CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Informace o plánovaných odstávkách elektrické energie

elektricky-sloup.jpgOdstávky jsou plánovány na pondělí 4. října 2021. V čase od 7:30 do 11:30 budou odstávkou dotčená místa v Krásné Lípě v ulicích Alšova, Fričova, Frindova, Komenského, Masarykova, Sokolská, Školní, Štefanikova, U Tiskárny, Varnsdorfská, Zahradní a parcelní č. 483/4.

Tentýž den v čase od 11:30 do 15:30 se odstávka bude týkat odběrných míst: Dlouhý Důl č. ev. 670, Kamenná Horka č. ev. 31 a Krásný Buk č. p. 33, 59.

Více informací, adresy dotčené odstávkami a orientační mapy s dotčenými místy ZDE:


16.9.2021


Informace o návštěvě očkobusu v Krásné Lípě

Ockobus-ockovani-letak.jpgNejste očkovaní proti nemoci Covid-19 a chcete se očkovat? Máte daleko očkovací centrum? Chcete se poradit o očkování? V pondělí 20. září 2021 navštíví Krásnou Lípu očkobus Ústeckého kraje. Stát bude na Křinickém náměstí v čase od 15:00 do 15:30. Očkovat se bude jednodávkovou vakcínou Janssen. Zájemci budou potřebovat kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Očkuje se bez registrace. Více informací o očkobusu Ústeckého kraje ZDE:


15.9.2021


Nabídka zaměstnání ve Věznici Stráž pod Ralskem

zamestnani-ve-Veznici-Straz-pod-Ralskem-letak.jpg


15.9.2021


Václavské posvícení

Vaclavske-posviceni-plakat.jpgFolklorní soubor Lužičan pořádá v sobotu 25. září 2021 václavské posvícení. Koná se na dvoře Železářství u Semelků a začíná v 11:00 hodin. Chybět nebudou zabíjačkové pochoutky, posvícenské koláče ani cimbálová muzika.


14.9.2021


Nabídka zaměstnání

Město Jiříkov hledá referenta odboru výstavby a životního prostředí. Více informací ZDE:


14.9.2021


Policie má novou velitelku

spolecna-fotografie-z-gratulace.jpg

Novou vedoucí krásnolipského oddělení Policie ČR se stala npor. Bc. Kateřina Páťalová. S gratulací a s vyjádřením přání pokračující výborné spolupráce jí navštívili místostarostka města Jana Drobečková v doprovodu starosty města Jana Koláře.


14.9.2021


Pozvánka na turistické zavzpomínání

kaplicka-sv-Antonina-Paduanskeho.jpgUplynulé dva roky nebyly pro nikoho z nás jednoduché. Pandemie koronaviru nám připravila nečekané problémy a nebylo jednoduché se s nimi vypořádat. Byl, je a určitě to bude ještě boj, ale v tuto chvíli je snad už vidět malinké světlo na konci tunelu. Nicméně někteří naši přátelé a kamarádi svůj boj s covidem prohráli. V důsledku přísných epidemiologických opatření jsme neměli dostatek možností se s nimi důstojně rozloučit. Učiníme tak s odstupem času.

V loňském roce proběhlo vysvěcení nově postavené repliky kapličky sv. Antonína Paduánského nad údolím Vlčího potoka pod Vlčí Horou na Děčínsku. Právě na tomto místě se v úterý 28. září 2021 od 10:30 uskuteční vzpomínkové setkání věnované především památce kamarádů a kamarádek, kteří nás v uplynulých dvou letech opustili.

Antonín Paduánský je patronem poutníků, tedy z dnešního pohledu také turistů. Není proto divu, že o obnovu kapličky zasvěcené tomuto světci se postarali právě členové Klubu českých turistů, konkrétně z krásnolipkého odboru (tomu bude letos 40 let). V letošním roce krásnolipští osadili schodiště a dokončí terénní úpravy včetně instalace zábradlí, informační tabule jakož i lavičky, což bude určitě další důvod k návštěvě tohoto kouzelného místa.

Setkání proběhne pod patronací Oblasti KČT Ústí nad Labem a zváni jsou členové KČT i ostatní zájemci z řad široké veřejnosti. O vlastní organizaci se postará KČT Krásná Lípa. U kapličky proběhne krátké zamyšlení a poté se vydáme na vzpomínkovou trasu (a věříme, že právě takto by se s námi naši kamarádi chtěli naposledy rozloučit) zakončenou společným posezením.

Pietní trasa: kaplička sv. Antonína Paduánského – Brtníky – Křížová cesta Brtníky – Rozhledna Vlčí hora – Vlčí Hora – společné posezení v čajovně Nobilis Tilia (odtud bus směr Krásná Lípa).

Zavzpomínejme nejenom na ty, kteří organizované turistice zasvětili velký kus života, ale i na naše další přátele a kamarády, kteří již bohužel nejsou mezi námi.

Za KČT Jan Douda


14.9.2021


Vladivojna v Novii

VladivojnaLaChia-a-TerezieKovalova.JPGV sobotu 4. 9. 2021 se v netradičním prostoru společnosti Novia Fashion – Schindlerovy pletárny konal koncert Vladivojny La Chia a Terezie Kovalové. Hned po příchodu si návštěvníci na zakoupené vstupenky mohli potvrdit příchod přes systém tzv. píchaček, což někteří měli možnost vyzkoušet prvně v životě a také při odchodu to většina zúčastněných využila, dokonce probíhala diskuze, kdo bude mít kolik přesčasů a tím se navodila pohodová nálada. Koncert proběhl ve druhém patře budovy, v prostoru, který je v současné době využíván jako sklad zhotovených výrobků. Vystoupením Vladivojny a Terezie, a možná i díky netradičně zvolenému místu, si přišlo zpříjemnit sobotní večer kolem 60 návštěvníků.

Děkujeme p. Veselíkovi, majiteli Schindlerovy pletárny, za umožnění koncertu a spolupráci, ve které bychom rádi pokračovali.


8.9.2021


Rozhledna na Dymníku oslaví 125 let

Dymnik-oslavy-125let-plakat.jpgMěsto Rumburk, KČT Krásná Lípa a Rumburk, Lesy ČR, DDM Rumburk, Junák – český skaut Rumburk, Střední lesnická a Střední odborná škola Šluknov a resort Dymník vás srdečně zvou na oslavy 125 let rozhledny Dymník a 185 let od narození Augusta Wenschucha, rumburského radního, který nechal na své náklady Augustovu věž v roce 1896 postavit.

Oslavy se konají v sobotu 25. září 2021 od 14:00 hodin na Dymníku. Vystoupí Staropražští Pardálové, country kapela Ruksak, Countryfolk trio PRT, The Wings – dobové tance, trubači, sokolníci, pro děti budou připraveny dovednostní hry. Program doplní ve 12:30 vlastivědná vycházka od koupaliště na Dymník v délce 1,5 km pod vedením Mgr. Kláry Mágrové, výstava dobových fotografií a kvíz o Dymníku od Ester Sadivové. Vstupné je zdarma, ukončení oslav v 18:00.


19.8.2021


Unikátní výstava o historii školství v našem městě

skola-Krasna-Lipa.jpgPokud vás zajímá, jak vypadalo školství v našem městě, v Krásné Lípě a v našich přidružených osadách a obcích v průběhu několika minulých století, přijměte naše pozvání na procházku malou výstavou k tomuto tématu. Jejím autorem je pan Mgr. Karel Jarolímek, krásnolipský občan a učitel, badatel, autor mnoha odborných publikací a znalec vývoje regionálního školství.

V letošním roce si chceme připomenout 150 let existence nové školní budovy. A zdá se téměř symbolické, že právě letos probíhá jedna z historicky největších rekonstrukcí tohoto významného školského zařízení.

Srdečně Vás zveme na krásnolipské náměstí před Dům Českého Švýcarska, kde bude výstava k vidění od 6. srpna 2021 po dobu dvou měsíců.


1.8.2021


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace Česká obec

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

Mobilní aplikace Artur