CS Čeština DE Deutsch EN English

Po stopách Augusta Frinda
Nach der Spur von August Frind

„Po stopách Augusta Frinda“ na mapě„Po stopách Augusta Frinda“

Po stopách Augusta Frinda, je projekt, na který byl získán příspěvek v rámci Společného fondu malých projektů SN-CZ 2014 – 2020. Příspěvek byl získán ve výši 85% z celkových nákladů projektu v hodnotě 11.284 Eur.

Projekt “Po stopách Augusta Frinda“ by měl obnovit, rozšířit a oživit dosavadní informovanost a znalosti o významném malíři, rodáků z Krásné Lípy, který byl výrazně podporován rodinami Dittrich a Hielle.

Začátkem září se uskutečnila přednáška ve městě Dohna o tomto malíři a jeho významu pro rozvoj kultury v česko-německých zemích. 

Následně ke konci září proběhla společná setkání účastníků projektu ve městě Dohna a Krásná Lípa. V rámci exkurze do města Dohna jsme si prošli ateliér našich partnerů a zároveň jsme se seznámili s městečkem Dohna. Průvodce nám odhalil nejedno tajemství, například význam tzv. poštovních sloupů.

V Krásné Lípě jsme společně slavnostně otevřeli novou naučnou stezku „Po stopách Augusta Frinda“, která se tvořila během letních měsíců. Ke stezce jsou v informačním středisku k dispozici česko-německé letáky s krátkými texty a mapkou celé trasy. Obě exkurze se vydařily a měli jsme tak možnost seznámit se blíže s našimi partnery, jejich prací, domovem a krásou okolí.

V rámci projektu připravujeme i unikátní česko-německou knihu Gabriely Jeřábkové pod názvem Životní příběh akademického malíře Augusta Frinda.

(Lucie Hanková)

Kamera

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Aktuální počasí

Skoro jasno

Teplota: 30,1°C
Index horka: 30,4°C
Vítr: 2,2 km/h
Nárazy: 11,9 km/h
Směr větru: ZJZ
Srážky: 0 mm/d
Vlhkost: 45%
Tlak: 1010,9 hPa
UV Index: 6

Akce ve městě

Program kina

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Rizika a nebezpečí

Jsme na Facebooku

logo Facebooku

Mobilní aplikace Česká obec

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Odkazy