CS Čeština DE Deutsch EN English

Nepřehlédněte

VideoTipy na výlety z Krásné Lípy

Pozemky pro výstavbu rodinných domů

Dotační program na připojení na veřejnou kanalizační síť

Virtuální prohlídka města Krásná Lípa

Aktuality

Policie pátrá po muži z okresu Děčín

Hledaným mužem je devětatřicetiletý Josef Kubák. Bližší informace a fotografii hledaného muže najdete v databázi Pátrání po osobách: https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=14150801130402

V případě, že pátrání bude ukončeno, odkaz se stane nefunkčním a osoba zmizí z databáze.


23.1.2019


Krásná Lípa má konečně tzv. "bezdoplatkové zóny"

Po 14 měsících snažení nám, na druhý pokus, vydal MěÚ Rumburk vyhláškou tzv. bezdoplatkové zóny, kde je omezeno vyplácení dávek na bydlení. Smyslem opatření je především omezit migraci sociálně nepřizpůsobivých obyvatel do města. Omezení není celoplošné, týká se celkem tří lokalit s celkem devíti problémovými domy. Sociálně potřebné občany v jiných částech města toto opatření neomezuje.

Veřejná vyhláška, opatření obecné povahy – „Vyhlášení oblastí se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů ve městě Krásná Lípa“ ke stažení ZDE:  


22.1.2019


27. reprezentační ples města je za námi

Máme tu začátek roku a v Krásné Lípě za sebou letos již několik akcí. Jednou z nich je i 27. reprezentační ples města. Postupně přicházející hosty v sobotu 19. ledna v kulturním domě vítala pořadatelská služba přípitkem a krátce po 20. hodině ples zahájila tajemnice městského úřadu. Následovalo předtančení žáků z naší základní školy. Krátce nato program pokračoval módní přehlídkou, kde opět vystoupili žáci ze ZŠ, tentokrát v roli modelek a modelů. Překvapením byl vstup na „předváděcí molo“ jednoho z účastníků plesu, který, ačkoli se to v prvním okamžiku nezdálo, byl součástí programu a společně se žáky prezentoval výrobky krásnolipské společnosti Novia Fashion. Tím výčet z programu nekončí, během večera hosté viděli trojici mladíků v rámci vystoupení street workout, proběhlo několik diváckých soutěží, nechyběla „malá“ tombola, kde vyhrával každý třetí los, losování hlavní tomboly z čísel vstupenek a hlavně volná zábava, během které k tanci a poslechu hrála kapela Vitamín.

Za vydařeným plesem stojí hodně práce – velké poděkování patří všem lidem z organizačního týmu, účinkujícím za skvělá vystoupení a všem partnerům plesu za štědré dary.

Partnery 27. reprezentačního plesu města Krásná Lípa jsou: Petr a Petra Hankovi | Podlahářství RAVL- Radek a Vlastimil Turiščevovi | Správa národního parku České Švýcarsko | Nobilis Tilia s. r. o. | Samat, spol. s r.o. | SaM silnice a mosty Děčín a. s.| ZEPS s. r. o. | KDK eko IZOL - CZ s. r. o. | Stavební společnost JK spol. s r. o.| Masopust Elektro, v. o. s. | WAKOS, spol. s r. o. | Pivovar Falkenštejn s. r. o. | Kominictví Brůna s. r. o. | Truhlárna Papoušek, Chřibská | Stavebniny Partner Václav Alfery | LYRECO | Novia fashion s. r. o. | Jiří Čech | Potraviny Andrea Došková | Eurometalgroup s. r. o. | ProProjekt, s. r. o. | Ing. arch. Libor Král | Soňa Brožová | Josef Halík

Dalšín fotky k článku ve fotogalerii:


22.1.2019


V krásnolipském kině zazní Příběhy našich sousedů

Ve čtvrtek 14. února od 16.00 se v Kulturním domě Krásná Lípa koná slavnostní prezentace pamětnických příběhů, které objevili žáci ze Šluknovska v rámci vzdělávacího projektu neziskové organizace Post Bellum – Příběhy našich sousedů.

Do projektu se rovněž zapojili žáci z naší školy. Jejich úkolem bylo najít a vyzpovídat pamětníka ze své obce a získané informace zpracovat do audio nebo video reportáže. Tým z Krásné Lípy si jako pamětníka vybral pana Vladislava Vencka. Po několika přípravných schůzkách, kde se žáci seznámili jak s nahrávací technikou, tak s vedením rozhovoru, se setkali s pamětníkem. Ze získané nahrávky sestavili scénář a životopis. V prosinci se zúčastnili audioworkshopu v Českém rozhlase Sever v Ústí nad Labem a pod vedením pana Petra Berana ze svého natáčení zpracovali reportáž. Zakončením projektu bude právě tato slavnostní prezentace, kde se setkají tými ze všech zapojených škol Šluknovského výběžku.


21.1.2019


Nabídka pracovních míst v Nobilis Tilia

Pracovník zákaznické podpory: Baví Vás telefonovat, umíte srozumitelně vysvětlovat a naslouchat, to samé Vám jde i v písemné formě, máte smysl pro pečlivost a zodpovědnost, jste komunikativní, organizační typ?

Asistent(ka) marketingu: Máte chuť být administrativní a organizační podporou pro marketingové oddělení, ale zároveň dokážete vést samostatné projekty, máte smysl pro pečlivost a zodpovědnost, je Vám vlastní samostatnost, ale také týmová spolupráce?

Pracovník ve výrobě - etiketovna: Máte šikovné ruce, umíte pracovat s přesností a pečlivostí, jste přátelský týmový typ?

Pracovník ve výrobě - laborant: Máte smysl pro přesnost a pečlivost, zároveň šikovné ruce a nebojíte se manuální práce, jste přátelský týmový typ v kolektivu, láká Vás práce v čistém voňavém prostředí?

Více informací a aktuální nabídku najdete na stránkách: https://eshop.nobilis.cz/nabidka-pracovnich-mist/


21.1.2019


Nabídka práce ve Vězeňské službě České republiky


16.1.2019


Výlet pro aktivní seniory

Minulý týden uspořádala společnost Northern Hikes s.r.o., kterou zastupuje pan Slezák výlet pro aktivní seniory. Účastníci se i přes sněhovou kalamitu podívali na vyhlídku Bastei, pochutnali si na výborném obědě a strávili den s velmi podnikavým průvodcem panem Hložkem, kterého si všichni pochvalovali. Velmi děkujeme za výlet.


14.1.2019


Přehled akcí na 1. čtvrtletí 2019

Kalendář akcí ke stažení v pdf ZDE:


9.1.2019


Akce v Pivovaru Falkenštejn


9.1.2019Archiv

Aktuální pohled

Krásná Lípa - aktuální pohled na Křinické náměstí


Atuální počasí na webu meteorologické stanice v Krásné Lípě

Rizika a nebezpečí

Odkazy

Program kina

Akce ve městě

Mobilní aplikace

Krásná Lípa - mobilní aplikace Česká obec

Mapa Krásné Lípy

Krásná Lípa - mapa

Mapa Děčínska

Turistický průvodce

EKOLAMP

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Jsme na Facebooku

planujvylety.cz