CS Čeština DE Deutsch EN English

Hlavní kulturní, sportovní a společenské akce v Krásné Lípě

Několik příkladů za všechny

Čechie Böhmerland

Jedná se o každoroční mezinárodní setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland. Stejně jako v minulých letech i ten letošní proběhne v rámci Dne Českého Švýcarska 28. srpna 2021.

Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie Böhmerland Čechie BöhmerlandŠkoda Auto Tour de Feminin 2021, Memoriál Šárky Víchové-Peškové
8. - 11. červenec 2021

Po roční přestávce způsobené koronavirovou situací se letos opět uskuteční mezinárodní cyklistický etapový závod žen Tour de Feminin.
Třiatřicátý ročník se pojede od čtvrtka 8. do neděle 11. července 2021 v oblasti Šluknovského výběžku, Národního parku České Švýcarsko a Lužických hor. Závodnice během čtyř dnů absolvují 340,6 kilometrů a projedou 33 obcemi okresu Děčín. Závod je zároveň zařazen do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje a je také regionálním produktem Českosaského Švýcarska.
Podnik je od roku 1990 zařazen do kategorie Women Elite UCI 2.2. Díky novému titulárnímu partnerovi se letos oficiálně jmenuje Škoda Auto Tour de Feminin.
Tváří závodu byl od jeho vzniku v roce 1988 coby hlavní organizátor a ředitel pan Jiří Vích z Krásné Lípy, který ho založil pro svou dceru a úspěšnou reprezentantku přelomu 80. a 90. let Šárku. Po jejím skonu v roce 2018 se závod jede rovněž jako Memoriál Šárky Víchové-Peškové.
Vích v roce 2020 závod předal nové generaci organizátorů ze spolku Mandavan pod vedením Jana Novoty. Vích je nově čestným ředitelem závodu.

Čtyři etapy, 340 kilometrů: Závod se letos jede jako čtyřetapový, poprvé od roku 1994. Začíná 13kilometrovou individuální časovkou se startem a cílem v Krásné Lípě. I druhá etapa začíná a končí v Krásné Lípě. Třetí startuje a končí v Rumburku, závěrečné dějství odstartuje ve Varnsdorfu a skončí v Krásné Lípě, která je tradičním hlavním centrem závodu. "Hlavními parametry závodu jsou atraktivní a reprezentativní prostředí, propagace Národního parku České Švýcarsko a Lužických hor, gradující obtížnost etap. Věříme, že závod bude pro diváky oproti předchozím ročníkům ještě víc atraktivní. Pokud to podmínky dovolí, rádi bychom po každé etapě uspořádali pro diváky také zábavný kulturní program," upřesnil Novota. Novinkou bude rovněž velkoplošná projekce v prostoru cíle a přímý přenos z každé etapy vysílaný přes internet. Ten si organizátoři už třikrát vyzkoušeli na Tour de Zeleňák – největším amatérském cyklistickém závodě pro více než 700 cyklistů, který se ve Šluknovském výběžku jezdí na prakticky stejných silnicích a cestách. "Přenosy se osvědčily a lidi to bavilo, měli jsme ohlasy i ze zámoří. Těšíme se, že i tímto způsobem zpropagujeme ženskou cyklistiku," usmál se Novota. Závod bere i pro sebe jako velkou zkoušku. "Je to pro mě určitě největší výzva, už několik týdnů špatně spím," říká Novota s humorem. "Snad to ale všechno zvládneme. Držte nám palce."

Organizační výbor Tour de Feminin

Další informace na webu závodu: https://www.tourdefeminin.com

Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin Tour de Feminin

Rallye Sachsen Classic

Sachsen Classic je významnou akcí příznivců historických vozidel naší i zahraniční výroby. Jedná se o „rallye“ historických automobilů, která ze sousedního Saska zavítají na české území.

Několik fotografií na Facebooku z Rallye Sachsen Classic 2015

Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic Rallye Sachsen Classic

Kamera

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí

Aktuální počasí

Slabé sněžení

Teplota: -1,6°C
Zdánlivá teplota: -4,1°C
Vítr: bezvětří
Nárazy: 2,2 km/h
Směr větru: -
Srážky: 0 mm/d
Vlhkost: 90%
Tlak: 1004,5 hPa

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace Česká obec

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

logo Facebooku

Mobilní aplikace Artur