou dávkou legrace a prapodivných témat, které jsou s cestami po světě tak nějak spjaty. První pokus se uskuteční 28. 1. 2020 od 18.00 v Kulturním domě Krásná Lípa a naším hostem bude Josef Formánek.

Josef Formánek, český spisovatel a cestovatel

Zakladatel časopisu Koktejl, autor sedmi knih, abstinující alkoholik s mentawaiským jménem Prsatý muž. Jednu ze svých knih napsal v rekordně rychlém čase za pouhých 11 hodin a 19 minut. Jiná posloužila jako předloha k celovečernímu filmu Úsměvy smutných mužů, kde Josef sám sebe svlékl před národem a v kterém je promítnuta i jeho osobní zkušenost s démonem alkoholu. Přijal naše pozvání a souhlasil s tím, že ho můžeme vyzpovídat. Budeme spolu hovořit o psaní, alkoholu, víře v Boha i šamanských rituálech. Též o smyslu života, ostrově Siberut, přírodních lidech kmene Mentawai i tajemném kouzle tisíciletého pralesa... Zkrátka, je se na co těšit a nebude chybět promítání ani autogramiáda!

Vstupenky jsou v předprodeji za 100 Kč. Na místě budou v prodeji za 120 Kč. Pro informace, rezervace a předprodej pište na bigtrip@bigtrip.cz nebo volejte na +420 777 34 24 38.

Ladislav Bezděk, BigTrip.CZ


21.1.2020


Našel se pes

nasel-se-pes-190120.jpgV neděli 19. ledna 2020 se ve 20:00 v Krásné Lípě u bývalého ACHP (Čapkova ulice) našel pes. S informací o majiteli nebo v případě zájmu kontaktujte Technické služby Krásná Lípa, tel.: 412 354 848, 737 662 340.


20.1.2020


Byty vyhlášené k pronájmu

byt-pronajem-Rumburska5.jpgByt k pronájmu

Rada města Krásná Lípa na svém jednání 13. ledna 2020 vyhlásila usnesením RM č. 24 – 04/2020 záměr pronajmout byt č. 2, Rumburská 977/5. Byt I. kategorie o velikosti 2+1 (89,20 m2, sazba 36 Kč/m2). Při podpisu nájemní smlouvy se skládá kauce ve výši 3 nájmů včetně záloh na služby. Veškeré opravy a úpravy si provede nájemce na vlastní náklady. Byt je vhodný pro 3 osoby.

byt-pronajem-DPS.jpgByt v Domě s pečovatelskou službou k pronájmu

Rada města Krásná Lípa na svém jednání 13. ledna 2020 vyhlásila usnesením RM č. 24 – 05/2020 záměr pronajmout byt č. 2, Nemocniční 1148/12 (Dům s pečovatelskou službou). Byt I. kategorie o velikosti 1+1 (44,80 m2, sazba 31,98 Kč/m2). Jedná se o přízemní byt upravený pro vozíčkáře. Byt je vhodný pro max. 2 osoby. Veškeré případné opravy a úpravy si provede nájemce na vlastní náklady.

Více informací na MěÚ Krásná Lípa, kancelář č. 11, tel.: 412 354 823. Byty a nebytové prostory vyhlášené k pronájmu: https://www.krasnalipa.cz/byty.php


20.1.2020


Pamětní medaile vydaná k slavnostnímu odhalení památníku v Městském parku

socha-Ceskeho-lva.jpgSocha byla odhalena v roce 1908 u příležitosti 60. jubilea vlády Františka Josefa I. a k 50. výročí založení Spolku veteránů v Krásné Lípě. Socha znázorňuje Českého lva chránícího štít s rakouskou orlici, na svém žulovém soklu měla bronzové desky se jmény padlých v prusko-rakouské válce z roku 1866. Autorem sochy byl Klement Grundig z Drážďan, odlita byla za 30.000 Korun drážďanskou firmou Brinling. Připravujeme její obnovu do původní podoby.


16.1.2020


Z dění v Kostce

Živá voda podpořila děti i seniory

Nadační fond Severočeská voda podpořil v roce 2019 z programu Živá voda dva programy Kostky. Prvních z nich je služba Osobní asistence, kdy poskytujeme domácí péči zejména seniorům ve Šluknovském výběžku. Cílem služby je taková podpora seniorů se sníženou soběstačností, aby mohli zůstat v domácím prostředí. Druhým podpořeným programem je práce s předškoláky ze sociálně slabého či nepodnětného prostředí. Cílem je rozvoj jejich dovedností, přirozený vývoj a příprava na přestup do mateřské či základní školy. Děkujeme.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

sijeme-s-babickou.jpgŠijeme s babičkou

Ušít si pouzdro na mobil, sáček na svačinu, kabelku na prázdniny nebo maňáska se naučila skupina dětí, která se pravidelně scházela na lekcích šití s Dášou Hadravovou. Celkem se konalo 25 setkání. A kolik bylo setkání, tolik bylo výrobků. Šily se v ruce, zkoumaly různé techniky práce s textilem, a některá děvčata si troufla i na šití na šicím stroji. Program podpořil Ústecký kraj. Děkujeme.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

Příprava do školy v Kostce

Každý den začíná Amari klub přípravou do školy a přípravou úkolů. Dětem se věnují pracovníci služby a pedagog. Celkem bylo poskytnuto v roce 2019 1050 intervencí. Nejčastější je psaní domácích úkolů, ale ve vymezených dvou hodinách je prostor i na procvičování učiva, přípravu penálu nebo školní tašky. Nedílnou součástí je také podpora v oblasti vhodného chování a pravidelné školní docházky. Program podpořila Nadace Sova a Ústecký kraj.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

kouzelné čtení.jpgKouzelné čtení pro děti

Kouzelné čtení je soubor výukových elektronických knih, které můžeme nově používat při práci s nejmladšími dětmi ze Včelky. V Kouzelném čtení se tak budeme s dětmi věnovat světu zvířat, lidskému tělu, prvním písmenům, pohádkám a dalším tématům. Nákup Kouzelného čtení a dalšího vybavení podpořila Nadace VINCI. Včelku také navštívila v předvánočním čase paní Lucka, která s dětmi pekla cukroví a účastnila se programu.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

Retrostipendia

V roce 2019 pokračovalo ve spolupráci s Člověkem v tísni vyplácení retrostipendií. Celkem bylo v druhém pololetí měsíčně vypláceno retrostipendium 32 studentům. Karierový poradce se s nimi pravidelně scházel a individuálně s nimi prošel jejich úspěšnost ve studiu, klíčové předměty, plnění docházky a případně jim mohl zprostředkovat doučování. Se dvěma studenty byla ukončena smlouva pro nespolupráci. Nově se do programu přihlásilo 7 studentů, kteří splňují podmínky programu. Po doložení pololetního vysvědčení jim retrostipendium začneme vyplácet. Podmínky jsou zveřejněny na webu Kostky. Zájemci se mohou hlásit u Kateřiny Dančové.

Kostka Krásná Lípa, p. o.

Více o Kostce Krásná Lípa najdete na webu www.komunitnicentrum.com


15.1.2020


Koncert písní Karla Gotta

koncert-pisni-Karla-Gotta.pngPřijďte si připomenou známé písně Karla Gotta a podpořit přitom dobrou věc! V sobotu 1. února 2020 od 19:00 se v Kulturním domě Krásná Lípa koná koncert písní Karla Gotta Stokrát chválím čas. Hrají Tomáš Gregor, Roman Vlček a Zdeněk Novák. Vstupné je 50 Kč. Výtěžek z koncertu bude věnován na obnovu Dittrichovy hrobky.


15.1.2020


Krásnolipský SWAP (výměňák)

SWAP.jpgV sobotu 1. února od 9.00 do 12.00 můžete v Kulturním domě Krásná Lípa vyměnit pěkné nepotřebné věci za pěkné naopak takové, které vám udělají radost. Přinést nebo si odnést můžete: dámské oblečení, obuv, kabelky, doplňky (šály, čepice, šátky, pásky, bižuterie), dětské oblečení, obuv, hračky, hry, plenky. Nenoste plavky, spodní prádlo, nic kazového a špinavého. Doporučení: Přineste a odneste takové množství, aby se vám vešlo do jedné tašky. Smyslem není zbavit se všeho nepotřebného a nabrat si hromadu věcí, které se záhy zase stanou nepotřebnými, ale vyměnit pěkné nepotřebné za pěkné pro radost.

Rezervace nejsou nutné. Akce není burza, bleší trh ani second hand! Nic se zde neprodává, nekupuje. Po zaplacení vstupu se zde jen vyměňuje! (Kus za kus není nutný, jde o zábavu a radost.) Věci, které odevzdáte se nevrací a nenabízí se za ně finanční odměna. Co se nerozebere, bude darováno na dobročinné účely! Vstupné je 100 Kč.

Pořadatel: Kateřina Bezděková, tel.: 732 75 99 32, e-mail: bigtrip@bigtrip.cz


10.1.2020


Dostali jsme zajímavý dárek - kalendář na rok 2020. Děkujeme!

kalendar-2020.jpgkalendar-2020-1.jpg


9.1.2020


Kalendář akcí na první čtvrtletí roku 2020

kalendar-akci-leden-az-brezen-2020.jpg

Kalendář ke stažení v pdf ZDE:


8.1.2020


Sportovní ples 2020

sportovni-ples.jpgTJ Krásná Lípa, za podpory města Krásná Lípa, Vás zve na sportovní ples, který se bude konat dne 22. 2. 2020 od 20:02 hodin v Kulturním domě Krásná Lípa. Můžete se těšit na bohatou tombolu. K tanci a poslechu zahraje kapela Z5 z Rumburku. Lístky jsou k dispozici na telefonním čísle: +420 608 211 020.


8.1.2020


Ukončení vysílání DVB-T1

DVB-T2V roce 2020 dojde k přechodu dosavadního formátu pozemního digitálního vysílání DVB-T1 na nový formát DVB-T2. Tato změna vyžaduje, aby byla domácnost na nový standard včas připravena (DVB-T2 / HEVC H.265). Změna se netýká domácností, které přijímají signál jen ze satelitu, nebo využívají služby IPTV, či kabelové televize.

Společné televizní antény v bytových objektech města jsou na příjem formátu DVB-T2 připraveny, záleží pouze na domácnostech, jak se s příjmem vypořádají – nákupem set-top boxu, popř. nové TV podporující DVB-T2 příjem.

V současnosti již DVB-T2 funguje v přechodových sítí (dočasné řešení), lze tedy bez problémů naladit programy v novém standardu již nyní. Je možné si tedy ověřit, že domácnost je již pro tento druh příjmu připravena. Postupným vypínáním DVB-T1 bude vzápětí následovat vypnutí přechodových sítí a v provozu zůstane pouze řádné vysílání ve formátu DVB-T2.

V přehledu je informace, jaké multiplexy lze v našich podmínkách přijímat (české multiplexy), ale také kdy bude docházet k postupnému vypínání končícího formátu DVB-T1.


10.12.2019


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz