CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Koncert kapely Story Time

Story-Time-koncert 270724-plakat.jpg

V sobotu 27. července 2024 v Krásné Lípě vystoupí Story Time – popová kapela hrající autorskou hudbu s českými texty. Koncert se koná v kulturním domě, začíná v 18:00 a vstupné je 100 Kč.

Ukázky z jejich tvorby najdete např. na YouTube ZDE:


8.7.2024


Dění ve městě Krásná Lípa - červenec a srpen 2024

 Dění ve městě 7,8-2024Dění ve městě Krásná Lípa  - červenec a srpen 2024ZDE:


8.7.2024


Krásnolipská nádhera

Krásnolipská nádhera

První srpnová sobota bude v Krásné Lípě i letos, 3. 8. 2024, patřit Krásnolipské nádheře – tradičnímu hudebně-pivovarskému festiválku k výročí otevření pivovaru Falkenštejn, letos již k jedenáctému. Koná se na Křinickém náměstí v prostoru před pivovarem. Hudební program začíná v 16:00 a zakončí ho taneční párty. Program festiválku doplní naražení narozeninového piva, dále pivní stánek, grilování a otevření kostelní věže. Akci pořádá pivovar Falkenštejn, vstup je zdarma a moderovat ho bude Dr. Vlk.


4.7.2024


Koncert Hollywood night

Virtuosi-di-Praga-koncert-170824-plakatek.jpgSkladby Titanic, Tenkrát na západě, Schindlerův seznam, Piráti z Karibiku, Někdo to rád horké, Hello Dolly a West Side   Story v podání skupiny Virtuosi di Praga zazní v sobotu 17. srpna 2024 v Kulturním domě Krásná Lípa. Koncert nesoucí   název Hollywood night začíná v 18:00 a vstupné je 100 Kč.

 


4.7.2024


Koncert Klenoty české hudby

S koncertem Klenoty české hudby se do Krásné Lípy vydá trio MUSICA DOLCE VITA: Daniela Demuthová – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna a Zbyňka Šolcová – harfa. Těšit se můžeme na nejkrásnější skladby našich mistrů – Viléma Blodka, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Bohuslava Martinů a Petra Ebena. Koncert se koná v sobotu 24. srpna 2024 v kapli na Vlčí Hoře. Začíná v 18:00 a vstupné je 100 Kč.

 


4.7.2024


Vyšel nový Vikýř

Vikýř 6/2024Vyšlo nové vydání Vikýře. Tento i starší najdete na tomto webu ZDE:

 


4.7.2024


Mezinárodní hasičské cvičení

Mezinarodni-hasicske-cviceni-280624-clanek-nahled.jpg

V pátek 28. 6. 2024 se uskutečnila další akce projektu: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti - Hart auf dem Trainingsgelände, sanft auf dem Schlachtfeld č. EEL-242-CZ-29-02-2024.

Hlavní náplní akce bylo hasičské cvičení, tentokrát u našich německých partnerů v Obercunnensdorfu. Hasiči za pomoci vlastních sil i odborné techniky vyprošťovali zraněné z havarovaného automobilu, poskytovali první pomoc, likvidovali nebezpečný odpad z havárie, … Akce byla velmi vydařená a věříme, že poslouží k profesnímu rozvoji účastníků.
Hlavním cílem projektu je posílení spolupráce osob, organizací a spolků v přeshraničním regionu, společná setkávání hasičských organizací či spolků.
Leadpartnerem je Město Krásná Lípa a projektovým partner je Freiwillige Feuerwehr Obercunnenrsdorf e. V.                                                                
Celkové náklady projektu by měly činit 9010 Euro, výše dotace by měla být 78,58%.

1.7.2024


Město Krásná Lípa hledá referenta do odboru výstavby, investic a životního prostředí

Město Krásná Lípa vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice – referent společné státní správy a samosprávy do odboru výstavby, investic a životního prostředí. Více informací k nabízenému pracovnímu místu najdete ZDE:


1.7.2024


Letní vycházky se strážci a odborníky do národního parku

letni-vychazky-se-strazci-2024-nahled-plakatu.jpg

Chcete poznat přírodní zajímavosti národního parku, dozvědět se více o práci strážce a nakouknout pod pokličku práce výzkumníků? Správa NP České Švýcarsko připravila pro veřejnost na období letních prázdnin zajímavé letní vycházky se strážci a odborníky. Vycházky jsou zdarma, jejich kompletní seznam najdete na přiloženém plakátku nebo na webu https://www.npcs.cz/akce, kde rovněž najdete i podrobnější informace k jednotlivým vycházkám.


24.6.2024


Město vyhlašuje sbírku na opravu Dittrichovy hrobky

sbirka-na-opravu-Dittrichovy-hrobky-plakat.jpgMěsto Krásná Lípa pořádá veřejnou sbírku na opravu Dittrichovy hrobky. Sbírka se provádí shromažďováním prostředků na TRANSPARENTNÍM* bankovním účtu, vedeném u České spořitelny, číslo: 6677308389/0800.

*Sbírkový účet je veden jako transparentní účet. V případě přispění finančních prostředků na tento účet je zobrazeno jméno přispěvovatele, číslo jeho účtu a zaslaná finanční částka. Zasláním prostředků na náš sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky.


5.6.2024


Archiv

Kamera

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Aktuální počasí

Skoro jasno

Teplota: 31,3°C
Index horka: 31,8°C
Vítr: bezvětří
Nárazy: 4 km/h
Směr větru: -
Srážky: 0 mm/d
Vlhkost: 43%
Tlak: 1010,1 hPa
UV Index: 4

Akce ve městě

Program kina

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Rizika a nebezpečí

Jsme na Facebooku

logo Facebooku

Mobilní aplikace Česká obec

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Odkazy