CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Přijďte si zasadit rodinný strom

 

rodinny-strom.plakat.jpg

Přijďte si zasadit rodinný strom v sobotu 21. 11. 2020 v 9:00 do městského parku. Město Krásná Lípa vyčlenilo 20 stromů k vysazení pro veřejnost. Pokud máte zájem si strom zasadit, přihlaste se na e-mailu: kino@krasnalipa.cz, do předmětu zprávy napište STROM. Do textu zprávy pak jméno a příjmení, telefon a e-mail. A jaký strom zasadíte? O tom rozhodne náhoda – strom si vylosujete v sobotu v městském parku. Chybět nebude malé občerstvení, teplý nápoj a potřebné nářadí pro sázení.

 


21.10.2020


Město přijme zahradníka a řidiče

nabidka-prace-zahradnik.jpgnabidka-prace-ridic.jpgMěsto Krásná Lípa přijme zaměstnance na pracovní pozici zahradník a dalšího, na pozici řidič motorových vozidel. Podrobnosti na přiložených plakátcích.


20.10.2020


Kostka Krásná Lípa – nabídka pomoci v nouzovém stavu

Kostka-prehled-pomoci-v-nouzovem-stavu.jpgPřehled pomocí, s informacemi komu jsou určeny, kde se poskytují a s kontakty, ke stažení v pdf ZDE:


20.10.2020


Úspěchy krásnolipských běžců

V uplynulém několika málo měsíčním volnějším období, kdy jsme si mohli trochu odpočinout od tématu COVID, se podařilo několika krásnolipským atletům uspět na domácím a zahraničním závodu.

Od-Tatier-k-Dunaju-vytezove.jpgJedním z nich byl největší běžecký štafetový závod ve střední Evropě, který se konal na Slovensku pod názvem „Od Tatier k Dunaju“ (www.odtatierkdunaju.sk). Závodu v celkové délce 345 km se zúčastnilo přes 1000 běžců z několik států v několika kategoriích. Absolutně nejrychlejší byla štafeta týmu „Why not“ složená z běžců ze Šluknovského výběžku a zároveň tří krásnolipských atletů. Jarda Hofmann, Petr Dušek, Míla Petrášek byly více než platnými členy štafety a společně dokázali porazit všechny ostatní. Celkový vítězný čas 23 hodin svědčí o náročnosti celého závodu. Běžci přivezli domů zlaté medaile, spoustu zážitků a zároveň výborně reprezentovali náš kraj a město.

250-Cesky-raj-vytezove.jpgNásledně se v září Petr a Jarda opět postavili na start dalšího štafetového závodu, tentokrát v blízkém Českém ráji. Název sportovní akce „250 Český ráj“ byl parádním představením celého týmu, který si doběhl pro zlato, a to s hodinovým náskokem před druhým družstvem a současně časem 19:03:03 stanovil nový traťový rekord závodu. (Rozhovor s kapitánem týmu Karlem Valentou na stránkách závodu: https://250cr.cz/clanek/why-not)

Miloš Dušek


19.10.2020


Informace pro občany!!!

Vážení spoluobčané,

šířící se nákaza virem COVID-19 se, bohužel, nevyhnula i zaměstnancům města Krásná Lípa. V tuto chvíli byla nemoc aktuálně potvrzena u 3 pracovníků městského úřadu, kteří byli již od konce minulého týdne, kdy se u nich projevily příznaky, v domácí izolaci. Po oznámení této skutečnosti našimi pracovníky, jsme neprodleně kontaktovali OHS Děčín s žádostí o informace k dalšímu postupu. Dle těchto informací není v současné době potřeba zavádět žádná další opatření nad rámec těch stávajících. V prostorách radnice je pohyb dlouhodobě povolen jen s ochrannou úst a nosu, jednotlivá pracoviště jsou od kontaktu s veřejností oddělena ochrannými plexiskly, na pracovištích jsou k dispozici desinfekční přípravky a ochranné rukavice. Na chodbě úřadu je pro veřejnost k dispozici stojan s desinfekcí. Chodba i prostory kanceláří jsou průběžně v mimopracovní době desinfikovány ozonizačním přístrojem.

V současné době probíhá běžný provoz úřadu bez omezení, hodiny pro veřejnost jsou upraveny dle nařízení vlády.

Žádáme veřejnost, aby s ohledem na současný obecný stav epidemie i konkrétní místní situaci, zodpovědně zvážila nutnost osobní návštěvy úřadu i našich dalších pracovišť. Jsme připraveni řešit Vaše záležitosti dostupnými technickými komunikačními prostředky. Veškeré kontakty jsou k dispozici na našich webových stránkách ZDE:

Děkujeme za pochopení a Vaši ohleduplnost!

Jan Kolář, starosta města

plexisklo.jpgdesinfekce.jpgozonizacni-stroj.jpg


16.10.2020


Distanční výuka ve spolupráci s Amari klubem (děti 1.–5. třída) a T-klubem (děti 6.–9.třída + středoškoláci)

pomoc-s-pripravou-do-skoly-plakat.jpgVe dnech 14.– 23. října 2020 jsme připraveni podpořit žáky v distanční výuce a to technikou, připojením k internetu ale také pomocí při plnění zadaných úkolů.

Amari klub bude otevřen od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00, děti budou přicházet na smluvené časy, čas si mohou domluvit děti nebo rodiče přímo v Kostce nebo na tel. 775 708 087.

T-klub bude otevřen od pondělí do pátku od 8:00–16:00, děti budou rovněž přicházet na smluvené časy, čas si mohou domluvit děti nebo rodiče přímo v T-klubu nebo na tel. 774 233 010.

Na Facebooku nás najdete jako Nzdm T-klub a Nzdm Amari a budeme k dispozici od pondělí do pátku od 10:00 do 14:00, můžete psát nebo použít videochat. Kdo z dětí zvládne pracovat samostatně a potřebuje pouze připojení k internetu nebo techniku, může přijít kdykoli v otvírací době klubu!

Vedoucí NZDM Mgr. Adéla Galbavá, tel. 775 708 087


14.10.2020


Nepalte větve, štěpkujte

stepkovani2020-plakat.jpgMěsto Krásná Lípa nabízí občanům ZDARMA likvidaci větví do průměru 10 cm pomocí traktorového štěpkovače. Ořezané větve ukládejte silnějším koncem k jedné straně přístupné technice. DŮLEŽITÉ: Štěpkování je nutné objednat. Nenahlášené větve štěpkovány nebudou. Objednávky a více informací na TS Krásná Lípa, tel. 412 354 848.


14.10.2020


Výzva k odstranění překážky provozu na místních komunikacích a veřejném osvětlení

uklid-snehu-ilustracni-fotografie.jpgŽádáme občany o odstranění stromoví zasahující z pozemku ve vašem vlastnictví do průjezdního profilu místních komunikací a do vedení veřejného osvětlení v majetku města Krásná Lípa.

Odstranění prosím proveďte nejpozději v termínu do 31. 10. 2020. Pokud tak nebude učiněno, provedou odstranění zaměstnanci Technických služeb města.

V případě, že není ve Vašich silách odstranění provést, nebo požadujete-li odstranění městem Krásná Lípa, zašlete nám Vaše písemné vyjádření na email: hlavova@krasnalipa.cz. V případě nejasností volejte na tel. č. 737 662 340, p. Hlavová.

Opatření je prováděno v rámci přípravy na zimní údržbu komunikací.


12.10.2020


Zdravotní ústav nabízí informativní rozbor pitné vody

informativni-rozbor-pitne-vody(1).jpgZdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem nabízí občanům využívající k zásobování domácností pitnou vodou z individuálních zdrojů (studny, vrty) informativní rozbor pitné vody. Cena rozboru je (s DPH) 750 Kč, zahrnuje výsledkový akreditovaný protokol o zkoušce včetně posudku a zaslání protokolu e-mailem. Nabídka platí do 30. 11. 2020. Pro rozbor je nutné vyzvednutí vzorkovnic na pracovišti Zdravotního ústavu. Nejbližší pracoviště včetně provozních hodin najdete na www.zuusti.cz, nebo volejte zákaznickou linku 844 06 06 06. Více informací na přiloženém plakátku (v pdf ZDE:).


12.10.2020


Informace o dočasné úpravě provozu městského úřadu

upraveny-provoz-MeU-121020-251020.jpgV návaznosti na usnesení vlády České republiky č. 994 ze dne 8. října 2020, kterým všem orgánům veřejné moci a správním orgánům vláda ukládá, aby v rámci všech svých pracovišť zavedly zpřísněná hygienická pravidla provozu, a to ode dne 12. října 2020 od 00:00 hodin do 25. října 2020 do 23:59 hodin, přijal Městský úřad Krásná Lípa tato opatření:
 
– úřední hodiny na MěÚ budou v pondělí a ve středu od 10:00 do 12:00 a od 14:00 do 17:00 hodin,
– upřednostněte písemný, elektronický či telefonní kontakt,
– v případě potřeby osobního jednání se řiďte níže uvedenými pokyny:
 
1) před vstupem zvoňte na zvoleného pracovníka úřadu,
2) používejte ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének,
3) dodržujte odstup mezi osobami minimálně 2 m,
4)používejte desinfekci rukou.
 
Kontakty na zaměstnance MěÚ ZDE:
 
Děkujeme za pochopení.

10.10.2020


Informace o dočasném uzavření kulturního domu – kina

docasne-uzavreni-kulturniho-domu-121020-251020.jpgV návaznosti na usnesení vlády České republiky č. 994 ze dne 8. října 2020, kterým všem orgánům veřejné moci a správním orgánům vláda ukládá, aby v rámci všech svých pracovišť zavedly zpřísněná hygienická pravidla provozu, a to ode dne 12. října 2020 od 00:00 hodin do 25. října 2020 do 23:59 hodin, přijal Městský úřad Krásná Lípa toto opatření:

Kulturní dům Krásná Lípa bude pro veřejnost od 12. 10. do 25. 10. 2020 uzavřen.

Děkujeme za pochopení.


10.10.2020


Upozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

CEZdistribuce-upozorneni--odstraneni-a-oklesteni-stromovi-a-jinych porostu-2020.jpgČEZ Distribuce, a. s. upozorňuje vlastníky a uživatele pozemků, přes něž vede nadzemní elektrické vedení distribuční soustavy provozované společností ČEZ Distribuce, a. s., nebo na něž zasahuje ochranné pásmo, na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy v majetku společnosti ČEZ Distribuce, a. s.

Nebude-li zásah proveden do 15. listopadu tohoto roku a bude-li ohrožena bezpečnost a spolehlivost provozování zařízení distribuční soustavy, je pracovník pověřený společností ČEZ Distribuce, a. s., oprávněn ke vstupu na dotčené pozemky za účelem provedení zásahu.

Celý text upozornění v pdf ZDE:


23.9.2020


I v letošním roce město Krásná Lípa nabízí zdarma nouzové zásobování užitkovou vodou

pumpa.jpgV reakci na trvající mimořádné sucho rozhodla 11. 5. 2020 rada města o pomoci s řešením akutního nedostatku vody občanům s trvalým pobytem na území Krásné Lípy, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

Pravidla pro nouzové bezplatné zásobování užitkovou vodou pro občany města Krásná Lípa:

1) Bezplatný rozvoz užitkové vody je možný pouze pro občany s trvalým pobytem na území města Krásná Lípa, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

2) Užitková voda bude získána odběrem z vodovodního hydrantu určeného provozovatelem vodovodní sítě SčVK Děčín.

3) Odběr vody a její rozvoz bude hrazen z rozpočtu města.

4) Užitková voda bude dodána na základě telefonické objednávky občana na telefonním čísle 603 893 634, p. Danita.

5) Dodávka vody bude realizována v čase dle dohody, do velkoobjemových nádob (sudy, barely plastové nádrže) pouze na místech dobře dostupných pro obsluhu dodávkové cisterny.

6) Množství dodané vody se stanovuje na maximálně 1 m3 na jeden objekt, a to 1 krát týdně. V případě dvougeneračního objektu se množství navyšuje na 2 m3.

7) Dodaná voda je určena výhradně na úklid, splachování, základní hygienu apod. Nesmí být využívána jako pitná!

8) Dodaná voda nesmí být používána pro zálivku zahrady, mytí vozidel, plnění bazénů a podobné zbytné účely.

9) Platnost opatření je stanovena do 31. 10. 2020. Dle potřeby a klimatických podmínek může být prodloužena.

Dodávku většího množství pitné vody za úhradu je možné objednat u SčVK Děčín, tel. číslo 724 112 590, p. Martinka.


20.5.2020


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz