CS Čeština DE Deutsch EN English

Aktuality

ČEZ Distribuce zrušil plánovanou odstávku elektřiny na 26. 11. 2020

Z preventivních i karanténních důvodů jsou tisíce občanů České republiky doma a pracují z domova, na tzv. home office, stejně jako jejich děti, které studují formou online výuky. K dobře odvedené práci a studiu potřebují nejen wifi, ale především elektřinu. ČEZ Distribuce proto omezuje plánované odstávky elektřiny související s pravidelnou údržbou zařízení distribuční soustavy. Jedná se především o plánované odstávky, které lze odložit a nebudou mít vliv na bezpečnost a spolehlivost dodávek elektřiny. Z tohoto důvodu je zrušena plánovaná odstávka č. 110060737413 na 26. 11. 2020. Původní rozsah odstávky najdete v příloze ZDE:


23.11.2020


Našel se pes

pes1-201120.jpgpes2-201120.jpeg

Pes byl již předán svému majiteli.

V pátek 20. 11. 2020 se v Čapkově ulici (viděna byla i ve Frindově ulici) v Krásné Lípě našla fena labradora. Pes má růžový obojek. S informací o majiteli nebo v případě zájmu kontaktujte Technické služby Krásná Lípa, tel.: 737 662 340.


20.11.2020


Nová výstava fotografií v Galerii na schodech

Galerie-na-schodech-Krasna-Lipa.jpgAtmosféru slavnostního předávání ocenění významným osobnostem města v srpnu 2020 zachycují nově vystavené fotografie v budově radnice, v tzv. Galerii na schodech. Autorem fotografií je pan Jan Dobrovský, který se angažuje mimo jiné v neziskové organizaci Post Bellum, která ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem buduje a spravuje, díky žákům a učitelům naší ZŠ i nám známý, projekt Paměti národa. Galerie je volně přístupná (v době otevřené radnice).


19.11.2020


Svazek obcí Sever vypsal poptávkové řízení na kompostéry

Svazek-obci-Sever.jpgPoptávkové řízení ke stažení v pdf ZDE:


13.11.2020


Dnes slavíme Svatého Martina a Den válečných veteránů

pecena-husa.jpgSvatý Martin je tradiční podzimní svátek, který je spojený s několika velmi příjemnými zvyky. Peče se svatomartinská husa – komu se nechce péct, může zajít do krásnolipského pivovaru, kde si dnes může u výdejového okénka koupit buď jednu porci nebo husu celou (pro velké jedlíky je připravená i polévka – husí kaldoun). Otevírají se Svatomartinská vína, k dostání v Květince na náměstí, nebo např. ve vinotéce na náměstí v Rumburku, kde si určitě vyberou všichni. Svatý Martin přijíždí na bílém koni a přiváží první sníh. Letos si podle meteorologů na první sníh musíme počkat. Na to jsme už zvyklí, stále čekáme …

Dnešní den si také připomínáme podepsání příměří mezi spojenci a Německem, kterým byly ukončeny boje 1. světové války. Jedenáctý listopad je věnován památce válečných veteránů. Na jejich památku si připínáme červené vlčí máky jako symbol pro sbírku na pomoc válečným veteránům a invalidům. Tuto akci pořádá společnost Paměť národa, která si vzala za cíl sbírat vzpomínky nás všech, aby zůstaly uchovány pro příští generace.


11.11.2020


Město přijme zahradníka a řidiče

nabidka-prace-zahradnik.jpgnabidka-prace-ridic.jpgMěsto Krásná Lípa přijme zaměstnance na pracovní pozici zahradník a dalšího, na pozici řidič motorových vozidel. Podrobnosti na přiložených plakátcích.


11.11.2020


Pracovníci TS zahájili prořezávky

prorezavky-zelene.jpgVětve zasahující do průjezdního profilu místních komunikací a do rozvodů veřejného osvětlení, které přes veřejnou výzvu nezakrátili vlastníci porostů, odstraňují pracovníci našich Technických služeb. Větve zužují průjezd komunikacemi, komplikují zimní údržbu, větve ve vedení způsobují časté výpadky elektřiny. Vzniklý rostlinný odpad je následně štěpkován a dále využit v údržbě zeleně.


10.11.2020


Informace o dočasné úpravě provozu městského úřadu

Mestsky-urad-vchod.jpg

Na základě platných usnesení Vlády České republiky, kterými všem orgánům veřejné moci a správním orgánům ukládá, aby v rámci všech svých pracovišť zavedly zpřísněná hygienická pravidla provozu, přijal Městský úřad Krásná Lípa do odvolání tato opatření: 

– úřední hodiny na MěÚ budou v pondělí a ve středu od 10:00 do 12:00 a od 14:00 do 17:00 hodin,
– upřednostněte písemný, elektronický či telefonní kontakt,
– v případě potřeby osobního jednání se řiďte níže uvedenými pokyny:
 
1) před vstupem zvoňte na zvoleného pracovníka úřadu,
2) používejte ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének,
3) dodržujte odstup mezi osobami minimálně 2 m,
4) používejte desinfekci rukou.
 
Kontakty na zaměstnance MěÚ ZDE:

6.11.2020


Probíhá hlasování na podporu Klubu Včelka

na webových stránkách ČSOB pomáhá regionům probíhá hlasování na podporu provozu Klubu Včelka, kde pracujeme s dětmi od 3 let věku. Hlasovat můžete na csobpomaharegionum.csob.cz Hlasování končí o půlnoci ze dne 20. 11. 2020 na den 21. 11. 2020. Projekt, který získá nejvíc hlasů, bude mít možnost ucházet se společně s již vybranými projekty o finanční podporu veřejnosti i ČSOB. Budeme moc rádi za každý hlas.

O projektu: Kostka Krásná Lípa poskytuje pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem. V Klubu Včelka již 10 let pracujeme s dětmi od 3 let do nástupu do ZŠ či MŠ. V tomto věku lze položit skutečně pevný základ pro jejich další vývoj a vzdělávání, podpořit vznik sociálních kompetencí, rozvíjet kognitivní dovednosti a jazyk. Rodiče uzavírají dohodu o přijetí dětí, klub je otevřen dopoledne. Je přestupním místem pro zapojení dětí ze soc. znevýhodňujícího prostředí do hlavního vzdělávacího proudu. Ročně dochází cca 20 dětí, dle věku cca 8 dětí přestoupí do MŠ či ZŠ. Zajišťujeme tak dětem lepší start a vyrovnáváme znevýhodnění oproti vrstevníkům (jazyková vybavenost, dovednosti a znalosti, sebeobsluha ad.). Naplnění potřeb dítěte a jeho rozvoj do 7 let věku, je klíčovým základem pro další vývoj jeho osobnosti.

Kostka Krásná Lípa, p. o.


6.11.2020


Kostka Krásná Lípa – nabídka pomoci v nouzovém stavu

Kostka-prehled-pomoci-v-nouzovem-stavu-231020.jpgPřehled pomocí, s informacemi komu jsou určeny, kde se poskytují a s kontakty, ke stažení v pdf ZDE:


4.11.2020


Další strana

Aktuální

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz