CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Pozvánka na divadelní bestseller „Na Zlatém jezeře“

Divadelní spolek Hraničář vás zve na příběh z kouzelných břehů "Zlatého jezera" vyprávějící o lidské soudržnosti, lásce na celý život, o tom, co se mělo říci a nikdy neřeklo, co se možná nemělo nikdy vyslovit a přesto to zaznělo, o mláďatech, která opouštějí hnízdo a zase se (někdy) vracejí, o hledání životní rovnováhy. Příběh vypovídající o jemných, často nepostřehnutelných nitkách přátelství a potřebě opřít se o druhého člověka.

Divadelní hra Ernesta Thompsona Na Zlatém jezeře se hraje v pondělí 4. března od 19.00 v Kulturním domě Krásná Lípa. Vstupné je 50 Kč, senioři mají vstup zdarma.

Hrají: Ethel: Alena Winterová | Norman: Zbyněk Pražák | Billy: Matyáš Posselt | Chelsea: Jana Veselá |Bill: Jaromír Rauch
Režie: Miroslav Řebíček
Scéna: Radim Purchart
Kostýmy: Jana Zachová
Nápověda: Helena Heindrichová

18.2.2019


Byty a nebytový prostor k pronájmu

Více informací: https://www.krasnalipa.cz/byty.php


18.2.2019


Masopust v Krásné Lípě

Folklorní soubory Lužičan a Dykyta vás v sobotu 2. března zvou do Krásné Lípy na tradiční masopust. Sraz je ve 14.00 na náměstí před Aparthotelem Lípa. Následovat bude obchůzka městem a vepřové hody v restauraci hotelu Beseda.


16.2.2019


Výtvarná soutěž „Voda v krajině“

Je tu nový rok a opět připravujeme akci Ozvěny Ekofilmu v Krásné Lípě. K tomu již tradičně patří výtvarná soutěž, nyní s názvem "Voda v krajině". Úkolem soutěžícího je namalovat nebo vyrobit cokoliv, co vás napadne, když se řekne "voda v krajině". Soutěžícím může být jednotlivec i skupina bez omezení věku. Soutěží se ve třech kategoriích. Soutěž běží od 4. 2. 2019 do 12. 4. 2019. Více informací naleznete na plakátku.


13.2.2019


Dobrovolný svazek obcí Sever má nového předsedu

V pátek 8. února se v Lipové konalo jednání starostů DSO Sever. Ve funkci předsedy po mnoha letech skončil Michal Maják, který pomyslné žezlo předal svému nástupci Robertovi Holcovi z Dolní Poustevny. Místopředsedou pak byl zvolen starosta Lipové Pavel Svoboda. Michalovi Majákovi patří velký dík z odvedenou práci!


13.2.2019


Pozvánka – Pohyb v Esenci, 21. 2. v kulturním domě11.2.2019


Senioři zamířili do sklárny a pak do pivovaru

V pořadí již čtvrtý výlet pro naše seniory v tomto roce, zdá se to až neuvěřitelné, ve středu 6. února opět uspořádala společnost Northern Hikes s.r.o. Jelo se do sklárny v Lindavě a do pivovaru ve Cvikově. I za tento výlet moc děkujeme.


11.2.2019


23. 2. 2019 – Zimní procházka po budoucí vozíčkářské trase

Značená vozíčkářská trasa Krásnolipskem vznikne letos a umožní občanům upoutaným na invalidní vozík využít zkvalitnění nabídky jejich volnočasových aktivit. Trasa povede dle projektu po lesních, zpevněných i asfaltových cestách s minimem provozu.

Máte chuť si budoucí vozíčkářskou trasu projít? Chcete spojit příjemné s užitečným, tzn. dozvědět se a ještě udělat něco pro svojí fyzičku? Potom prosím buďte v sobotu 23. tohoto měsíce v 10 hodin na náměstí před Aparthotelem Lípa nebo ve čtvrt na jedenáct na železniční zastávce Krásná Lípa (Pražská ul.).

Celá trasa měří 8.800 m a půjdeme cestou necestou a za každého počasí. Myslete na to, že je zima, sníh a sledujte předpověď meteorologů (pokud mají Vaši důvěru).

Za KČT Krásná Lípa Jan Douda, kontakt: 721 516 312

Na fotce bývalý znělcový lom, jedno ze zajímavých míst v okolí Krásné Lípy kudy povede i trasa pro vozíčkáře.


11.2.2019


Jednání starostů Šluknovska na ministerstvu zdravotnictví

V návaznosti na zapojení starostů Šluknovska do problematiky zachování nemocniční lůžkové péče ve Šluknovském výběžku v posledním roce, dohodl senátor Zbyněk Linhart na úterý 6. 2. 2019 v Praze schůzku zástupců starostů Šluknovska s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Jednání se zúčastnili i zástupci měst, kterým patří místní nemocnice – tedy Rumburku a Varnsdorfu. Tématem jednání bylo především zachování akutní lůžkové péče v regionu. Všichni zúčastnění, včetně zástupců zdravotních pojišťoven se shodli na potřebě udržet zdravotní péči v nemocnici v Rumburku, o jejímž případném převzetí jedná Krajská zdravotní, a.s. Stejně tak je shoda na případném rozšíření LDN v Nemocnici Varnsdorf. Zároveň byla otevřena otázka případného využívání lékařské péče i v příhraničních oblastech Saska, především v nemocnici v Sebnitz. Také byla diskutována otázka nedostatku a věkové skladby praktiků a stomatologů a nedostatečná či chybějící nabídka odborných lékařů. V horizontu příštích dvou měsíců proběhnou další dílčí jednání k jednotlivým problémům a následně opět za účasti ministerstva zdravotnictví, na kterém zdravotní pojišťovny připraví odborné podklady pro nastavení ambulantní lůžkové péče na Šluknovsku a domluví další postup.

Za starosty Šluknovska Eva Džumanová, Jan Kolář, Robert Holec a Pavel Svoboda


7.2.2019


Výlet za hranice nejen všedních dnů

Na již třetí výlet pro aktivní seniory v tomto roce jsme se vydali ve čtvrtek 31. 1. Tentokrát jsme zamířili do německého Bad Schandau, projeli se tramvají a vychutnali si zimní atmosféru v přírodě i za okny restaurace. Všechny tři výlety pro nás uspořádala společnost Northern Hikes s.r.o., kterou zastupuje pan Slezák. Děkujeme


4.2.2019


ČSU bude zjišťovat životní podmínky domácností

Od 2. února do 26. května 2019 bude Český statistický úřad provádět šetření o životních podmínkách domácností v České republice s názvem „Životní podmínky 2019“. Navazuje tak na předchozí ročníky a jeho smyslem je získávat dlouhodobé srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.
Šetření bude probíhat na celém území České republiky v 11 452 domácnostech, z nichž se jich 6 702 zúčastnilo v minulých letech. Všechny byly vybrány náhodně počítačem.
Terénní pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele, nebo zaměstnance, Českého statistického úřadu a příslušným pověřením, které je ve spojení s občanským průkazem opravňují k provedení tohoto šetření.
Oslovení občané se s případnými dotazy mohou obracet na pracovníka Krajské správy ČSU pověřeného řízením šetření paní Bc. Miloslavu Barčovou, mobil 731 622 018.

31.1.2019


Přehled akcí na 1. čtvrtletí 2019

Kalendář akcí ke stažení v pdf ZDE:


9.1.2019Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz