CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Koncert August Stradal

oncert-August-Stradal.jpgKoncertem v pátek 24. ledna 2020 od 18:00 v Kulturním domě Krásná Lípa si připomeneme významnou osobnost našeho města, hudebního pedagoga a skladatele Prof. Augusta Stradala. Kromě jiných také skladby z jeho díla nám představí Veronika Matysová – soprán, Martin Kolář – klavír a jako host vystoupí Tomáš Flégr – klavírní doprovod. Program koncertu a medailonky účinkujících ZDE:

Prof. August Stradal se narodil 17. května 1860 v Teplicích v Čechách. Absolvoval klasické gymnázium v Litoměřicích a hudební konzervatoř ve Vídni. Mladý umělec odešel v roce 1884 do Výmaru, kde se stal stálým žákem světoznámého hudebního skladatele Franze Liszta, kterého doprovázel v letech 1885 a 1886 do Budapešti a Bayreuthu. Ve 30. letech se v Krásné Lípě oženil s Rosou Zweigeltovou, zde se také trvale usídlili. Profesor August Stradal byl tvůrcem několika literárních děl, jako např. Vzpomínky na Franze Lista, Malý svaz apod., která vyšla v nakladatelství Paula Haupta v Bernu v roce 1929. V roce 1928 se August Stradal stal laureátem Československé Státní ceny. Prof. August Stradal zemřel 13. března 1930 v Krásné Lípě. Pochován je v rodinném hrobě Zweigeltových v Krásném Buku.

Koncert se koná v rámci projektu Hudba nás spojuje a je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Fondu malých projektů v Programu spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020 prostřednictvím Euroregionu Labe.

loga-EU-SNCZ-EL.jpg


23.1.2020


České Švýcarsko, o. p. s. hledá projektového manažera

vyberove-rizeni.jpgČeské Švýcarsko o. p. s., organizace zaměřená na podporu šetrného turistického ruchu v širším regionu Českého Švýcarska, vypsala výběrové řízení na pozici projektový/á manažer/ka. Více informací v pdf ZDE:


17.1.2020


Kostka hledá lektorku tance

Lila-Rosa.jpgPřijmeme lektorku tance pro dětský taneční soubor LILA ROSA. Děti tančí romské i moderní tance, zkoušky jsou pravidelně 1x týdně v T-klubu v Krásné Lípě. Soubor se účastní několika festivalů a vystoupení, většinou o víkendu. Také pořádáme minifestival v Krásné Lípě. Zájemci se mohou přihlásit na volfova@komunitnicentrum.com

Kostka Krásná Lípa, www.komunitnicentrum.com


16.1.2020


Městský úřad Šluknov hledá vedoucího ekonomického odboru

vyberove-rizeni-Sluknov.jpgMěÚ Šluknov vyhlásilo výběrové řízení na funkci vedoucího úředníka – vedoucí Odboru ekonomického Městského úřadu Šluknov. Více informací o výběrovém řízení v pdf ZDE:


15.1.2020


Informace – zubní ordinace v Krásné Lípě

Od února 2020 bude v Krásné Lípě v provozu další zubní ordinace, a to v Domě Českého Švýcarska na adrese Křinické náměstí 1161/10.

POZOR!!!
Zubní lékař MUDr. Milan Gottwald se svou praxí nekončí a nadále bude ordinovat na adrese Masarykova 38/18.

10.1.2020


Krabice od bot 2019

Krabice-od-bot.jpgSbírka Krabice od bot je určena zejména dětem. Děti mohou vyjádřit svou solidaritu i soucit poskytnutím dárků dětem z chudých rodin. Jednoduše do krabice od bot vloží např. hračky, knihy, výtvarné potřeby a krabici vánočně zabalí a označí, zda je určena chlapci či děvčeti a v jakém věku. Každý dle svých možností tak může potěšit jiné dítě. Víme, že se ve vánočních krabicích objevují jak věci použité, tak i věci nové. Před vánočními svátky bylo na naše sběrné místo v Kostce Krásná Lípa odevzdáno 604 krabic s vánočními dárky. Dětem ze Šluknovského výběžku jsme udělali radost téměř 400 vánočními dárky. Do konkrétních rodin dárky roznesli sociální pracovníci, kteří s rodinami dlouhodobě pracují. Děkujeme za spolupráci pracovníků služeb Kostky, Cedru, Charity Rumburk, IC Horní Poustevna, města Rumburk, Předškolního klubu Rumburk a OSVZ Rumburk. Za spolupráci při sběru dárků děkujeme pedagogům škol, jednotlivcům a organizacím z regionu i ze vzdálenějších míst. Dokonce za námi s dárky přijela jedna třída z Prahy. Krabice, které jsme měli navíc, byly distribuovány do rodin prostřednictvím Diakonice ČCE, která sbírku Krabice od bot pořádá již poosmé. Jsme vděčni, že můžeme zprostředkovat předání vašich dárků tam, kde je to potřeba nejvíce.

Kateřina Dančová, Kostka Krásná Lípa


10.1.2020


Nová zubní ordinace v Krásné Lípě zahajuje registraci pacientů

nova-zubni-ordinace.jpgV pátek 10. ledna 2020 bude zahájen zápis na vstupní vyšetření k zubním lékařům v nové zubní ordinaci v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Zápis je možný na telefonu 792 591 123. Podmínky zápisu budou sděleny telefonicky. Těšíme se na Vás. Iljuk Dental Studio


9.1.2020


Velký Šenov hledá hlavního ekonoma města

Městský úřad Velký Šenov vyhlásil veřejnou výzvu na obsazení pracovního místa hlavní ekonom/ka města. Více informací v pdf ZDE:


6.1.2020


PF 2020

PF 2020Radostné a klidné svátky vánoční, pohodu, zdraví a štěstí v novém roce Vám přeje město Krásná Lípa.


20.12.2019


Vánoční vydání krásnolipského Vikýře

VikyrVánoční vydání krásnolipského Vikýře ke stažení v pdf ZDE: Předchozí Vikýře najdete v archivu: https://www.krasnalipa.cz/vikyr.php


20.12.2019


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz