CS Čeština DE Deutsch EN English

Akce ve městě

Noc s Andersenem – Andersen známý, neznámý

Klub dětských knihoven SKIP ČR a Městská knihovna Krásná Lípa pořádají 29. března nocování s Andersenem. Děti je nutné přihlásit, přihlášky si můžete vyzvednout v knihovně do 20. března. Počet míst je omezen. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 29.3.2019 18:00


Rodinný výlet za otvíráním pramenů Křinice

Tradiční turistický výlet za otvíráním pramenů Křinice – Tří studánek je připraven na sobotu 30. března 2019. Nenáročná trasa, dlouhá 8 km, nabízí pohodový výlet i rodinám s dětmi. Sraz je v 10.00 na náměstí v Krásné Lípě. Pokud se rozhodnete vyrazit po vlastní trase, sraz u pramenů je v 11.30. Na cestu si do batohu nezapomeňte přibalit dobrou náladu a uzeninu na opékání. Plakátek ZDE:


Začátek akce: 30.3.2019 10:00


Sraz vozů Žiguli a Moskvič v Krásné Lípě

V sobotu 6. dubna 2019 se od 12.00 do 16.00 na Křinickém náměstí v Krásné Lípě „sejdou“ vozy značek Žiguli - Lada a Moskvič. Plakátek ZDE:

Moskvič a Žiguli - Lada
Tato sovětská, a po roce 1991 ruská auta jsou u nás dodnes dobře známá, a zatímco ruský podnik na výrobu Moskvičů v roce 2006 definitivně zkrachoval a ukončil výrobu, auta Žiguli - Lada se nadále vyrábějí ve spoustě následnických typů a modelů, např. - Niva, Samara, Priora, Granta, Vesta a podobně. Současné modely Lady se dobře prodávají po celé Evropě, i u nás. Jedná se o osobní auta střední třídy, srovnatelná s jinými značkami. Jednoduché a rychle opravitelné auto ve své době poskytovalo svým uživatelům velmi dobrou službu. Obě značky měly charakteristický tvar karoserií a specifické jízdní vlastnosti. I přes obecně vžitý názor o "žravosti", nevychází porovnání s ostatními tehdejšími značkami nijak dramaticky. I vysmívaný a trochu opovrhovaný Moskvič disponoval ve své době kvalitními dvouokruhovými brzdami a celou řadou pokrokových technických řešení. My Vám předvedeme na našem srazu pel-mel vozů co kdo má doma, ale vesměs se jedná o auta sovětské éry 60. až 90. let minulého století. Rádi vidíme, když u našich aut lidé vzpomínají na doby kdy oni nebo jejich rodiče v těchto vozech také jezdili.
Vladimír Homuta

Začátek akce: 6.4.2019 12:00


Velikonoční tvoření

Využijte možnosti vyrobit si velikonoční a jarní dekoraci a přijďte i s dětmi tvořit. Velikonoční tvoření se koná v sobotu 6. dubna 2019 od 14.00 v Kulturním domě Krásná Lípa. plakátek ZDE:


Začátek akce: 6.4.2019 14:00


Aloe vera a její kamarádky pro jarní detox

„Aloe vera a její kamarádky pro jarní detox“ můžete poznat 13. dubna 2019 od 10 do 16 hodin v bývalé čajovně Nobilis Tilia ve Vlčí Hoře 147. Dozvíte se jak aloe pěstovat a jak ji používat v domácnosti. V kurzu poznáte i její „kamarádky“ kopřivu dvoudomou a bršlici kozí nohu, skvělé pomocnice při detoxikaci. Cena kurzu je 300 Kč, zahrnuje tištěné materiály, lehký oběd, sazenici Aloe very, kterou si odnesete domů. Přihlášky: Irena Čiháková | 773 111 904 | irena.cihakova@nobilis.cz Více na plakátku ZDE:


Začátek akce: 13.4.2019 10:00


Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz