CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Volný byt v Domě s pečovatelskou službou

Rada města Krásná Lípa vyhlašuje záměr obce pronajmout nejdříve od 1. 2. 2019 byt č. 8, Nemocniční 1156/16 (Dům s pečovatelskou službou). Byt I. kategorie o velikosti 0+2 (46,63 m2, sazba 30,46 Kč/m2). Veškeré případné opravy a úpravy si provede nájemce na vlastní náklady.


11.12.2018


Druhé zasedání Zastupitelstva města Krásná Lípa


11.12.2018


Vozíčkářská trasa

Ke šťastnému životu patří bezesporu hlavně zdraví. Ne všichni máme štěstí, že zdraví jsme. Ne všichni máme štěstí, že vidíme, slyšíme či chodíme. Je mnoho těch, kteří se bez fyzické a psychické pomoci neobejdou. Mezi ně patří i lidé na invalidním vozíku. Sami většinou nutnost pomoci veřejně nepřiznávají. Jsou to silní jedinci a se svým osudem se dokáží porvat sami. Proto bychom o pomoci neměli zbytečně hovořit, ale okamžitě ji realizovat.

Náš Klub českých turistů hodlá tato slova naplnit aktivním podílem na vybudování značené vozíčkářské trasy Krásnolipskem (první v Ústeckém kraji).

Příroda v našem regionu je nádherná. Umožněme, aby se z ní těšili všichni, tedy i ti, které zdraví částečně omezuje. Díky OÚ Rybniště, OÚ Horní Podluží a MěÚ Krásná Lípa byly drobnými terénními úpravami práce na vozíčkářské trase zahájeny, ale hlavní objem prací bude naplněn v roce příštím. A tam by chtěl náš klub pomoci.

Jak vše probíhá?

Především jsme se přihlásili do programu ČSOB pomáhá regionům. Program si klade za cíl podpořit realizaci vybraných veřejně prospěšných projektů. Čtyři úspěšní žadatelé (jedním z nich je i náš KČT Krásná Lípa), kteří ve vyhlášeném období (podzim 2018) získají od veřejnosti prostřednictvím online sbírky nejvíce finančních prostředků, dostanou podle pořadí finanční dar od 25 000 Kč do 50 000 Kč. Sbírka probíhá od 6. 12. 2018 do půlnoci 6. 1. 2019 prostřednictvím řádně registrované sbírky Fóra dárců.

Celkovou částku, kterou náš klub získá, ať už veřejnou sbírkou nebo umístěním ve vlastí soutěži, věnujeme právě na vybudování vozíčkářské trasy Krásnolipskem.

Vážené organizace, spolky i jednotlivci. Pro posílání finančních darů jsou vám k dispozici webové stránky www.csobpomaharegionum.cz. Zde můžete přispět díky jednoduchému mechanismu online na náš SBÍRKOVÝ ÚČET 101 7777 101/0300, variabilní symbol 20185302.

Je též možné přispět proti potvrzení do pokladny našeho odboru KČT. Klub sám převede peníze na výše uvedený účet.

Děkujeme, Výbor KČT, odbor Krásná Lípa


11.12.2018


Benefiční a současně adventní koncert FS Dykyta a Dykytka

Folklorní soubory Dykyta a Dykytka společně se svým hostem Krásnolipským komorním sborem vás srdečně zvou v neděli 16. prosince 2018 v 15:00 do kulturního domu na benefiční koncert „Vánoční hra“. Výtěžek ze vstupného bude věnován na záchranu Dittrchovi hrobky.


9.12.2018


Úspěšně proběhla kolaudace veřejných WC

Bez vad a nedostatků, to je závěr kolaudační prohlídky nově vybudovaných veřejných toalet v Domě služeb. Zbývá jen dokončit označení zařízení a rozmístit směrovky po městě. Po obdržení kolaudačního souhlasu budeme moci zahájit provoz. Tak se stane pravděpodobně od začátku ledna 2019.


5.12.2018


Sobotní „vánoční tvoření“

V neděli 2. prosince jsme zapálili první svíčku na adventních věncích. Někdo si je kupuje, někdo vyrábí sám. A právě ti, přišli v sobotu 1. prosince do kulturního domu, aby si připravili vlastní výzdobu. Pod jejich rukama vznikaly krásné vánoční dekorace. Přicházely maminky se svými ratolestmi a společně tvořili ozdoby na stromeček. Z korálků navlékaly andělíčky nebo hvězdy, malí umělci vyráběli pro své blízké i andělíčky z šišek, rybičky a další vánoční ozdoby. Odpoledne rychle uplynulo a v očích malých dětí byla vidět radost a spokojenost z jejich vlastního díla. Děkujeme paní Jindřišce Daňkové, pod jejímž vedením vznikala tato malá dílka, dík patří i její kolegyňce, se kterou malí návštěvníci vytvářeli oblíbené andělíčky a rybky. Krásné adventní věnce přicházely na svět ve výtvarné dílně „květinek“ Janky a Lucky. Dík patří i Šumavským pekárnám z Jablonce nad Nisou, které nám darovaly vynikající vánočky k čaji a kávě. Tak krásné Vánoce a za rok si zase něco vyrobíme…

Alena Starostová


5.12.2018


První adventní koncert v kostele sv. Máří Magdalény

Česká mše vánoční od J. J. Ryby se rozezněla v neděli krásnolipským kostelem.

Pozval nás na ni smíšený sbor Gaudium Pragense pod vedením dirigenta Lukáše Hurníka. Ti kdo v nevlídném počasí opustili své domovy, mohli obdivovat nádherný soprán Elišky Gattringerové, alt Jany Prouzové, tenor Jana Zimmela a bas Petra Svobody. Nástroj, který do tohoto prostoru patří – varhany - mistrně ovládla Ivana Michalovičová. Děkujeme i paní sbormistryni Michaele Šreinové a všem dalším ze smíšeného sboru za krásnou vánoční atmosféru, kterou nám svým vystoupením připravili. Vánoce jsou za dveřmi. Měli bychom si v klidu a pohodě vychutnávat adventní atmosféru, scházet se se svými přáteli, ať už u kávy v domácím prostředí nebo v nějaké příjemné kavárně. Ty, kteří dávají přednost kulturním vystoupením, zveme na další adventní koncerty. V neděli 9. prosince mohou zavítat do kostela na vystoupení FS Lužičan, 16. 12. v kulturním domě Vánoční hra v provedení FS Dykyta a Dykytka potěší všechny, kteří přijdou na jejich benefiční akci, na které vystoupí i host Krásnolipský komorní sbor. Těsně před Štědrým dnem 23. 12. nám zahraje, opět v kostele, Solideo a ukončí tak adventní čas.

Alena Starostová

Další fotografie najdete ZDE:


5.12.2018


Turistické adventní trhy

KČT a Technické služby města Krásná Lípa vás v sobotu 15. prosince 2018 od 8.00 do 16.00 zvou na Turistické adventní trhy. Trhy se konají na náměstí v Krásné Lípě před hotelem Lípa a v přízemí hotelu. Prodávat se budou vánoční stromky a další zboží (med a včelí produkty, vánoční věnce, hračky, pletené výrobky, výrobky z pathworku, knihy, betlémy, perníčky, pletené košíky, paličkované zboží, vitráže, hrnčířské výrobky a další). Pro děti budou připraveny dílničky. Nebude chybět občerstvení (guláš, grilované uzeniny, horká medovina, svařené víno…).


5.12.2018


Reprezentační ples města Krásná Lípa

Již 27. ročník městského plesu se koná v sobotu 19. ledna 2019 od 20:00 v Kulturním domě Krásná Lípa. K poslechu a tanci bude hrát osvědčená kapela Vitamín a chybět nebude ani tombola. Předprodej vstupenek zajišťuje paní Starostová, tel.: 777 184 083. Vstupné je 170 Kč.


5.12.2018


Adventní čas 2018

Začínáme v sobotu 1. prosince adventním tvořením pro rodiny s dětmi a v neděli 2. prosince 1. adventním koncertem a rozvícením vánočního stromu...


1.12.2018


Provoz lužické nemocnice v době svátků


29.11.2018


Rozvoz Betlémského světla vlaky

Rozvoz Betlémského světla po republice proběhne díky skautským kurýrům vybranými vlaky v neděli 16. 12. 2018. (v Krásné Lípě ve 12:29 hod.)


23.11.2018Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz