CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů zdarma

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Upozornění pro obyvatele Wolkerovy ulice

Od pondělí 19. 8. 2019 budou zahájeny práce na opravě komunikace ve Wolkerově ulici. Ve dnech 21.–23. 8. 2019 bude v době od 7.00 do 19.00 komunikace zcela uzavřena od křižovatky s ul. Doubická po dům č. p. 29 Wolkerova ul.. Žádáme občany, aby respektovali úplné uzavření komunikace a případný nutný průjezd konzultovali s pracovníky stavby dodavatelské firmy Reacom. Doporučujeme vozidla zaparkovat v době uzávěry mimo opravovanou komunikaci.

Děkujeme za pochopení. V případě nejasností volejte 737 662 340, p. M. Hlavovou.


16.8.2019


Volný byt v Domě s pečovatelskou službou

Usnesení RM č. 16-21/2019 z 12. 8. 2019

RM vyhlašuje záměr obce pronajmout byt č. 1, Nemocniční 1148/12 (Dům s pečovatelskou službou). Byt I. kategorie o velikosti 1+1 (44,92 m2, sazba 30,46 Kč/m2). Jedná se o přízemní byt upravený pro vozíčkáře. Byt je vhodný pro max. 2 osoby. Veškeré případné opravy a úpravy si provede nájemce na vlastní náklady.

Informace na MěÚ Krásná Lípa, kanc. č. 11.


16.8.2019


Asistent prevence kriminality

Město Krásná Lípa má na pozici asistenta prevence kriminality novou tvář, je jí paní Milada Bohová. V případě potřeby se na ni můžete obrátit přímo „na ulici“ či ji kontaktovat na tel. č. 723 255 954.
Asistent je označen na oblečení nápisem Asistent prevence kriminality Krásná Lípa.
Projekt je finančně podpořen Ministerstvem vnitra ČR do roku 2020.

16.8.2019


Nová expozice v rumburském muzeu

Dvěma komentovanými prohlídkami bude v rumburském muzeu v sobotu 24. srpna 2019, v rámci slavností města Rumburk, zpřístupněna nová muzejní expozice "Unikáty ze sbírek rumburského muzea". Prohlídky začínají od 11.00 a od 14.00 hodin. Provázet jimi bude autorka výstavy Mgr. Václava Bubnová z Oblastního muzea v Děčíně. Více informací o rumburském muzeu najdete na webu: www.muzeumrumburk.cz


14.8.2019


Výměnou oken započala rekonstrukce městského bytového domu Masarykova 2

Výměna oken je první částí postupné rekonstrukce domu. Připravujeme změnu vnitřního uspořádání, aby mohly být např. zrušeny záchody na chodbách.


14.8.2019


Lístky do památníku – koncert skupiny Musica dolce vita

Také máte doma svůj nebo babiččin památníček plný vzpomínek? Musica dolce vita vám přináší program plný krásné hudby od našich klasiků až k významným skladatelům 20. století zpestřený citacemi z knih známé herečky, spisovatelky a malířky Ivy Hüttnerové. Koncert se koná 25. srpna 2019 od 18.00 v Kulturním domě Krásná Lípa. Vstupné je 50 Kč. Program koncertu ZDE:


11.8.2019


Přijďte si užít Den Českého Švýcarska

Finálem Kulturního léta v Krásné Lípě a současně jedna z nejvýznamnějších akcí ve městě je Den Českého Švýcarska, který se koná poslední prázdninovou sobotu 31. srpna 2019. Program Dne tradičně spojuje hned několik velkých akcí. Chybět nebude sraz legendárních motocyklů Čechie Böhmerland, jejichž příjezd na Křinické náměstí se očekává v 9.20 a téměř hodinu zde zůstanou. Srazem těchto skvostů na dvou kolech na náměstí nás provede moderátor Miroslav Vais.

Zejména sportovce může oslovit Cross Parkmaraton. Připraveny jsou tratě různých délek. Kromě maratonu také půlmaraton a 10 km. Novinkami jsou 10 km nordic walking a canicross – běh se psem. Pro děti Schrödingerův institut organizuje již 6. ročník dětského Parkmaratonu a podle jejich věku jsou připraveny tři tratě – od 500 do 1500 m. I letos se můžeme těšit na večerní koncerty. Na samý závěr Dne budou hned dva. Letos náměstí rozezní kapely Wohnout a Sto zvířat.

Kromě zmíněných hlavních akcí mnoho zajímavého nabízí i doprovodný program. Čekají nás bubliny, bubny, žonglér, pohádka „Hola hola, škola volá – Ježibaba Kolobajzna jde do školy“. Vystoupí nevidomý zpěvák a muzikant Ondřej Krajčo a sousedský sbor Na Žďár. Pro děti budou k dispozici řemeslné dílničky a atrakce. Před večerními koncerty se budou předávat Ocenění za přínos k udržitelnému rozvoji Českého Švýcarska a křtít kalendář pro rok 2020. Chybět nebude občerstvení a moderátorského mikrofonu se ujme Milan Roudnický alias DJ Roura.8.8.2019


Nová výstava fotografií v „Galerii na schodech“

Tématu inkontinence je věnována nová výstava na radnici v Krásné Lípě. Fotografie Radka Petráška k tomuto citlivému tématu uvádí panel se slovy Leoše Preislera, ředitele závodu Drylock Hrádek nad Nisou, který zde vysvětluje: „V Hrádku nad Nisou denně vyrobíme 5 milionů plen pro děti a 300 tisíc plen pro dospělé. Zatímco ty dětské jsou všeobecně vnímány jako samozřejmost, o těch druhých už se tolik nemluví. Proto jsme se rozhodli toto citlivé téma otevřít výstavou, která chce lidem s inkontinencí říct, že se není za co stydět.“ Výstava je volně přístupná v době, kdy je budova radnice otevřena, zpravidla v pracovních dnech od 8.00 do 17.00.


6.8.2019


Upozornění z městské knihovny


6.8.2019


Výluka na železnici Rumburk – Jedlová – Česká Lípa

Provozovatel dráhy SŽDC, s. o. informuje, že ve dnech 17. srpna 2019 od 6:30 hod. až 14. prosince 2019 do 23:59 hod. proběhne nepřetržitá výluka v úseku Česká Lípa hlavní nádraží - Nový Bor - Svor na trati 080 Mladá Boleslav - Jedlová. Výlukový jízdní řád a více informací (v pdf) ZDE:


5.8.2019


Kulturní dům má nový provozní řád

Rada města schválila nový provozní řád Kulturního domu Krásná Lípa, který bude platný od 1. 8. 2019. Hlavními změnami prošlo hlavně definování podmínek, za jakých bude kulturní dům užíván jinými subjekty – úklid, výzdoba, povinnosti pořadatele, zákazy atd. Další úpravou prošly náhrady nákladů, došlo k mírnému navýšení. Od těchto nákladů nebudou již automaticky osvobozeny spolky, které chtějí mít v KD pravidelné zkoušky, tréninky a další. V případě, že nebudou chtít platit náhrady nákladů dle tohoto provozního řádu, mohou o snížení či prominutí požádat radu města, která může o osvobození či snížení úhrady nákladů rozhodnout.

Nový provozní řád spolu se žádostí o poskytnutí prostor kulturního domu ZDE:


31.7.2019


Pavel Šporcl – dokonalý hudební zážitek

Koncerty špičkových českých hudebníků mají v Krásné Lípě již mnohaletou tradici. Ovšem na koncert houslového virtuosa Pavla Šporcla přišlo tolik lidí, že kostel sv. Máří Magdaleny byl plný již půl hodiny před začátkem a pan farář pustil návštěvníky nakonec i do horního ochozu. Zhruba 70 minut trvající pocta Paganinimu byla strhujícím hudebním zážitkem a publikum ocenilo houslového mistra dlouhotrvajícím potleskem ve stoje. Zažili jsme vrchol letošního Krásnolipského kulturního léta. Další fotografie ZDE:


29.7.2019


Mezinárodní hudební festival ve Filipově

XIII. ročník mezinárodního hudebního festivalu v poutní bazilice Panny Marie ve Filipově zve v době prázdnin na celou řadu jedinečných hudebních zážitků. V nádherném prostředí filipovské baziliky se během prázdnin každou neděli představí umělci z Čech i ze zahraničí. Všechny koncerty mají jedno společné – varhany, které jsou pro svůj originální zvuk v unikátním akustickém prostředí baziliky vyhledávaným nástrojem nejen mnoha interpretů, ale i posluchačů varhanní hudby. Kromě varhan zde zazní i další hudební nástroje, zpěv a mluvené slovo.


4.7.2019


Město Krásná Lípa nabízí zdarma nouzové zásobování užitkovou vodou

V reakci na sucho rozhodla rada města o pomoci s řešením akutního nedostatku vody občanům s trvalým pobytem na území Krásné Lípy, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

Pravidla pro nouzové bezplatné zásobování užitkovou vodou pro občany města Krásná Lípa:

1) Bezplatný rozvoz užitkové vody je možný pouze pro občany s trvalým pobytem na území města Krásná Lípa, kteří nedisponují dodávkou vody z veřejného vodovodu či vlastního zdroje.

2) Užitková voda bude získána odběrem z vodovodního hydrantu určeného provozovatelem vodovodní sítě SčVK Děčín.

3) Odběr vody a její rozvoz bude hrazen z rozpočtu města.

4) Užitková voda bude dodána na základě telefonické objednávky občana na telefonním čísle 603 893 634, p. Danita.

5) Dodávka vody bude realizována v čase dle dohody, do velkoobjemových nádob (sudy, barely plastové nádrže) pouze na místech dobře dostupných pro obsluhu dodávkové cisterny.

6) Množství dodané vody se stanovuje na maximálně 1 m3 na jeden objekt, a to 1 krát týdně. V případě dvougeneračního objektu se množství navyšuje na 2 m3.

7) Dodaná voda je určena výhradně na úklid, splachování, základní hygienu apod. Nesmí být využívána jako pitná!

8) Dodaná voda nesmí být používána pro zálivku zahrady, mytí vozidel, plnění bazénů a podobné zbytné účely.

9) Platnost opatření je stanovena do 31. 10. 2019. Dle potřeby a klimatických podmínek může být prodloužena.

Dodávku většího množství pitné vody za úhradu je možné objednat u SčVK Děčín, tel. číslo 724 112 590, p. Martinka.


27.6.2019


Město plné květin 2019

Město Krásná Lípa i letos vyhlásilo soutěž Město plné květin. Účastníkem soutěže se může stát občan, který na území města Krásná Lípa vlastní byt, obytný dům či rekreační objekt nebo je nájemníkem bytu a živými květinami si v průběhu vegetační sezóny vyzdobí vnější okenní parapety či balkony, a to ve směru k městské komunikaci. Soutěže se mohou účastnit s vhodnou sezonní výsadbou květin i majitelé či nájemci předzahrádek podél městských komunikací. 

Účastníkem soutěže se stává občan: osobním vyplněním přihlášky, přihlášením jinou osobou (např. sousedem apod.) nebo na návrh člena hodnotící komise. Přihláška do soutěže je k dispozici v podatelně městského úřadu nebo v kanceláři č. 5 či na www.krasnalipa.cz (v záložce Úřad – Formuláře a žádosti). Vyplněné přihlášky přijímá podatelna městského úřadu od 29. dubna 2019 do 30. srpna 2019. Přihlášky je možné zaslat i elektronicky e-mailem na adresu: podatelna@krasnalipa.cz 

Nejpozději do 13. září 2019 pak bude pořízena fotodokumentace všech přihlášených objektů. Hodnotící komise je tříčlenná, složená ze starosty města a 2 zaměstnanců MěÚ Krásná Lípa. Hodnocení je kolektivní a určí 5 výherců, kteří budou odměněni, každý finanční částkou 1000 Kč. Na odměnu není právní nárok, návrh hodnotící komise schvaluje Rada města Krásná Lípa. 

Odměna bude vyplacena pouze občanům, kteří nejsou evidováni jako dlužníci města Krásná Lípa.


30.5.2019


Změny v souvislosti s rekonstrukcí sběrného dvora

Z důvodu rekonstrukce sběrného dvora v Technických službách v Pletařské ul., bude od 3. 6. 2019 sběrný dvůr přesunut do objektu bývalého ACHP v Čapkově ul.. Sběrný dvůr v Technických službách bude pro příjem odpadu zcela uzavřen do konce listopadu 2019. V Technických službách bude fungovat pouze výdej pytlů na separovaný odpad, pytle na komunální odpad a kupóny pro rekreanty, hlášení závad v městských bytech, a to pouze v uvedené dny... Více na přiloženém plakátku.


17.5.2019


Upozornění pro nájemníky městských bytů


9.5.2019Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz