CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

Program 67. zasedání Rady města Krásná Lípa

Program 67. zasedání Rady města Krásná Lípa, které se koná 16. července 2018 najdete ZDE:


16.7.2018


Koncert Jany Kopicové & Dity Eiseltové

Skladby Johanna Nepomuka Hummela, Roberta Schumanna a dalších skladatelů v podání Jany Kopicové (hoboj) a Dity Eiseltové (klavír) zazní 14. července 2018 od 18:00 v kostele svaté Máří Magdaleny v Krásné Lípě. Vstupné je dobrovolné.
Program koncertu:
Johann Nepomuk Hummel — Introdukce, téma a variace Op. 102
Robert Schumann — Romance pro hoboj a klavír Op. 94 - Nicht schnell
Camille Saint - Saëns — Sonata D dur pro hoboj a klavír Op. 166 - Andantino - Allegretto - Molto allegro
(——Přestávka——)
Antonio Pasculli — Koncert pro hoboj a klavír na motivy z Donizettiho opery La Favorita
Bernhard Henrik Crusell — Divertimento C dur pro hoboj a klavír op. 9 - Andante poco adagio – Allegro - Allegro vivace

13.7.2018


Vernisáž výstavy obrazů a koncert Vladimíra Franze

Od 9. července bude možné si v Krásné Lípě prohlédnout obrazy vystudovaného právníka, výtvarníka, literáta, hudebníka a v neposlední řadě také pedagoga profesora Vladimíra Franze. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 9. července v 17:00 v Domě Českého Švýcarska, kde si zájemci budou moci obrazy prohlédnou až do 10. srpna 2018. V kostele svaté Máří Magdalény nás po výtvarném zážitku čeká hudební, kdy Vladimír Franz od 18:00 vernisáž doplní svým koncertem.


9.7.2018


Recitál Slávka Janouška & Luboše Vondráka

Písničkář Slávek Janoušek známý folkovému publiku už od poloviny 80. let, autor řady výrazných písní (Halleyova kometa, Škoda 1000MB, Rozhovor s nádražákem…) vystoupí spolu s „portovním kolegou“, kytaristou Lubošem Vondrákem v sobotu 7. července 2018 od 18:00 v krásnolipském kulturním domě. Vstupné je 40 Kč.


6.7.2018


Nemocnice v Rumburku – o co jde starostům?

Pro občany Šluknovského výběžku je zajišťována nemocniční lůžková péče v Lužické nemocnici v Rumburku, která je akciovou společností ve vlastnictví města Rumburku. Jistě mnozí z Vás zaznamenali informace, zejména v některých novinách, o problémech, které nemocnici provázejí. Její provoz je nesmírně finančně náročný a město Rumburk jej vysokými částkami hradí ze svého rozpočtu. Proto před téměř dvěmi lety vstoupil Rumburk do jednání s Krajským úřadem Ústeckého kraje (KÚ ÚK) s nabídkou, aby KÚ nemocnici odkoupil. Na základě neshody týkajících se požadovaných podmínek nedošlo k dohodě a jednání v této věci bylo ukončeno. Město Rumburk vyhlásilo následně tendr, do kterého se přihlásila jediná firma Penta, která posléze od zájmu nemocnici získat do svého vlastnictví ustoupila. V současné době je situace ještě složitější, jak finanční, tak personální. Nedostatek lékařů a zdravotních sester je koneckonců velikým problémem v celé republice. Vedení města Rumburku přehodnotilo celou situaci a mělo zájem obnovit jednání s KÚ ÚK s tím, že ustoupilo od svých předchozích podmínek. Celou situaci velmi citlivě vnímají i všechny starostky a starostové Šluknovského výběžku, protože si velmi dobře uvědomují potřebu zachování akutní lůžkové interní a chirurgické péče pro všechny obyvatele výběžku, jejichž počet čítá 55 tisíc. V rámci Sdružení pro rozvoj Šluknovska (SPRŠ) vstoupili aktivně starostky a starostové do jednání a oslovili vedení KÚ ÚK se žádostí, aby bylo obnoveno jednání s městem Rumburk ve věci zachování nemocnice v Rumburku a možného převodu nemocnice pod Krajskou zdravotní a.s. Aktivitu v této oblasti vyvinulo i vedení města Varnsdorfu, které nabídlo KÚ prostory v bývalé nemocnici ve Varnsdorfu, kde navrhují zřízení tzv. jednodenní chirurgie. Domníváme se, že toto není správný krok, který by řešil problém zachování akutní interní a chirurgické lůžkové péče pro občany výběžku. Dne 25. června 2018 jsme se zúčastnili zasedání Zastupitelstva ÚK, kde s naší žádostí vystoupili dva kolegové starostové. Zastupitelstvo ÚK nedoporučilo Radě ÚK, aby zahájila jednání s Rumburkem ve věci možného převodu nemocnice pod Krajskou zdravotní a.s., dále Zastupitelstvo ÚK schválilo usnesení, že bude celou situaci řešit s VZP. Co tedy dál? Oslovíme VZP se žádostí o schůzku v co nejbližším termínu. Senátor pan Zbyněk Linhart oslovil ministra zdravotnictví se žádostí o pomoc a ministr ji přislíbil s tím, že je třeba tuto situaci urychleně řešit. Nadále se budeme aktivně zajímat o vývoj situace týkající se zajištění zdravotní péče na Šluknovsku a budeme neustále tlačit na VZP, kraj a Ministerstvo zdravotnictví, aby byla zachována základní lékařská péče v potřebném rozsahu.

Starostky a starostové Šluknovska


3.7.2018


Petice za dostupnost kvalitních zdravotních služeb pro občany Šluknovska

55 tisíc občanů Šluknovska může zůstat bez akutní lůžkové péče! Vyjádřete svůj názor a podpořte její zachování. Petici za dostupnost kvalitních zdravotních služeb pro občany Šluknovska můžete podepsat v tištěné podobě v Krásné Lípě např. na radnici, v Domě Českého Švýcarska nebo ve Sportovním areálu. Elektronickou verzi petice a její znění najdete ZDE:

 


3.7.2018


Počasí v Krásné Lípě - květen 2018

Přepisování rekordů jakoby nebralo konce. Máme za sebou nejteplejší a nejsušší květen minimálně od roku 2009. Průměrná teplota překonala dosavadní maximum z roku 2012 o 1,8°C. V regionálním měřítku byl letošní květen o více než 3°C nad teplotním normálem. Srážkově byl velmi nevyrovnaný. Někde nespadla téměř ani kapka, někde napršelo za květen tolik, kolik do té doby od začátku roku. Krásná Lípa v tento měsíc patřila k těm smolným lokalitám. 23 mm srážek za celý měsíc, navíc v nadprůměrně teplém měsíci je opravdu málo. Roční úhrn srážek za prvních 5 měsíců v tomto roce je nejnižší od počátku měření.

První dekáda byla nejchladnější. Denní maxima se pohybovala pod 20°C, v noci klesaly teploty díky projasněné obloze a utišenému větru k 5°C. Vítr vál převážně od východu až severovýchodu a jeho průměrná rychlost byla do 2 m/s. Na přelomu první a druhé dekády přišly první květnové srážky, které byly však nevýrazné. Celkově napršelo lehce přes 6 litrů vody na metr čtvereční.

Druhá dekáda byla o poznání teplejší. Nejnižší noční teploty klesaly na hodnoty kolem 10°C, přes den se pohybovaly v rozmezí 18 – 22°C. Nejvýraznější srážkový úhrn byl zaznamenán 16. května, kdy napršelo 9,8 mm srážek.

Závěrečná třetí dekáda vykazovala červencové počasí s minimem srážek. Průměrné teploty přes 20°C jsou v květnu běžné spíše na jižním Slovensku a v Maďarsku. Posledních pět květnových dnů stoupaly teploty vysoko nad 25°C. Tropická třicítka ale odolala. V teplejších částech našeho území však tropy a silné bouřky udeřily vši silou.

http://www.pocasi-strelna.cz/krasnalipa.htm


2.7.2018


Připomněli jsme si dvousté výročí vybudování kostelních schodů

Jeden z nejvýznamnějších symbolů Krásné Lípy, nepřehlédnutelný kostel svaté Máří Magdalény, již dvě staletí s náměstím spojují monumentální schody. I když byly postaveny o něco později než kostel samotný, jsou většinou vnímány jako jeho neodmyslitelná součást, a právě letos je tomu celých 200 let od jejich dokončení. Toto výročí jsme si připomněli v úterý 26. června díky Krásnolipskému komornímu sboru, který k jeho připomenutí věnoval celý koncert, a samozřejmě, kde jinde, než právě na kostelních schodech. Několik dalších fotografií z úterního odpoledne najdete ZDE:


28.6.2018


Našel se pes

(28.6.2018) Dobrá zpráva — pejsek se vrací domů k majiteli.

Ve středu 27. června 2018 se v okolí Vápenky našla fena. S informací o majiteli kontaktujte Technické služby Krásná Lípa, tel.: 412 354 848, 737 662 340.


27.6.2018


Pohádkový les, dechovky i staročeský jarmark se v Krásné Lípě sešly ve stejný den

V jeden jediný den se letos v Krásné Lípě konaly hned tři akce současně. Pohádkový les, který díky neutuchající energii pořadatelů, obětavosti, ochoty a snahy celé řady dobrovolníků, ať už na pohádkových stanovištích nebo při technické podpoře a sponzorům již celou řadu let patří k nejvyhledávanějším akcím ve městě. Nasvědčují tomu i statistiky zveřejněné na stránkách krásnolipských turistů (www.kctkrasnalipa.cz), kde kromě čísel najdete i několik dalších informací, články popisující akci očima pohádkových bytostí a celou řadu fotografií. Vrcholem Pohádkového lesa, pro mnohé i celého dne, bylo vyhlášení soutěže o nejlepší pohádkové stanoviště. Účastníci 7 km trasy, kteří prošli všechna stanoviště, volili v cíli 3 nejlepší. Kromě příležitosti prohlédnout si všechny pohádkové bytosti, bylo náměstí asi jediným místem, kde bylo možné je vidět všechny pohromadě.

Atmosféru volného dne nesoucí se v duchu pohádkového lesa a probíhajícího staročeského jarmarku na náměstí odpoledne doplnil koncert dechových orchestrů, které zde vystoupily v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice. Představil se Dechový orchestr ZUŠ Chlumec nad Cidlinou spolu s mažoretkami Mini Střípky Olešnice a po něm zahrál polský Orkiestra Deta Zakladów Górniczych „Rudna“.

Vystoupení dechových orchestrů předcházelo vyhlášení výsledků tradiční soutěže O bábovku jarmarku, do které se letos přihlásilo 19 soutěžících. Bábovky byly vystaveny a jejich vzhled mohl ohodnotit každý, kdo se u stánku zastavil. Bábovka s nevyšším počtem bodů získala cenu veřejnosti. O vítězi a titulu Bábovka jarmarku rozhodovala porota, která kromě vzhledu hodnotila i jak vypadá po řezu a hlavně jak chutná.

Významným momentem dění na náměstí byl křest knihy Bojiště severních Čech spisovatele Václava Junka, autora biografických knih o jedinečných osobnostech, ale také knih s historickou tématikou zabývajících se středoevropským prostorem a slavnou minulostí českého národa a našich význačných panovníků. Po křtu a setkání se spisovatelem následovalo autorské čtení z jeho nové knihy v Domě Českého Švýcarska.

V průběhu dne navíc na náměstí vystupovali rytíři a kouzelník, pro děti byly připraveny výtvarné dílny a řada dalších atrakcí. Moderátorského mikrofonu se společně ujali Mgr. Karel Jarolímek, Miroslav Vais a Martina Kolářová.

Další fotografie k článku ZDE:

Vítězné bábovky v soutěži O bábovku jarmarku:


27.6.2018


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz