CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Na hudební komedii, která poradí, jak předcházet partnerským krizím vás v pátek 15. června 2018 od 19:00 do Kulturního domu Krásná Lípa zve Divadelní soubor Tělocvičná jednota Sokol Bozkov. Vstupné je 70 Kč.


25.5.2018


Povídání o zapomenutém regionu Československé republiky

Pozvánka na setkání s paní Ritou Lyons Kindlerovou - Podkarpatská Rus - historie a současnost, 17. 5. 2018 od 18:00 v pivovaru Falkeštejn.


17.5.2018


Program 64. zasedání Rady města Krásná Lípa

Program 64. zasedání Rady města Krásná Lípa, které se koná 14. května 2018 najdete ZDE:


14.5.2018


Upozornění z městské knihovny


14.5.2018


Cykloden s Falkenštejnem 2018

Třetí ročník orientační cyklovyjížďky s mapou po okolí Krásné Lípy se koná 19. května, registrace a starty budou probíhat od 10:00 na Křinickém náměstí. Každý účastník obdrží mapu s vyznačenými kontrolami a sám si zvolí trasu. Na akci si můžete zapůjčit kola z garáže Schrödingerova institutu, dětem budou k dispozici instruktoři cyklistické akademie. Po celou dobu bude na náměstí postaven cyklocirkus, kde si můžete vyzkoušet své dovednosti.


11.5.2018


Májové posezení s cimbálovkou

Pozvánka od FS Lužičan na májové posezení s cimbálovkou, které se koná v sobotu 5. května 2018 od 19:00 v restauraci hotelu Beseda v Krásné Lípě. 


2.5.2018


Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici

Nakouknout do hasičské zbrojnice můžete v sobotu 5. května 2018 od 13:00. Prohlédnout si můžete nejen zbrojnici, techniku a vybavení, připravena bude ukázka slaňování z požární věže a možnost vyzkoušet si výstroj a výzbroj hasiče.


30.4.2018


100 let republiky a 130 let Klubu českých turistů

Oslavy těchto významných dnů probíhají již od počátku roku v celé naší republice. Klub českých turistů Krásná Lípa ve spolupráci s Městským úřadem se k oslavám připojí samostatnou akcí. Na den 8. května 2018 je připraven „ Mezinárodní sraz ke 100 letům republiky a 130 letům KČT“. Celá akce bude součástí projektu podpořeného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce: Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020 v rámci fondu malých projektů Euroregionu Nisa.

Krásné Lípy se během staletí dotklo mnoho historických událostí, které významným způsobem zasáhly do života jejích obyvatel. Snad právě proto si pořadatelé vzpomínkového setkání vybrali méně známou epizodu týkající se také události, která se stala před sto lety - Rumburské vzpoury. Ortodoxní tvrzení z čistě vojenského hlediska, že šlo o porušení přísahy, dnes už neobstojí. Daleko důležitější je lidský rozměr a důvod, proč vlastně ke vzpouře v Rumburku došlo. Hlavním důvodem nespokojenosti a poté i vzpoury byl hlad, šikana ze strany nadřízených, obava z opětovného odeslání na frontu a nechuť umírat za ztracenou věc. Vzbouřenci za to krutě zaplatili, ale my si musíme neustále připomínat, i s odkazem na tuto událost, hrůzy jakékoliv války.

Pořadatelé „Mezinárodního srazu“, který se uskuteční dne 8. května 2018 na hlavním nádraží v Krásné Lípě, rozdělili celý program tematicky do tří částí:

  1. část – krátká rekonstrukce epizody týkající se Rumburské vzpoury tak, jak se odehrála před sto lety na nádraží v Krásné Lípě
  2. část – pietní akt připomenutí obětí Rumburské vzpoury (odhalení pamětní desky)
  3. část – kulturní program, ve kterém vystoupí amatérští umělci z ČR, Německa a Polska

Pořadatelé chtějí alespoň zčásti navodit atmosféru doby, a proto rádi přivítají každého, kdo přijde v dobovém oblečení (ten bude mít jídlo na slavnosti zdarma).


27.4.2018


Pálení čarodějnic

Sbor dobrovolných hasičů a Klub českých turistů Krásná Lípa pořádají na hřišti u T-klubu pálení čarodějnic. V pondělí 30. dubna 2018 od 18:00 budou připraveny stánky s občerstvením a reprodukovaná hudba, v 18:30 simulovaý zásah mladých hasičů a v 19:00 zapálení hranice.


27.4.2018


Růžové dny s Nobilis Tilia

V pátek 18. 5. se můžete nechat hýčkat luxusním kosmetickým ošetřením s novou řadou Anti-Age de luxe. V sobotu 19. 5. se můžete těšit na růžovou masáž šíje a přednášku Adély Zrubecké „O růži“. Po celou dobu akce budete moci v Bylinkové čajovně ochutnat osvěžující růžový nápoj a zakoupit voňavé sušenky od Martiny Janečkové. Vstupné včetně ošetření a masáže je zdarma. Další informace a kontakt pro rezervaci kosmetického ošetření nebo masáže najdete na přiloženém plakátku. Akci pořádá Nobilis Tilia s.r.o., Vlčí Hora 139, 407 46 Krásná Lípa.


27.4.2018


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz