CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Vernisáž výstavy z naší historie v rumburském muzeu

vystava Dittrich.jpgV rumburském muzeu bude v pátek 3. července v 17.00 hodin zahájena výstava "Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy". Výstava je rozšířena o originály skic a studií k výzdobě interiéru hrobky Dittrichovy rodiny, dále v přilehlé místnosti je instalována malá galerie děl malíře Augusta Frinda, zobrazujících Krásnou Lípu a její blízké okolí. Návštěvníci se mohou potěšit i originálem Frindova obrazu z roku 1899  – "Pohled na náměstí v Krásné Lípě". Samotnou výstavu pak zájemci budou moci zhlédnout až do 30. 10. 2020.

Kromě zmíněné vernisáže se v muzeu ve stejný den i hodinu konají hned další dvě. K výstavám: „Historická kola“ a „Peníze doby nouzové 1918“.

Více informací o muzeu, probíhajících výstavách i expozicích najdete na webu: www.muzeumrumburk.cz

vystava Historicka kola.jpgvystava Penize doby nouze.jpg


29.6.2020


Premiéra filmu z projektu Příběhy našich sousedů na Šluknovsku

Místo letošní závěrečné prezentace projektu Příběhy našich sousedů na Šluknovsku byl vytvořen krátký film z žákovských reportáží a natočených vzkazů od žáků a pamětníků. Premiéru můžete vidět dnes, ve čtvrtek 25. 6. 2020, od 20:00 na facebookových stránkách Příběhy našich sousedů: https://www.facebook.com/PribehyNasichSousedu


25.6.2020


Systém protipovodňových hlásičů lze sledovat prostřednictvím webových stránek

Ústecký kraj převzal v roce 2020 do správy systém protipovodňových hlásičů od Severočeského sdružení obcí (SESO). Informace z tohoto systému jsou nyní dostupné prostřednictvím webové stránky http://voda.kr-ustecky.cz, která je optimalizovaná pro webové prohlížeče Chrome a Firefox.

Na webových stránkách jsou k dispozici informace o stavu jednotlivých hlásičů a především o aktuálním stupni povodňové aktivity na příslušném vodním toku. Vzhledem k technickému stavu jednotlivých čidel, nebo špatné konektivitě, jsou bohužel některé hlásiče mimo provoz. Tyto nefunkční hlásiče plánuje Ústecký kraj nahradit novými.

V dalším kroku pak plánuje Ústecký kraj opětovně zprovoznit i systém varovných hlášení příslušným obcím v případě, že dojde k náhlému zvýšení vodního stavu.

Tisková zpráva Ústeckého kraje ze dne 19. června 2020

Průtoky Křinice v Krásné Lípě najdete na webu: www.povodnovyportal.cz


25.6.2020


Zemřel pan Martin Schulz, statečný člověk, novinář, publicista, hudebník, disident…

Martin-Schulz.jpgVčera nás nepřipravené zastihla smutná zpráva o odchodu pana Martina Schulze, mj. bývalého kolegy starosty obce Doubice. Setkávali jsme se při mnoha různých příležitostech, pravidelně pak každý listopad u Lavičky Václava Havla, kde jako hlavní řečník svým neopakovatelným způsobem glosoval aktuální společenský vývoj, připomínal hodnoty listopadu 1989 a nastavoval nekompromisní zrcadlo dnešní politické reprezentaci. Opustil nás poněkud brzy, v pouhých 66 letech. Bude nám všem moc chybět!

Jeho životní cestu zpracovali žáci naší základní školy v medailonku, v rámci projektu Příběhy našich sousedů společnosti Post Bellum. Můžete jej shlédnout v živém vysílání na FB dnes, ve čtvrtek večer od 20:00, zde: https://www.facebook.com/events/591613054818987/.

Jan Kolář, starosta města Krásná Lípa


25.6.2020


Informační servis OPS České Švýcarsko – týdenní přehled akcí

prehled-akci.jpgPřehled ke stažení v pdf ZDE: Více informací na webu: www.ceskesvycarsko.cz/akce


18.6.2020


Otevírání turistické sezony zahájí výlet po krásnolipských překvapeních

otevirani-turisticke-sezony.jpgČeské Švýcarsko, o. p. s. a Česká Kamenice ve spolupráci se Správou NP České Švýcarsko, KČT Krásná Lípa, městy Krásná Lípa, Kamenický Šenov a s obcí Prysk pořádají od pátku 19. do neděle 21. 6. Otevírání turistické sezony 2020. Akci zahájí v pátek 19. 6. výlet po krásnolipských překvapeních, který je dlouhý 12 km a vede po trase Krásná Lípa – Luční bar – studánka Hanička – Karlova výšina – chata Sichovka – Krásná Lípa. Sraz je ve 13:00 před Domem Českého Švýcarska a výletem za komorní krásou Krásnolipska účastníky provede Mikuláš Peterka. Občerstvení bude možné v Lučním baru. Posezení a opékání buřtů (z vlastních zásob) na Sichovce. Návrat se předpokládá do 20:00. Trasu je možno kdykoli individuálně zkrátit. Přihlásit se můžete na e-mailu: mikulas.peterka@seznam.cz nebo tel. čísle: 602 482 239.


17.6.2020


Rumburské muzeum zve na přednášku věnované konci 2. světové války mezi Budyšínem a Prahou

prednaska-Boj-o-posledni-ctverecni-kilometry-rise.jpgV rámci cyklu přednášek k historickým otázkám česko-německých vztahů a regionální historii se v rumburském muzeu ve čtvrtek 18. 6. 2020 od 17.00 hodin koná přednáška Boj o poslední čtvereční kilometry říše – duben a květen 1945 mezi Budyšínem a Prahou. Přednášejícím je Radek Andonov, který jakožto regionální historik dokumentuje vojenské události v našem regionu. Vstupné je 10 Kč. Více informací o dění v rumburském muzeu najdete na webu: http://www.muzeumrumburk.cz/ nebo na facebooku: https://www.facebook.com/muzeumrbk/


15.6.2020


Nabídka dětských táborů v Krásné Lípě na léto 2020

primestsky-tabor.jpgzazitkovy-tabor.jpg


11.6.2020


Škola přijme učitele/učitelku II. stupně

inzerat-skola.jpgZákladní škola a Mateřská škola Krásná Lípa přijme na plný úvazek s nástupem od 1. 9. 2020 učitele/učitelku II. stupně pro výuku zeměpisu a výtvarné výchovy, dějepisu a občanské výchovy. Strukturovaný životopis zasílejte na email podatelna@zskrasnalipa.cz Informace o škole najdete na www.zskrasnalipa.cz


11.6.2020


Děkujeme za dárek pro dobrovolnice pomáhající nám v době nouzového stavu

darek-pro-dobrovolnice.jpgMěsto Krásná Lípa děkuje paní Ivetě Kosinové za milý dárek pro dobrovolnice, které nám pomáhaly v době nouzového stavu se zajištěním roušek atp.


10.6.2020


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz