CS Čeština DE Deutsch EN English

Akce ve městě

Koncert Pavla Šporcla

Výjimečný hudební zážitek slibuje koncert houslového virtuóza Pavla Šporcla. Díky svému umění, výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších pódiích a u posluchačů všech generací. Světově uznávaný kritik a historik Henry Roth zařadil Pavla Šporcla jako jediného z českých houslistů mladé generace do své knihy Housloví virtuózové – od Paganiniho po 21. století. V koncertní sezóně 2001/2002 po uvedení Dvořákova houslového koncertu s Českou filharmonií v pražském Rudolfinu nazvali kritikové Pavla Šporcla talentem, který se rodí možná jednou za sto let. K bezpočtu míst jeho koncertů, kterými jsou např. Suntory Hall v Tokiu, Alte Oper ve Frankfurtu, Čajkovského sál v Moskvě či legendární Carnegie Hall v New Yorku tak přibude další, a tím bude v pátek 26. července 2019 kostel svaté Máří Magdalény v Krásné Lípě. Koncert s názvem Pocta Paganinimu začíná v 18.00 a vstupné je dobrovolné.
Program:
Johann Sebastian Bach – Partita č. 2 d moll, BWV 1004
Eugen Ysaye – Sonáta č. 4
Nicolo Paganini – 24 Capricií op. 1 (výběr)
Pavel Šporcl – Kde domov můj (virtuózní variace pro sólové housle) 
Více informací a zajímavostí o Pavlu Šporclovi, např. životopis „Výjimečný svět modrých houslí“, najdete na webu: http://www.pavelsporcl.cz Plakátek ZDE:

Začátek akce: 26.7.2019 18:00


Irské balady – koncert Věry Kláskové

V pátek 2. srpna 2019 komorní prostředí kaple ve Vlčí Hoře rozezní hlas a kytara Věry kláskové, která zde vystoupí se svým koncertem Irské balady. Koncert začíná v 18.00 a vstupné je 40 Kč. Více o Věře Kláskové ZDE: Plakátek ZDE:


Začátek akce: 2.8.2019 18:00


Krásnolipská nádhera

Tradiční hudebně-pivovarský festiválek, letos již k šestému výročí otevření Pivovaru Falkenštejn, se koná 3. srpna 2019 na Křinickém náměstí v prostoru před pivovarem. Hudební program začíná ve 14.00 a doplní ho narážení speciálního piva, grilování, stánek BBCider a Bohemian coffee house. Chybět nebude ani možnost na Krásnolipskou nádheru pohlédnout z ptačí perspektivy, a to díky otevření kostelní věže. Vstupné na festiválek je zdarma. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 3.8.2019 14:00


Koncert Jiřího Schmitzera

10. srpna 2019 v Krásné Lípě vystoupí známý český herec, ale také oblíbený písničkář Jiří Schmitzer. Jeho koncert začíná v 18.00 v kulturním domě. Vstupné je 50 Kč. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 10.8.2019 18:00


Když múzy zpívají

Když múzy zpívají je další koncert krásnolipského kulturního léta 2019 a do kaple ve Vlčí Hoře s ním přijedou dvě dámy: Jana Ryklová – zpěv a Zbyňka Šolcová – harfa. Těšit se můžeme na hudbu napříč dobou, např. na známou Vltavu od Bedřicha Smetany, árie z Rusalky od Antonína Dvořáka, Tenkrát na Západě od Ennia Morriconeho, Nothing Else Matters od Metaliky atd. Koncert se koná 17. srpna 2019 od 19.00 v kapli ve Vlčí Hoře. Vstupné je 40 Kč. Plakátek ZDE: Program koncertu ZDE:


Začátek akce: 17.8.2019 19:00


Lístky do památníku – koncert skupiny Musica dolce vita

Také máte doma svůj nebo babiččin památníček plný vzpomínek? Musica dolce vita vám přináší program plný krásné hudby od našich klasiků až k významným skladatelům 20. století zpestřený citacemi z knih známé herečky, spisovatelky a malířky Ivy Hüttnerové. Koncert se koná 25. srpna 2019 od 18.00 v Kulturním domě Krásná Lípa. Vstupné je 50 Kč. Plakátek ZDE: Program ZDE:


Začátek akce: 25.8.2019 18:00


Cross Parkmaraton 2019

Cross Parkmaraton, který je tradičně součástí Dne Českého Švýcarska, letos startuje v sobotu 31. srpna. Připraveny jsou různé běhy o různých délkách. Kromě maratonu také půlmaraton a 10 km. Dále štafety a nechybí ani dětské tratě. Novinkami jsou 10 km nordic walking a canicross – běh se psem. Více informací najdete na webu http://www.parkmaraton.cz/ Plakátek CZ: DE:


Začátek akce: 31.8.2019 08:30


Prolínání Světů v Krásné Lípě

Již sedmý ročník konference Prolínání Světů v Krásné Lípě má svoji podobu. Zvu vás srdečně v neděli 15. září 2019. Vzácnými hosty, kteří budou mluvit o vztazích mezi lidmi v lince partnerské, rodinné i společenské budou od rána do včera: Olga Bušková – žena, která harmonizuje domovy i životy, profesor Jan Rak – jaderný a kvantový fyzik, věděc CERNu, který vrací spojitost mezi vědou a spiritualitou, Mallory Neradová a Simona Bagarová – propojující mnoho světů napříč sociálními vrstvami, Simona Babčáková – herečka, moderátorka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška, Gabriela Fillipi – herečka, moderátorka a zakladatelka léčivého divadla, Pavel Karoch – výtvarník, průvodce a expert české televize, armádní generál Petr Pavel – předseda výboru NATO v letech 2015–2018.
Celý den doplňuje inspirativní doprovodný program a moderuje Martin Růžička.
Akce je realizovaná díky Krásnolipskému spolku a podpoře soukromých i veřejných subjektů. Všem děkuji.
Konference Prolíná lidi a jejich příběhy, inspiruje nás v mnoha rovinách našeho vnímání a skrz zkušenosti a prožitky přednášejících hledáme své vlastní paralely, objevy, tříbíme si kritické myšlení, boříme předsudky, stereotypy a hledáme vlastní cestu…
Irena Kubicová, autorka projektu

Začátek akce: 15.9.2019 08:30


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz