CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Informace o provozu Lužické nemocnice a polikliniky Rumburk

Od 15. 2. 2020 byl v rumburské nemocnici obnoven provoz chirurgické ambulance. Informace o provozu jednotlivých oddělení Lužické nemocnice od 15. 2. 2020 najdete na webu: www.nemrum.cz


18.2.2020


Koncert August Stradal v Pirně

Druhou únorovou neděli se zástupci krásnolipských spolků vydali za kulturním zážitkem do německé Pirny. V muzeu Richarda Wagnera v městské části Graupa je čekal koncert z díla Augusta Stradala, posledního žáka Franze Liszta. Na programu byla i díla dalších autorů – J. S. Bacha, C. Debussiho, R. Strausse, F. Chopina a R. Wagnera. Posluchači si je mohli vyslechnout v brilantním provedení klavíristy Martina Koláře, absolventa teplické konzervatoře, a sopranistky Veroniky Matysové, kterou na klavír doprovázel Tomáš Flégr. Pěvkyně Matysová přednesla především zhudebněné básně Hildegardy Stradalové. Do hudební podoby je převedl její manžel August Stradal. Celý koncert autoři rozdělili na dvě části. Po přestávce následovala projekce věnovaná klavírním transkripcím Augusta Stradala. Připravila ji autorka knihy o Stradalovi paní Astrid Schnitnerová. Publikace má název August Stradal, poslední žák Franze Liszta. Seznámila přítomné také s unikátem – s písní Harfista, jejíž rukopis byl objeven v Archívu muzea R. Wagnera v Graupě a pravděpodobně nebyl nikdy vydán tiskem. V druhé části koncertního večera také zazněla další díla známých autorů, rovněž v podání trojice umělců, s kterými se na samý závěr nadšení diváci rozloučili bouřlivým potleskem.

Alena Starostová

Koncert se konal v rámci projektu Hudba nás spojuje, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Fondu malých projektů v Programu spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014–2020 prostřednictvím Euroregionu Labe.

loga-EU-SNCZ-EL.jpg


14.2.2020


Defibrilátor může zachránit životy

defibrilator.jpgMěsto zakoupilo AED defibrilátor, který je rychlou a účinnou pomocí při srdeční zástavě. 11. února 2020 proběhlo v Domě ČŠ odborné školení našich hasičů, zaměstnanců radnice a pracovníků infocentra. Umístěn bude v infocentru na náměstí.


12.2.2020


Maškarní bál Tolštejnského panství

Maskarni-bal-Tostejnske-panstvi.jpgTolštejnské panství a příznivci kultury na Šluknovsku zvou na tradiční maškarní bál, jehož součástí bude vyhlášení a předání ceny Zlatá můza severu 2019. Těšit se můžete také na programové vstupy, tombolu a ocenění masek. K tanci a dobré náladě zahraje a zazpívá kapela Garance.

Bál se koná v sobotu 7. března 2020 od 20:00 v hotelu Jef Doubice. Vstupné je 130 Kč. Předprodej vstupenek zajišťují: Hotel Jef Doubice – tel. 605 489 523, IC Jiřetín pod Jedlovou – tel. 412 379 336 a v Krásné Lípě N. Semelková – tel. 774 565 184.


12.2.2020


Nabídka dětských táborů v Krásné Lípě na léto 2020

detske tabory-Krasna-Lipa.jpgNabídka ke stažení v pdf ZDE:


12.2.2020


Beruškový karneval

Beruskovy-karneval.jpgV pátek 7. února 2020 se od 9:30 hod. v podkroví školní družiny v mateřském centru Beruška konal dětský karneval. S ohledem na věk malých dětí byla nachystána stanoviště s různorodými úkoly, které měly děti s pomocí svých maminek splnit a k závěru karnevalu dostaly sladkou odměnu a balonek. Též se hlasovalo o nejhezčí kostým. První místo vyhrála upírka Anetka, druhé místo Nikolka coby princezna Elsa a třetí místo Amálka v šatech princezny Šípkové Růženky. Tyto výherkyně byly také odměněny.

Děti si na základě jednotlivých úkolů vyzkoušely jemnou motoriku, logické myšlení, soustředěnost a svůj talent ke sportovním hrám. Měly za úkol podle barev zpět naskládat pěnové výplně do spojovníků na vodní nudle, poskládat puzzle, sestavit puzzle od největšího obrázku po nejmenší, postavit kostky od největší po nejmenší krychli, 3x prohodit míček skrz obruč, sestavit obrázek z dřevěných kostek, trefit se kroužky na tyč, přelézt lavičku, projít se po schodech, přejít přes most, prolézt tunelem a vše zakončit jízdou po klouzačce. Děti a jejich maminky si vedly skvěle, k zábavě a k tanci hrály písničky ze známých pohádek.

Karneval navštívila Amálka coby princezna Šípková Růženka, Batman Honzík, luční víla Lindička, upírka Anetka, Nikolka v převleku princezny Elsy z Ledového království, andílek Běla, karatista Jindra, žirafa Ondrášek a kostlivec Matýsek. Děkujeme všem za účast a budeme se na vás opět těšit v příštím roce na dalším Beruškovém karnevalu.

Michala Kobajová

Další fotografie z karnevalu ZDE:


11.2.2020


Knižní novinky v městské knihovně

Mestska.knihovna-Krasna-Lipa.jpgPro dospělé čtenáře:
M. Mlynářová – Důchodkyně nestřílejte, J. Perryová – Devatenáct dopisů, L. Kara – Fáma, F. Rožek – Gump, S. Enoch – Nezkrotný horal, A. Granger – Nezvyklý zájem o mrtvoly, P. Hrdlička – Opatova protivenství, D. Dán – Pohřbeni zaživa, S. Češka – Případ uprchlého biskupa, S. Laurensová – Spletitý případ, N. Roberts – Spodní proudy, N. Sparks – Spřízněná duše, M. Collinsová – Zimní sestra.
 
Pro děti:
N. Neuhaus – Šarlota a vysněný kůň, T. Brezina – Klub tygrů – Ďábelský parník, T. Brezina – Klub Tygrů – Děsivá helikoptéra, K. Cass – Koruna.
 
Donáška knih do domu: Městská knihovna Krásná Lípa nabízí svým registrovaným čtenářům donášku knih do domu. Službu mohou využít senioři a zdravotně handicapovaní občané. Službu lze objednat přímo v knihovně, nebo telefonicky na čísle: 412 354 837. Služba je poskytována zdarma.

Knihovna také nabízí možnost vyhledávání knih v regionálním on-line katalogu: https://decin.tritius.cz/library/region

Městská knihovna Krásná Lípa, Masarykova 1094/4, tel.: 412 354 837
Otevírací doba: pondělí 13:00 – 16:30, úterý 9:00 – 11:30 a 13:00 – 16:30, středa 13:00 – 16:30, čtvrtek 9:00 – 11:30, pátek zavřeno.

11.2.2020


Cesto Pokec Show podruhé, tentokrát s Jindřichem Böhmem

Jindrich-Bohm-Cesto-pokec-show.jpgCesto Pokec Show je nezvyklé "talk show" tedy pokec s významnou osobností z ne ryze cestovatelského prostředí, avšak na téma cestování. Pokusíme se vám naše hosty představit v trochu jiném světle, než je běžně znáte, nevážně i vážně, s dostatečnou dávkou legrace a prapodivných témat, které jsou s cestami po světě tak nějak spjaty.

Již druhá akce se uskuteční 25. 2. 2020 od 18:00 v Kulturním domě Krásná Lípa a naším hostem bude Jindřich Böhm.

Jindřich Böhm, vrakový potápěč, dobrodruh a fotograf: Majitel IT firmy, potápějící se až do 100 metrových hloubek, objevitel několika vraků lodí a milovník lidských příběhů. Byl součástí několika podmořských expedic, kdy nejvýznamnější asi byla vyšetřovací akce k vraku potopené lodi Estonia. Díky této skutečnosti je na něj dodnes ve Švédsku vypsán zatykač. Jako fotograf sehrál důležitou roli v projektu "Století Miroslava Zikmunda", kde působil jako hlavní fotograf a jeho fotografie zdobí stejnojmennou knihu.

Přijal naše pozvání a souhlasil s tím, že ho můžeme vyzpovídat. Budeme si spolu povídat o potápění k známým i neznámým vrakům, potápění mezi žraloky a o švédském embargu. Nevynecháme jeho oblíbenou Namibii, Francii nebo focení polonahých domorodců v Amazonii. Jindra nám také poví jaká je role fotografa v pozadí natáčení filmu o legendě... Jindra je skvělý vypravěč a tak se máte opět na co těšit!

Vstupenky jsou v předprodeji za 100 Kč. Na místě budou v prodeji za 120 Kč. Pro objednávky a předprodej pište na bigtrip@bigtrip.cz nebo volejte na +420 777 34 24 38.

Ladislav Bezděk, BigTrip.CZ


10.2.2020


Masopust

masopust.jpgFolklorní soubory Lužičan a Dykyta vás v sobotu 22. 2. 2020 zvou do Krásné Lípy na tradiční masopust. Sraz je ve 14:00 na náměstí před Aparthotelem Lípa. Následovat bude obchůzka městem.


10.2.2020


Krásný zážitek napříč generacemi a pro dobrou věc

Koncert-pisni-Karla-Gotta-Krasna-Lipa.jpgSobotní večer 1. února 2020 v našem kulturním domě patřil vzpomínkovému koncertu písní Karla Gotta. Známé skladby v podání skvělého zpěváka Tomáše Gregora, doprovázeného sólovým kytaristou Rolandem Vlčkem a brilantním klávesistou, krásnolipským rodákem Zdeňkem Novákem potěšily posluchače všech generací. Výtěžek ze vstupného 4 500 korun hudebníci posílají jako dar na obnovu Dittrichovy hrobky. Další fotografie z koncertu ZDE:


4.2.2020


Kalendář akcí na první čtvrtletí roku 2020

kalendar-akci-leden-az-brezen-2020.jpg

Kalendář ke stažení v pdf ZDE:


8.1.2020


Sportovní ples 2020

sportovni-ples.jpgTJ Krásná Lípa, za podpory města Krásná Lípa, Vás zve na sportovní ples, který se bude konat dne 22. 2. 2020 od 20:02 hodin v Kulturním domě Krásná Lípa. Můžete se těšit na bohatou tombolu. K tanci a poslechu zahraje kapela Z5 z Rumburku. Lístky jsou k dispozici na telefonním čísle: +420 608 211 020.


8.1.2020


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz