CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Velká oslava 3x 130 let

Za velmi pěkného počasí i velkého zájmu veřejnosti se v sobotu 18. května odehrály ve Vlčí Hoře velké turistické oslavy. Připomněli jsme si společně 130 let od otevření rozhledny na Vlčí hoře, 130 130 let turistického značení v Čechách a 130 let časopisu Turista.

Oficiální část oslav se odehrála dopoledne na samotném vrcholu Vlčí hory u rozhledny – oslavenkyně. Rozhlednu na Vlčí hoře postavil krátce po svém založení Turistický spolek pro nejsevernější Čechy, založený v roce 1885 v Krásné Lípě. Upravil zde vrcholovou část a vybudoval přístupovou cestu. V roce 1887 pak na nejvyšším místě postavil jednoduchou dřevěnou chatu. V čele Spolku tehdy stál Johann Hille z Krásné Lípy. Dnes rozhledna patří městu a vzorně se o ni stará místní odbor KČT Krásná Lípa.
Právě dlouholetý předseda spolku, Dr. Johann Hille byl z rozhodnutí vedení republikového vedení KČT uveden do Síně slávy české turistiky. Stejně tak jím vedený turistický spolek pro nejsevernější Čechy. Slavnostní certifikáty a odznaky připomínající tuto událost převzali za účasti senátora Zbyňka Linharta a z rukou čestného předsedy KČT Jana Havelky a předsedy revizní komise KČT Jána Babniče, starosta města Jan Kolář, zástupce odboru KČT Krásná Lípa Mikuláš Peterka a předseda ústecké oblasti KČT Jan Eichler. Slavnostní fanfáry zazněly v provedení dechového kvarteta Patrika Englera a v podání Krásnolipského komorního souboru zaznělo několik písní, nejen v češtině, ale i v němčině a polštině. Na místě byla přítomna i skupina hostů a návštěvníků v dobových oděvech, kteří celou událost velmi zpestřili. Oslavy poté pokračovaly na louce u rybníka pod Vlčí horou, kde byl připraven bohatý kulturní program, výstavka k historii turistického značení a také nezbytné občerstvení. Všichni účastníci si mohli odnést pamětní list, popřípadě si zakoupit další drobné upomínkové předměty.

Rád bych poděkoval Odboru KČT Krásná Lípa, tentokrát pod taktovkou Jana Doudy, za další velmi povedenou akci pro širokou veřejnost. Zároveň i za příkladnou péči o naši rozhlednu, která na nás po další dlouhá léta může shlížet ve skvělé kondici.

Jan Kolář, starosta města

Další fotografie z oslav ZDE:


22.5.2019


Pohádka Jak to bylo s Růženkou

Divadelní soubor DK Střelnice Rumburk v sobotu 1. června 2019 od 15.00 v Kulturním domě Krásná Lípa uvede pohádku Jak to bylo s Růženkou. Vstup na divadelní představení je zdarma.


18.5.2019


Změny v souvislosti s rekonstrukcí sběrného dvora

Z důvodu rekonstrukce sběrného dvora v Technických službách v Pletařské ul., bude od 3. 6. 2019 sběrný dvůr přesunut do objektu bývalého ACHP v Čapkově ul.. Sběrný dvůr v Technických službách bude pro příjem odpadu zcela uzavřen do konce listopadu 2019. V Technických službách bude fungovat pouze výdej pytlů na separovaný odpad, pytle na komunální odpad a kupóny pro rekreanty, hlášení závad v městských bytech, a to pouze v uvedené dny... Více na přiloženém plakátku.


17.5.2019


Výzva občanům

Vážení občané města Krásná Lípa,

vás, kteří jste životně závislí na přístrojích vyžadujících elektrické připojení (např. plicní defibrilátor, domácí dialýza atd.) žádáme, abyste se nahlásili na Městském úřadě Krásná Lípa u tajemnice MěÚ Mgr. Lucie Hankové či na e-mail: hankova@krasnalipa.cz

Toto opatření je dobrovolné a z důvodu Vaší bezpečnosti v krizové situaci při výpadku elektrické energie.


15.5.2019


Upozornění pro nájemníky městských bytů


9.5.2019Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz