CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Upozornění z městské knihovny


21.2.2018


Program kina na březen 2018


21.2.2018


Město hledá provozního elektrikáře


21.2.2018


Dětský karneval

V sobotu 24. února 2018 od 14:00 jsou všechny děti zvány do Kulturního domu v Krásné Lipě na Dětský karneval. Na děti čeká spousta zábavy, soutěží a tanečků. Děti karnevalem provede Míra Vais a DJ Jirka Koubek. Vstupné 10 Kč.


20.2.2018


Vzduch nula, voda o dva stupně víc

Na čtyři desítky otužilců a ještě početnější skupina diváků se sešla v neděli odpoledne na hrázi rybníka Cimrák. Tam se již popáté na jeden den otevřela Krásnolipská otužilecká plovárna. Připravena byla vodní plocha vyřezaná v 15 cm silném ledu. Otužilci přijeli z celého Šluknovského výběžku, nejpočetněji byli zastoupeni z Varnsdorfu a Mikulášovic, několik dalších bylo z Rumburku. Krásná Lípa měla tentokráte rekordní zastoupení celkem čtyř plavců. Asi tím nejzajímavějším účastníkem byl známý herec Pavel Nový.

Na otužilecké plavání navazovala ukázka technik záchrany tonoucího, kterou zajistili dobrovolní hasiči z Varnsdorfu. Další program byl pak připraven v nedalekém Kulturním domě. Po statistickém shrnutí otužileckých aktivit následovala beseda s Pavlem Novým, a to napříč tématy, o otužování, o současné tvorbě i o vzpomínkách na dětství na Šumavě. Přednáškový blok následně uvedla docentka Lenka Slavíková z UJEP Ústí nad Labem s tématem Funkce a poslání vodní hladiny ve veřejném prostoru a o blahodárných účincích celotělové kryoterapie (krátkodobé vystavení lidského těla teplotě cca minus 110-150 st.C) podrobně pohovořil Ing. Milan Hulán.

Na závěr celého dne byl promítnut český film Bába z ledu, kde jednu z hlavních rolí hraje právě Pavel Nový. Film má aktuálně 15 nominací na filmovou cenu Český lev.

J. Kolář

Další fotografie k článku najdete ZDE:
O setkání otužilců v Krásné Lípě také napsali v Děčínském deníku a ve Výběžku.eu.

20.2.2018


Nabízíme k pronájmu nebytový prostor v centru města

Nabízíme k pronájmu nebytový prostor v Masarykově ulici č. 16/1 o velikosti 54,02 m2 za smluvní nájemné 2287 Kč/měsíc. Více informací na MěÚ Krásná Lípa, Lada Hrnečková nebo Petr Oliva, kancelář č. 11, tel.: 412 354 823, 777 938 653.


20.2.2018


Zkrocení zlé ženy v podání divadelního souboru Hraničář

Komedii Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy v podání divadelního souboru Hraničář můžete vidět v sobotu 10. března 2018 od 19:00  v krásnolipském kulturním domě. Vstupné je 50 Kč, senioři mají vstup zdarma.


20.2.2018


Finalizujeme rozpočet města

Na pracovním semináři k rozpočtu města Krásná Lípa na rok 2018 se včera navečer sešli zastupitelé ve společenském sále Pivovaru Falkenštejn, a to v prostředí dotvořeném expozicí o historii Krásné Lípy.
Rozpočet je navržen jako celkově vyrovnaný ve výši téměř 112 mil. Kč. Očekávané příjmy jsou na úrovni 81 mil. Kč, 31 mil. Kč máme volné finanční prostředky z minulých let, tedy úspory. Na letošní rok připravujeme opět řadu investičních akcí, částečně financovaných z dotačních prostředků. Podrobně o nich budeme informovat po schválení rozpočtu.


20.2.2018


Nová trasa Českým Švýcarskem

V pátek 9. 2. 2018 se v Krásné Lípě sešli zástupci Klubu českých turistů, Destinační agentury České Švýcarsko o.p.s., se zdejším starostou Janem Kolářem a děčínským senátorem Zbyňkem Linhartem, aby projednali možnost pokračování krušnohorské hřebenové trasy přes České Švýcarsko.

Pěší turistika prožívá v Evropě nebývalého rozmachu, ovšem turisté jsou čím dál náročnější na zážitek z trasy. Na základě dlouholetého zkoumání chování a potřeb pěších turistů byl vytvořen systém evropské certifikace pěších tras. Ten klade důraz na přírodní (nikoli asfaltový) povrch trasy, pestrost z hlediska přírodních a kulturních zajímavostí, dostupnost ubytování, stravování a veřejné dopravy apod. Podle tohoto systému již bylo v Evropě certifikováno několik desítek turistických tras a mj. také trasa Kammweg na saské straně Krušných hor.

Praxe ukazuje, že nálepka "kvalitní trasa Evropy" dokáže přitáhnout nové turisty a zvýšit návštěvnost daného regionu. Považujeme proto za důležité zavést systém certifikace pěších tras i v Česku a podpořit rozvoj cestovního ruchu tímto směrem.

Krušnohorská hřebenovka včetně jejího pokračování přes České Švýcarsko se nabízí jako pilotní trasa, která by se o toto mezinárodní ocenění mohla ucházet. V tomto ohledu ale bude důležitá podpora ze strany krajů a obcí. Pro ně může být trasa do budoucna přínosem a novou atraktivitou, s níž se mohou prezentovat u nás i v zahraničí.

(Zdeňka Šrédlová, KČT)


14.2.2018


Den otevřených dveří v krásnolipské škole

Základní škola Krásná Lípa zve nejen rodiče žáků školy ve středu 28. února 2018 na den otevřených dveří. Připraven je bohatý program. Zájemci o inovativní vzdělávání se od 8:00 do 11:00 mohou zúčastnit výuky. Od 14:00 – 17:00 je možné si prohlédnout celé prostředí školy. Čekají na vás ukázky různých metod výuky a prezentace akcí školy.

Na programu jsou také prezentace žáků z Dětské konference: ve 14:30 prezentace s názvem Stromy, v 15:00 Rumburská vzpoura a v 15:30 Kucmoch.

Od 14:00 do 17:00 je pro rodiče připravena kavárna a od 15:00 setkání s odbornou tématikou - Feuersteinova metoda instrumentálního obohacování, jedná se o program určený pro děti i dospělé, jehož podstatou je „učit se, jak se učit“.

A na závěr doplníme informaci pro rodiče budoucích prvňáčků – zápis do prvních tříd proběhne 9. dubna 2018.


13.2.2018


TJ zhodnotili rok 2017

6. února 2018 se konala Valná hromada TJ Krásná Lípa. Setkání proběhlo za účasti zástupců jednotlivých oddílů, předsedy, sekretáře i hospodářky. Za každý jednotlivý oddíl byla předložena Zpráva o činnosti za rok 2017, přehledy členů, úspěchů i neúspěchů, potřeb atp. Předseda TJ Krásná Lípa Milan Pešír poděkoval městu za spolupráci a pomoc, zejména také pomoc technických služeb, zástupci oddílů se k děkování přidali. Projednával se problém získání nových členů z řad dětí, dělaly se nábory, v letošním roce se plánuje náborové akce zopakovat. Hospodářka paní Sojková přednesla Zprávu o hospodaření jednotlivých oddílů.


13.2.2018


Masopust 2018 v Krásné Lípě

Povolením obchůzky starostou města a předáním symbolického městského klíče byl v sobotu 10. února na Křinickém náměstí zahájen letošní masopust. Po obchůzce maškar městem se v masopustním veselí pokračovalo v Aparthotelu Lípa. Letošní masopust již potřicáté uspořádali krásnolipské folklorní soubory Dykyta a Lužičan.

Další fotografie najdete ZDE:


12.2.2018


Inovativní vzdělávání a den otevřených dveří v ZŠ a MŠ Krásná Lípa

Mnoho nových škol prezentuje inovativní vzdělávání. Říká se že, nepřipravuje děti na život, protože už životem jsou. Hranice mezi školou a realitou se v nich stírá.

S touto metodou výuky již třetí rok pracuje ZŠ a MŠ v Krásné Lípě. Jaké jsou principy, na co by se měli rodiče vlastně ptát? Zveme Vás mezi nás a nabízíme možnost podívat se do výuky a diskutovat o těchto principech a hloubce jejich náplně. Den otevřených dveří v ZŠ Krásná Lípa bude probíhat dne 28.2. od 8,00 hod. do 11,oo hod. kde současně budete mít možnost konzultace s Montessori lektorkou Zuzanou B. Prémou a od 14, oo do 17, oo hod. si můžete prohlédnout prostředí školy.

Také v MŠ Sluníčko Krásná Lípa budete mít možnost dne 28.2.2018 od 8,00 hod. do 11,oo hod. navštívit výuku a dohodnout si konzultaci s metodičkou Kateřinou Janouškovou o přípravě na inovativní vzdělávání v MŠ. Těšíme se na vaši návštěvu.

RNDr. Ivana Preyová


9.2.2018


Třídění dřeva z odpadu šetří městskou kasu

Oddělování dřevité části velkoobjemového odpadu nám vloni ušetřilo více jak 60 tis. korun. Díky dotřídění tak nevzniklo 26 tun odpadu, naopak vznikl dále využitelný materiál. 
V loňském roce jsme iniciovali v rámci meziobecní spolupráce oddělování dřevité složky z velkoobjemového odpadu, který přiváží občané na sběrný dvůr. Velkoobjemový odpad, mezi který řadíme např. starý nábytek, sedací soupravy atp. tvoří velkou část z celkového množství odpadu ukládaného na sběrném dvoře. Jeho likvidace je velmi drahá a prodražují ji vysoké přepravní náklady, neboť tento odpad je objemný, málo skladný, ale zároveň poměrně lehký. Díky pečlivému dotřídění je vzniklý materiál předáván pro další zpracování, společnost Kronospan, a. s. zajišťuje bezplatně jeho odvoz. V průběhu roku se k nám připojily i další obce z regionu – Staré Křečany, Rumburk, Mikulášovice, Rybniště a nakonec i Varnsdorf. Kromě finančního přínosu není zanedbatelný i přínos ekologický, neboť podstatná část dřevitého odpadu vč. nátěrových hmot a syntetických pojiv dříve končila v lokálních topeništích. Spaliny z nedokonalého hoření jsme pak dýchali všichni.


8.2.2018


Maškarní bál Tolštejnského panství

KARNEVALOVÁ NOC S PANEM ALBRECHTEM BERKOU

Věnujte prosím pozornost radostné novině, kterou vyhlásil sám ctihodný rytíř, pan Albrecht Berka z Dubé, pán na hradu Tolštejně. Se svou ctěnou chotí si vás osobně dovoluje pozvat na noc plnou zábavy, hudby, zpěvu a tance! Na noc prožitou v kruhu dobrých poddaných na třináctém Maškarním bálu Tolštejnského panství. Svou duši obveselíte a své tělo občerstvíte v tanečním reji a při programu v Kulturním domě v Krásné Lípě v sobotu 3. března 2018. Prvním čestným tanečním sólem vás pan Albrecht pozve na taneční parket ve 20:00 hodin. Na všechny čekají také hry s tombolou, losováním a dražbou cen. V reji masek pak budou vybráni ti nejlepší z nejlepších. Váženým hostům se v průběhu noci také představí držitel čestné ceny za přínos kultuře v roce 2017 „Zlatá múza severu“ . Pro pohodlí návštěvníků bude vypraven svozový autobus. Jízdní řád svozu a vstupenky (za 100,- Kč) obdržíte v těchto předprodejích:

Krásná Lípa – Naďa Semelková, (T: 774 565 184)
Jiřetín p. J. – Infocentrum Tolštejnského panství (T: 724 785 655) 

Pan Albrech Berka se těší na setkání!


1.2.2018Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz