CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Sraz vozů Žiguli a Moskvič v Krásné Lípě

V sobotu 6. dubna 2019 se od 12.00 do 16.00 na Křinickém náměstí v Krásné Lípě „sejdou“ vozy značek Žiguli - Lada a Moskvič.

Moskvič a Žiguli - Lada
Tato sovětská, a po roce 1991 ruská auta jsou u nás dodnes dobře známá, a zatímco ruský podnik na výrobu Moskvičů v roce 2006 definitivně zkrachoval a ukončil výrobu, auta Žiguli - Lada se nadále vyrábějí ve spoustě následnických typů a modelů, např. - Niva, Samara, Priora, Granta, Vesta a podobně. Současné modely Lady se dobře prodávají po celé Evropě, i u nás. Jedná se o osobní auta střední třídy, srovnatelná s jinými značkami. Jednoduché a rychle opravitelné auto ve své době poskytovalo svým uživatelům velmi dobrou službu. Obě značky měly charakteristický tvar karoserií a specifické jízdní vlastnosti. I přes obecně vžitý názor o "žravosti", nevychází porovnání s ostatními tehdejšími značkami nijak dramaticky. I vysmívaný a trochu opovrhovaný Moskvič disponoval ve své době kvalitními dvouokruhovými brzdami a celou řadou pokrokových technických řešení. My Vám předvedeme na našem srazu pel-mel vozů co kdo má doma, ale vesměs se jedná o auta sovětské éry 60. až 90. let minulého století. Rádi vidíme, když u našich aut lidé vzpomínají na doby kdy oni nebo jejich rodiče v těchto vozech také jezdili.
Vladimír Homuta

23.3.2019


Velikonoční tvoření

Využijte možnosti vyrobit si velikonoční a jarní dekoraci a přijďte i s dětmi tvořit. Velikonoční tvoření se koná v sobotu 6. dubna 2019 od 14.00 v Kulturním domě Krásná Lípa.


23.3.2019


V kulturním domě se bude mluvit o sexu – převážně nevážně

Na zábavný a u diváků velmi oblíbený pořad „O sexu převážně nevážně“ aneb o intimních slastech a strastech s MUDr. Radimem Uzlem a písničkářem Pepou Štrossem můžete zajít v sobotu 16. března do Kulturního domu Krásná Lípa. Od 18.00 zde hosty čekají dvě hodiny vkusné zábavy. Zazní celá řada veselých příhod, folkových písniček, a pokud se hosté budou ptát, tak i fundovaných odpovědí na jakékoliv jejich dotazy, které budou moci anonymně napsat na papírek. Vstupné je 50 Kč


14.3.2019


Odstraňování poruch na vysokém napětí v Krásné Lípě

Pracovníci ČEZ pokračují v odstraňování poruch na vysokém napětí v Krásné Lípě. Během dneška by měla být obnovena dodávka elektřiny do části Krásného Buku, Kyjova, na Sněžnou, část Dlouhého Dolu a do Zahrad.


12.3.2019


Dětský karneval

V sobotu 9. března 2019 od 15.00 jsou všechny děti zvány do Kulturního domu v Krásné Lípě na dětský karneval. Na děti čeká spousta zábavy, soutěží a tanečků. Děti karnevalem provede Míra Vais a DJ Jirka Koubek. Vstupné je 20 Kč.


8.3.2019


Pozvánka na jarní koncert

Krásnolipský komorní sbor vás zve na jarní koncert, který se koná v neděli 10. března 2019 od 16:00 v Kulturním domě Krásná Lípa.


8.3.2019


Pozvánka do Vlčí Hory na prožitkovou dílnu „Můj hlas“


7.3.2019


Město patřilo masopustním maškarám

Předáním symbolického klíče od města místostarostou a senátorem Zbyňkem Linhartem byl odpoledne v sobotu 2. března na Křinickém náměstí zahájen letošní masopust. Průvod se pak vydal na tradiční obchůzku městem, z které se vrátil zpět na náměstí do restaurace hotelu Beseda, kde veselí pokračovalo vepřovými hody. Tradiční masopust i letos pořádaly krásnolipské folklorní soubory Lužičan a Dykyta.

Další fotografie ZDE:


6.3.2019


Výstava "Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy" v Senátu Parlamentu ČR

V posledních letech se snažíme objevovat a představovat veřejnosti odkaz a význam rodiny Dittrichů pro rozvoj Krásné Lípy. Výstava v Senátu je dalším viditelným krokem. Brzy budeme mít možnost ji shlédnout i v Krásné Lípě. Poděkování patří společnosti Omnium, z. s., která převzala na svá bedra záchranu cenné rodinné hrobky v našem městě a senátorovi Zbyňkovi Linhartovi za možnost realizovat výstavu v reprezentačních historických prostorách senátu.

Více o výstavě najdete na stránkách spolku Omnium: www.omniumos.cz


6.3.2019


Pozvánka na divadelní bestseller „Na Zlatém jezeře“

Divadelní spolek Hraničář vás zve na příběh z kouzelných břehů "Zlatého jezera" vyprávějící o lidské soudržnosti, lásce na celý život, o tom, co se mělo říci a nikdy neřeklo, co se možná nemělo nikdy vyslovit a přesto to zaznělo, o mláďatech, která opouštějí hnízdo a zase se (někdy) vracejí, o hledání životní rovnováhy. Příběh vypovídající o jemných, často nepostřehnutelných nitkách přátelství a potřebě opřít se o druhého člověka.

Divadelní hra Ernesta Thompsona Na Zlatém jezeře se hraje v pondělí 4. března od 19.00 v Kulturním domě Krásná Lípa. Vstupné je 50 Kč, senioři mají vstup zdarma.

Hrají: Ethel: Alena Winterová | Norman: Zbyněk Pražák | Billy: Matyáš Posselt | Chelsea: Jana Veselá |Bill: Jaromír Rauch
Režie: Miroslav Řebíček
Scéna: Radim Purchart
Kostýmy: Jana Zachová
Nápověda: Helena Heindrichová

2.3.2019


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz