CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Zahájili jsme největší investiční akci posledního desetiletí

Škola je srdcem každé obce. Bouracími pracemi se zahájil projekt "Infrastruktura ZŠ v Krásné Lípě – přístavba odborné učebny a zajištění bezbariérovosti". Škola tak získá nejen novou velkou učebnu, ale i výtah pro přístup imobilních osob. Také nové šatny, a budou současně zmodernizována i sociální zařízení. Nad rámec získané dotace dojde i k úpravě kotelny, která vytápí i školní družinu a kuchyni s jídelnou.

Náklady akce budou cca 35 mil. Kč, dotace je 85% z Integrovaného operačního programu EU. Dokončení je plánováno v roce 2022. Omlouváme se za komplikace, které realizace akce může přinést, budeme se snažit minimalizovat dopady na výuku a život školy.

skola-budovani-nove-pristavby-1.jpgskola-budovani-nove-pristavby-2.jpgskola-budovani-nove-pristavby-3.jpg


26.2.2021


Starostové ze Šluknovska jednali s hejtmanem Ústeckého kraje

Prostřednictvím videokonference měli starostové ze Sdružení pro rozvoj Šluknovska možnost jednat s hejtmanem Ústeckého kraje Ing. Janem Schillerem, radním pro zdravotnictví Ing. Radimem Laiblem, předsedou představenstva Krajské zdravotní, a.s. Mgr. Ing. Jindřichem Zetkem a ředitelem Lužické nemocnice MUDr. Petrem Malým. Ze sestavy hostů je zřejmé hlavní téma jednání – tedy budoucnost akutní lůžkové péče ve Výběžku. Starostům bylo přislíbeno, že k 1. 4. 2021 dojde k převodu Lužické nemocnice pod Krajskou zdravotní, a. s. zatím formou pachtu, zpracovává se studie pro nastavení budoucího rozsahu zdravotní péče a připravuje se projekt modernizace nemocnice. Tak snad konečně světlo na konci tunelu. Zároveň byla prodiskutována činnost a role vakcinačního centra v nemocnici, s případným zapojení obcí. Očkovací centrum se rozebíhá i v městské nemocnici Varnsdorf. Na Šluknovsku budou působit i mobilní očkovací týmy.

V další části starostové diskutovali s hejtmanem problematiku úspor, které Ústecký kraj avizuje v souvislosti s ekonomickými dopady pandemie covid-19 na jeho příjmy. Pan hejtman sdělil, že například úspory v dopravě by měly být nalezeny jinde než v omezování spojů. V budoucnu však bude potřeba zrevidovat současné nastavení veřejné dopravy s ohledem na její využívání občany. Stejně tak se dále počítá i s podporou cestovního ruchu, bude se hledat i cesta k podpoře obcí na zpracování projektových dokumentací pro připravované rozvojové projekty. Ústecký kraj bude v budoucím období více využívat různých dotačních nástrojů pro vlastní investice. Bohužel musely být zastaveny plánované investice v nemocnicích KZ, a. s. neboť pro ně nebylo zajištěno dostatečné financování. Na závěr hejtman sdělil, že vnímá Šluknovsko jako v minulosti opomíjenou část Ústeckého kraje a bude se snažit toto změnit.

Starostové dále projednali činnost dobrovolných svazků obcí SEVER a TOLŠTEJN v mezidobí jednání. Rozhodli o ocenění Ing. Jiřího Raka z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko. Za dlouhodobou a mimořádnou práci při propagaci a rozvoji cestovního ruchu v destinaci České Švýcarsko obdržel Jiří Rak tzv. Milanovu cenu.

Starostové rovněž projednali problematiku dofinancování sociálních služeb v regionu, a z podnětu ředitelky MAS Český sever Ing. Evy Hamplové ustavili pracovní skupinu, která se bude věcí dále zabývat. S připravovanými programy v oblasti tzv. úspor CO2, komunitní energetiky atp. seznámil starosty manažer MAS Český sever Ing. Mgr. Marek Hartych.

Situaci vodohospodářských poměrů a schopnost zadržování vody v krajině na Šluknovsku řešili starostové na základě průběžné zprávy o přehledové studii, kterou představila docenta Ing. Lenka Slavíková, Ph.D. z ústecké Univerzity J. E. Purkyně. Na dalších jednáních starostů bude této důležité problematice věnován větší prostor.

Dále starostové schválili finanční příspěvek na zajištění XXXIII. ročníku mezinárodního cyklistického závodu Škoda Tour de Feminin. Startovní listina je plná, zájem týmů obrovský. Je připraven nový, divácky atraktivnější formát závodu. Snad bude přát štěstí a závod bude moci proběhnout.

Petr Semelka ze společnosti EUROGREEN z Jiřetína pod Jedlovou následně prezentoval pro starosty možnost využití elektromobilů v komunálních službách, jejich ekonomickou výhodnost a vývojové trendy v tomto sektoru. Vzhledem k podpůrným dotačním programům se dá očekávat významný nástup tzv. e-mobility v komunální oblasti.

Další jednání Sdružení pro rozvoj Šluknovska proběhne v květnu, pokud to umožní epidemiologická situace.

Jan Kolář, předseda SPRŠ


23.2.2021


Krok sem, krok tam, Krásnou Lípu dobře znám!

To je název nové venkovní hry pro děti 1. a 2. stupně ZŠ, která začíná 22. 2. a končí 4. 3. 2021. Herní listy jsou ke stažení na Facebooku Kostky nebo na webu a Facebooku města Krásná Lípa. Herní list je také k vyzvednutí v T-klubu nebo přímo v Kostce. Cílem hry je zvednout se ze židlí, seznámit se s Krásnou Lípou, jejím okolím a především se pobavit. Hru pořádá Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Amari klub a T-klub ve spolupráci s OPS České Švýcarsko.                                                  
V případě dotazů volejte: 775 708 087, vedoucí NZDM Mgr. Adéla Galbavá, Kostka Krásná Lípa, p. o.
 
Herní list, věková kategorie: 6–11 let (v pdf) ZDE:
Herní list, věková kategorie 12–16 let (v pdf) ZDE:

22.2.2021


Městská knihovna Krásná Lípa otevírá okénko

Knihovna-otevira-okenko-plakat.jpgOd 15. 2. 2021 je po předchozím telefonickém objednání možné si knihy půjčovat a vracet prostřednictvím okénka.

Objednání a vracení knih: Volejte na tel. číslo 412 354 837, a to od pondělí do čtvrtka od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin, nebo napište na e-mail knihovna@krasnalipa.cz


15.2.2021


Informace o plánované odstávce elektrické energie

elektricky-sloup.jpg

2. 3. 2021 od 7:30 do 15:30 plánuje ČEZ Distribuce, a. s. na těchto odběrných místech odstávku elektrické energie:

Dlouhý Důl: 24, 25, 26, 27, 28, 34, 39, 45, 46, 48, 50, 71

Vlčí Hora: 14, 18, 19, 21, 22, 28, 30, 32, 34, 35, 36, 40, 41, 42, 43, 50, 51, 52, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 72, 81, 108, 109, 110, 111, 115/651, 122, 125, 135, 137, 139

Aktuální informace o plánovaných odstávkách najdete na webu: www.cezdistribuce.cz/odstavky


15.2.2021


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz